---
title: "HEDMARK EDELGRUS AS (966228679): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEDMARK EDELGRUS AS i Hamar hadde 1,18 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/966228679-hedmark-edelgrus-as"
---

# HEDMARK EDELGRUS AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Hamar

- Org.nr: 966 228 679
- Styreleder: Mads Kristoffer Skraastad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,18 mill. kr (−2,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 222 892 kr (Margin 18,8 %)
- Etablert: 1993

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,3 % (svak). Ned fra 7,3 % i 2024
- Likviditet: 3,76 (meget god). Ned fra 3,90 i 2024
- Soliditet: 38,8 % (god). Ned fra 63,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | 2,3 % |
| Driftsmargin | 66,7 % | 65,9 % | 18,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,8 % | −1,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,78 | 3,90 | 3,76 |
| Soliditet | 58,4 % | 63,8 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 794 | 1 214 | 1 183 |
| Driftsresultat | 1 196 | 799 | 223 |
| Årsresultat | 1 454 | 553 | −119 |
| Driftsmargin | 66,7 % | 65,9 % | 18,8 % |
| Sum gjeld | 5 545 | 4 729 | 12 979 |
| Sum driftskostnader | 598 | 414 | 960 |
| Finansresultat | 490 | −91 | −376 |
| Resultat før skatt | 1 687 | 708 | −153 |
| Anleggsmidler | 12 241 | 12 209 | 19 347 |
| Omløpsmidler | 1 098 | 866 | 1 859 |
| Sum eiendeler | 13 339 | 13 076 | 21 206 |
| Egenkapital | 7 794 | 8 346 | 8 227 |
| Kortsiktig gjeld | 290 | 222 | 495 |
| Langsiktig gjeld | 5 255 | 4 507 | 12 484 |

## Ledelse og styre

- Mads Kristoffer Skraastad: Styrets leder
- Ulf Erik Skraastad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Narmo Østre, 2323 Ingeberg
- Postadresse: 2323 Ingeberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 02.01.1993
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1993
- Regnskapsfører: [ØKORÅD ELVERUM & RENA AS](https://www.norscout.com/no/company/844396082-okorad-elverum-rena-as)
- Størrelse: Nr. 199 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, drift av anleggsmaskiner, utleievirksomhet og hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan videre eie og drive fast eiendom og kan likeledes ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580115&sokeverdi=966228679&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549528&sokeverdi=966228679&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIO SPARKJØP AS](https://www.norscout.com/no/company/821349362-bio-sparkjop-as) | Hamar | - | 1,2 mill. kr | +11,4 % |
| [HAMAR PUKK OG GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/882316092-hamar-pukk-og-grus-as) | Hamar | 16 | 108 mill. kr | +22,3 % |
| [GJØRSLI STEININDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/991741526-gjorsli-steinindustri-as) | Hamar | - | - | - |
| [ILA GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/995430754-ila-grus-as) | Ringsaker | - | 1,1 mill. kr | −51,7 % |
| [BK PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/929264649-bk-pukk-as) | Hjartdal | - | 1,2 mill. kr | −40,5 % |
| [REISA GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/983531970-reisa-grus-as) | Kåfjord | - | 1,05 mill. kr | - |
| [TYRLANNA AS](https://www.norscout.com/no/company/989158724-tyrlanna-as) | Bjørnafjorden | - | 1,28 mill. kr | - |
| [ANLEGGSGRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/945240237-anleggsgrus-as) | Melhus | - | 1,03 mill. kr | −53 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
