---
title: "LIFJELL SKISENTER AS (965292888): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIFJELL SKISENTER AS i Midt-Telemark hadde 6,07 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/965292888-lifjell-skisenter-as"
---

# LIFJELL SKISENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Midt-Telemark · Etablert 1992

- Org.nr: 965 292 888
- Styreleder: Per Hanstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,07 mill. kr (−14,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −609 040 kr (Margin −10 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 8 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- oktober 2025: 8
- november 2025: 5
- januar 2026: 7
- mars 2026: 10
- juli 2026: 11
- august 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 0,29 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,62 i 2024
- Soliditet: −3,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 8,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,7 % | 19,4 % | 10,2 % | −12,6 % |
| Driftsmargin | 17,4 % | −0,8 % | 12,7 % | 7,5 % | −10,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 131,9 % | −501,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,63 | 0,62 | 0,29 |
| Soliditet | −32,9 % | −9,5 % | 2,7 % | 8,8 % | −3,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 35,6 | 10,4 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 386 | 7 041 | 7 710 | 7 079 | 6 066 |
| Driftsresultat | 1 287 | −59 | 976 | 530 | −609 |
| Årsresultat | 2 205 | −142 | 604 | 306 | −597 |
| Driftsmargin | 17,4 % | −0,8 % | 12,7 % | 7,5 % | −10 % |
| Sum gjeld | 6 831 | 5 318 | 5 148 | 4 690 | 4 450 |
| Sum driftskostnader | 6 099 | 7 100 | 6 735 | 6 548 | 6 675 |
| Finansresultat | −95 | −123 | −95 | −138 | −156 |
| Resultat før skatt | - | - | 880 | 393 | −765 |
| Anleggsmidler | 2 290 | 3 237 | 3 213 | 3 394 | 3 612 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 080 | 1 747 | 692 |
| Sum eiendeler | 5 138 | 4 859 | 5 293 | 5 141 | 4 304 |
| Egenkapital | −1 692 | −459 | 145 | 451 | −146 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 296 | 2 838 | 2 378 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 852 | 1 852 | 2 072 |

## Ledelse og styre

- Per Hanstad: Styrets leder
- Gunnar Stenstad: Styremedlem
- Kari Anne Hanstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Krintovegen 70, 3804 Bø i Telemark
- Postadresse: c/o Per Hanstad, Heggeliveien 41C, 0375 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 09.11.1992
- Tidligere navn: NYE LIFJELL SKISENTER AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 222 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1992
- Avdelinger: 2 i Bø i Telemark
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [VESTMAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982913195-vestmar-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 162 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøpe og drive skisenter på Lifjell samt det som herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 24.07.2026: Revisor endret
- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777279&sokeverdi=965292888&spraak=nb)
- 24.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000598172&sokeverdi=965292888&spraak=nb)
- 07.01.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000004946&sokeverdi=965292888&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GULLBRING KULTURANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/961683696-gullbring-kulturanlegg-as) | Midt-Telemark | - | 9,36 mill. kr | +3,0 % |
| [MIDT-TELEMARK STISYKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/930590738-midt-telemark-stisykling-as) | Midt-Telemark | - | 1,15 mill. kr | - |
| [LIFJELL VINTERLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/880520962-lifjell-vinterland-as) | Midt-Telemark | - | 70 500 kr | - |
| [GROVEN FITNESS AS](https://www.norscout.com/no/company/999025013-groven-fitness-as) | Midt-Telemark | 11 | 4,96 mill. kr | +1,4 % |
| [BØ SOMMARLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/936387136-bo-sommarland-as) | Midt-Telemark | 10 | 62,1 mill. kr | +27 % |
| [GULLBRING TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/927641003-gullbring-trening-as) | Midt-Telemark | 7 | 2,49 mill. kr | −3,4 % |
| [BØ OG LIFJELL TURRIDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/917135045-bo-og-lifjell-turridning-as) | Midt-Telemark | - | 1,31 mill. kr | +9,4 % |
| [HØYT & LAVT BØ I TELEMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/914858925-hoyt-lavt-bo-i-telemark-as) | Midt-Telemark | - | 680 662 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
