---
title: "VELO GALVANISK ANLEGG AS (965604979): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VELO GALVANISK ANLEGG AS i Trondheim hadde 15,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ove Becker. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/965604979-velo-galvanisk-anlegg-as"
---

# VELO GALVANISK ANLEGG AS

Overflatebehandling av metaller · Trondheim · Etablert 1992

Heleid av [VELO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989142690-velo-holding-as)

- Org.nr: 965 604 979
- Telefon: 73 95 77 00
- E-post: post@velo.no
- Daglig leder: Ove Becker (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,4 mill. kr (+35 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,31 mill. kr (Margin 15 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Opp fra 9,3 % i 2024
- Likviditet: 1,66 (god). Ned fra 2,23 i 2024
- Soliditet: 43,8 % (meget god). Ned fra 74,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,6 % | 29,7 % | 9,3 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | 22,6 % | 14,6 % | 33,9 % | 10,4 % | 15,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 39,3 % | 12,5 % | 27,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,47 | 2,23 | 1,66 |
| Soliditet | 85,6 % | 78,1 % | 72,9 % | 74,6 % | 43,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 531 | 9 184 | 12 460 | 11 426 | 15 421 |
| Driftsresultat | 1 927 | 1 345 | 4 222 | 1 186 | 2 310 |
| Årsresultat | 1 490 | 1 323 | 3 452 | 1 152 | 2 045 |
| Driftsmargin | 22,6 % | 14,6 % | 33,9 % | 10,4 % | 15 % |
| Sum gjeld | 1 715 | 2 922 | 4 516 | 3 955 | 9 479 |
| Sum driftskostnader | 6 604 | 7 839 | 8 238 | 10 240 | 13 111 |
| Finansresultat | −14 | 354 | 208 | 299 | 311 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 430 | 1 485 | 2 621 |
| Anleggsmidler | 2 000 | 7 311 | 5 715 | 6 807 | 2 000 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 943 | 8 745 | 14 877 |
| Sum eiendeler | 11 885 | 13 316 | 16 658 | 15 552 | 16 877 |
| Egenkapital | 10 171 | 10 394 | 12 142 | 11 597 | 7 398 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 435 | 3 925 | 8 980 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 80 | 30 | 499 |

## Konsern

2 selskaper.

- [VELO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989142690-velo-holding-as) (Morselskap)
  - VELO GALVANISK ANLEGG AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Ove Becker: Daglig leder og styrets leder
- Angelicha Becker: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sluppenvegen 1, 7037 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 25.11.1992
- Aksjekapital: 350 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [PERGUS AS](https://www.norscout.com/no/company/922736200-pergus-as)
- Regnskapsfører: [EVER TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/994056689-ever-trondheim-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon herunder deltakelse med kapital i andre selskaper.

## Siste endringer

- 13.04.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 28.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000218049&sokeverdi=965604979&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PREMATOR NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912566064-premator-norge-as) | Trondheim | 241 | 127 mill. kr | +15 % |
| [TRONDHEIM ALU OG ELOKSERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920688985-trondheim-alu-og-eloksering-as) | Trondheim | 5 | 4,26 mill. kr | −1,8 % |
| [TUSVIK PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/924779721-tusvik-pulverlakk-as) | Trondheim | - | 2,68 mill. kr | +12,8 % |
| [SUNDBERG PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/934958403-sundberg-pulverlakk-as) | Trondheim | - | 1,29 mill. kr | - |
| [VELO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/917109931-velo-eiendom-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [ICC HOLDING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/934795806-icc-holding-norway-as) | Trondheim | - | 0 kr | - |
| [VELO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989142690-velo-holding-as) | Trondheim | - | - | - |
| [AS TEKNOLAKK](https://www.norscout.com/no/company/950155868-as-teknolakk) | Trondheim | 7 | 11,4 mill. kr | −10,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
