---
title: "SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS (967523720): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS i Sandnes er registrert i Enhetsregisteret. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/967523720-scandinavian-fittings-flanges-holding-as"
---

# SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Sandnes

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 967 523 720
- Styreleder: Tore Christiansen

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −394 191 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 1,27 mrd. kr (−56,9 % fra 2024)
- Etablert: 1993

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,7 % (meget god). Ned fra 111,1 % i 2024
- Likviditet: 0,47 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,94 i 2024
- Soliditet: 44,8 % (meget god). Opp fra 8,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,0 % | 52,5 % | 111,1 % | 18,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 68,3 % | 109,5 % | 586,5 % | 124,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 0,98 | 0,87 | 0,94 | 0,47 |
| Soliditet | 66,3 % | 56,1 % | 40,6 % | 8,9 % | 44,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,8 | 1,5 | 10,2 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsresultat | −240 | −268 | −266 | −327 | −394 |
| Årsresultat | 25 528 | 45 268 | 62 665 | 222 746 | 30 099 |
| Sum gjeld | 35 000 | 50 075 | 75 709 | 250 535 | 30 193 |
| Sum driftskostnader | - | - | 266 | 327 | 394 |
| Finansresultat | - | - | 63 641 | 223 608 | 30 865 |
| Resultat før skatt | 25 528 | 45 344 | 63 374 | 223 281 | 30 470 |
| Anleggsmidler | 64 689 | 65 051 | 61 805 | 40 726 | 40 541 |
| Omløpsmidler | 39 075 | 49 057 | 65 602 | 234 253 | 14 195 |
| Sum eiendeler | 103 764 | 114 108 | 127 407 | 274 979 | 54 736 |
| Egenkapital | 68 764 | 64 032 | 51 698 | 24 444 | 24 543 |
| Kortsiktig gjeld | 35 000 | 50 075 | 75 709 | 250 535 | 30 193 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 334,7 | 2 946,8 | 1 268,8 |
| Driftsresultat | 118,4 | 321,9 | 115,4 |
| Årsresultat | 100,6 | 267,0 | 98,0 |
| Driftsmargin | 8,9 % | 10,9 % | 9,1 % |
| Sum gjeld | 449,9 | 857,1 | 232,7 |
| Sum driftskostnader | 1 216,4 | 2 624,9 | 1 153,3 |
| Finansresultat | 17,2 | 26,0 | 3,4 |
| Resultat før skatt | 135,5 | 347,9 | 118,9 |
| Anleggsmidler | 126,2 | 123,3 | 114,6 |
| Omløpsmidler | 716,2 | 1 165,9 | 586,9 |
| Sum eiendeler | 842,3 | 1 289,2 | 701,5 |
| Egenkapital | 392,4 | 432,0 | 468,8 |
| Kortsiktig gjeld | 440,1 | 846,4 | 226,4 |
| Langsiktig gjeld | 9,8 | 10,7 | 6,3 |

## Konsern

2 selskaper.

- SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS (Denne bedriften)
  - [SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS](https://www.norscout.com/no/company/961816793-scandinavian-fittings-and-flanges-as) (62 ansatte)

## Ledelse og styre

- Tore Christiansen: Styrets leder
- Julie Trettenes: Styremedlem
- Monica Margrethe Oftedal: Styremedlem
- Flavio Belloli: Styremedlem
- Andrea Galperti: Styremedlem
- Francesca Pugelli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jakob Askelands vei 5, 4314 Sandnes
- Postadresse: Postboks 1175 Lura, 4391 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 04.08.1993
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2007
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Formål: Igangsette og drive industriell virksomhet ved deltakelse i andre selskaper, ervervelse og utleie av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 19.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 24.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000712321&sokeverdi=967523720&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688588&sokeverdi=967523720&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TCARLSEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923406433-tcarlsen-invest-as) | Sandnes | - | - | - |
| [OE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/995992116-oe-holding-as) | Sandnes | - | - | - |
| [IN WEST INNOVATION AS](https://www.norscout.com/no/company/875778382-in-west-innovation-as) | Sandnes | - | - | - |
| [EMOX AS](https://www.norscout.com/no/company/923417931-emox-as) | Sandnes | - | 1,09 mill. kr | - |
| [NT PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/919177209-nt-products-as) | Sandnes | - | 11 mill. kr | −45,4 % |
| [CRANE TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/989616021-crane-tech-as) | Sandnes | 6 | 15,4 mill. kr | −0,4 % |
| [HYDRATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/859239102-hydratech-as) | Sandnes | 11 | 30,9 mill. kr | −18 % |
| [KVERNELAND AQUA AS](https://www.norscout.com/no/company/981982789-kverneland-aqua-as) | Sandnes | 57 | 53,2 mill. kr | +11 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.08.2026.
