---
title: "GULLSMED DAHLSVEEN AS (967412023): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GULLSMED DAHLSVEEN AS i Trondheim hadde 12,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Jeanette Strømmen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/967412023-gullsmed-dahlsveen-as"
---

# GULLSMED DAHLSVEEN AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Trondheim · Etablert 1993

- Org.nr: 967 412 023
- Telefon: 73 52 58 06
- Nettsted: [gullsmeddahlsveen.no](https://gullsmeddahlsveen.no)
- Daglig leder: Jeanette Strømmen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,8 mill. kr (+2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,14 mill. kr (Margin 8,9 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 8 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- oktober 2025: 8
- mars 2026: 9
- mai 2026: 8
- juli 2026: 9
- september 2026: 8
- oktober 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,7 % i 2024
- Likviditet: 2,61 (meget god). Ned fra 2,70 i 2024
- Soliditet: 57,2 % (meget god). Opp fra 56,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,2 % | 5,0 % | 8,7 % | 8,8 % |
| Driftsmargin | 15,8 % | 12,6 % | 4,8 % | 8,0 % | 8,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 8,1 % | 14,2 % | 14,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,87 | 2,70 | 2,61 |
| Soliditet | 37,1 % | 47,8 % | 55,0 % | 56,5 % | 57,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,1 | 0,8 | 0,8 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 080 | 13 662 | 11 704 | 12 476 | 12 777 |
| Driftsresultat | 2 072 | 1 715 | 563 | 1 002 | 1 140 |
| Årsresultat | 1 556 | 1 274 | 373 | 711 | 888 |
| Driftsmargin | 15,8 % | 12,6 % | 4,8 % | 8,0 % | 8,9 % |
| Sum gjeld | 6 746 | 6 286 | 5 011 | 5 419 | 6 002 |
| Sum driftskostnader | 11 008 | 11 947 | 11 141 | 11 474 | 11 637 |
| Finansresultat | −77 | −82 | −85 | −70 | −67 |
| Resultat før skatt | - | - | 479 | 932 | 1 073 |
| Anleggsmidler | 345 | 322 | 298 | 261 | 2 463 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 835 | 12 190 | 11 552 |
| Sum eiendeler | 10 719 | 12 049 | 11 132 | 12 451 | 14 015 |
| Egenkapital | 3 973 | 5 763 | 6 121 | 7 032 | 8 013 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 780 | 4 509 | 4 430 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 231 | 910 | 1 572 |

## Ledelse og styre

- Jeanette Strømmen: Daglig leder og styremedlem
- Greger Hansen: Styrets leder
- Anne-Margrete Steen: Varamedlem
- Nina Cathrine Wassum: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
- Postadresse: Postboks 273 Sentrum, 7402 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 24.08.1993
- Aksjekapital: 330 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1993
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [BØHN REGNSKAP A/S](https://www.norscout.com/no/company/910909177-bohn-regnskap-a-s)
- Størrelse: Nr. 73 av 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive gullsmedbutikk, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603186&sokeverdi=967412023&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELGESEN UR OG GULL AS](https://www.norscout.com/no/company/986614346-helgesen-ur-og-gull-as) | Trondheim | 10 | 13,7 mill. kr | +8,6 % |
| [MØLLER GULLSMEDFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/914494826-moller-gullsmedforretning-as) | Trondheim | 8 | 11,2 mill. kr | +20,3 % |
| [TILLER KLOKKER & SMYKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/982000173-tiller-klokker-smykker-as) | Trondheim | 10 | 15,4 mill. kr | +9,3 % |
| [OLE AAS AS](https://www.norscout.com/no/company/910050702-ole-aas-as) | Trondheim | 8 | 10,5 mill. kr | +27,1 % |
| [HEIMDAL UR OG GULL AS](https://www.norscout.com/no/company/919929804-heimdal-ur-og-gull-as) | Trondheim | 11 | 9,73 mill. kr | +2,0 % |
| [CHRISTOPHERSEN UR & GULL AS](https://www.norscout.com/no/company/998177111-christophersen-ur-gull-as) | Trondheim | 8 | 9,33 mill. kr | +6,7 % |
| [URMAKER LIAN AS](https://www.norscout.com/no/company/933127397-urmaker-lian-as) | Trondheim | 15 | 62,2 mill. kr | +6,4 % |
| [MORKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/947712233-morken-as) | Trondheim | 6 | 6,08 mill. kr | −4,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
