---
title: "GOL STAVKYRKJE AS (967259802): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GOL STAVKYRKJE AS i Gol hadde 300 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bjørn Rustberggaard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/967259802-gol-stavkyrkje-as"
---

# GOL STAVKYRKJE AS

Fritidsvirksomhet ellers · Gol

- Org.nr: 967 259 802
- Telefon: 32 074544
- Daglig leder: Bjørn Rustberggaard (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 300 000 kr (0,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −102 kr (Margin 0,0 %)
- Etablert: 1993

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2,3 % i 2024
- Likviditet: 0,08 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,01 i 2024
- Soliditet: 50,8 % (meget god). Opp fra 44,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,3 % | 0,4 % |
| Driftsmargin | 28,4 % | −21,4 % | 0,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −46,6 % | −5,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 0,01 | 0,08 |
| Soliditet | 49,8 % | 44,6 % | 50,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,2 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 387 | 300 | 300 |
| Driftsresultat | 110 | −64 | 0 |
| Årsresultat | 80 | −537 | −50 |
| Driftsmargin | 28,4 % | −21,4 % | 0,0 % |
| Sum gjeld | 1 480 | 1 157 | 854 |
| Sum driftskostnader | 277 | 364 | 300 |
| Finansresultat | −7 | −495 | −50 |
| Resultat før skatt | 103 | −559 | −50 |
| Anleggsmidler | 2 517 | 2 087 | 1 724 |
| Omløpsmidler | 431 | 2 | 12 |
| Sum eiendeler | 2 949 | 2 089 | 1 736 |
| Egenkapital | 1 469 | 932 | 882 |
| Kortsiktig gjeld | 1 475 | 197 | 156 |
| Langsiktig gjeld | 5 | 960 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Rustberggaard: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hahaugvegen 25, 3550 Gol
- Postadresse: c/o Bjørn Rustberggaard, Øvre Hemsedalsvegen 1047, 3560 Hemsedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.292 Fritidsvirksomhet ellers
- Etablert: 01.04.1993
- Aksjekapital: 4 851 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 12.12.2022
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/980738787-regnskapsteam-hallingdal-as)
- Størrelse: Nr. 190 av 259 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygge og drive kopien av Gol Stavkyrkje, på Storeøyni i Gol. Være med på utviklinga av Storeøyni til kultur- og miljøpark. Selskapet kan ikke utdele utbytte til aksjonærene. Ved oppløsning skal formuen brukes til drift og vedlikehold av Gol Stavkyrkje.

## Siste endringer

- 17.10.2026: Ny postadresse
- 07.08.2026: Styret endret
- 07.08.2026: Daglig leder endret
- 23.09.2025: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 07.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000671482&sokeverdi=967259802&spraak=nb)
- 07.08.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000671481&sokeverdi=967259802&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000226046&sokeverdi=967259802&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000625899&sokeverdi=967259802&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GOL STI OG SYKKEL AS](https://www.norscout.com/no/company/925983888-gol-sti-og-sykkel-as) | Gol | - | 27 750 kr | - |
| [GOL MOTORPARK & AKTIVITETSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/978644880-gol-motorpark-aktivitetservice-as) | Gol | - | 1,59 mill. kr | −0,6 % |
| [GOL IL LØYPEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/988960896-gol-il-loypedrift-as) | Gol | - | 172 353 kr | - |
| [ISBANEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/914156688-isbanedrift-as) | Gol | - | 4,08 mill. kr | +25,5 % |
| [ICEDRIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/929432339-icedrive-as) | Gol | - | 4,98 mill. kr | +32,6 % |
| [STOREFJELL SKIARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/989170309-storefjell-skiarena-as) | Gol | - | 0 kr | - |
| [HEMSEDAL GOLFALPIN GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/978593313-hemsedal-golfalpin-golfbane-as) | Gol | 8 | 4,93 mill. kr | +9,0 % |
| [GOL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/924753145-gol-skisenter-as) | Gol | 10 | 2,04 mill. kr | −31,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 18.10.2026.
