---
title: "GMV AS (968429655): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GMV AS i Sandnes hadde 215 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 88 ansatte. Daglig leder er Tor Ole Talgø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/968429655-gmv-as"
---

# GMV AS

Bearbeiding av metaller · Sandnes · Etablert 1994

- Org.nr: 968 429 655
- Telefon: 51 81 40 40
- E-post: post@gmv.as
- Nettsted: [gmv.as](https://www.gmv.as)
- Daglig leder: Tor Ole Talgø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 215 mill. kr (−4,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 36,5 mill. kr (Margin 17 %)
- Ansatte: 88 (Opp fra 82 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 84
- oktober 2025: 86
- november 2025: 81
- desember 2025: 82
- januar 2026: 84
- mars 2026: 83
- mai 2026: 82
- juni 2026: 84
- juli 2026: 82
- august 2026: 84
- september 2026: 90
- oktober 2026: 88

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,9 % (meget god)
- Likviditet: 1,78 (god). Opp fra 1,63 i 2024
- Soliditet: 31,6 % (god). Opp fra 23,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,2 % | - | - | 18,9 % |
| Driftsmargin | −7,4 % | 8,7 % | 15,5 % | 17,9 % | 17,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 42,9 % | - | - | 59,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,98 | - | 1,63 | 1,78 |
| Soliditet | 18,4 % | 22,3 % | - | 23,1 % | 31,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,4 | 3,5 | - | 3,3 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 103 415 | 166 873 | 220 797 | 225 550 | 214 653 |
| Driftsresultat | −7 603 | 14 540 | 34 146 | 40 270 | 36 507 |
| Årsresultat | −11 125 | 10 612 | 29 752 | 32 740 | 26 811 |
| Driftsmargin | −7,4 % | 8,7 % | 15,5 % | 17,9 % | 17 % |
| Sum gjeld | 85 953 | 104 643 | - | 147 708 | 147 078 |
| Sum driftskostnader | 111 018 | - | 186 651 | 185 280 | 178 146 |
| Finansresultat | −3 522 | - | −4 395 | −4 961 | −2 797 |
| Resultat før skatt | - | 10 612 | - | 35 309 | 33 710 |
| Anleggsmidler | 46 720 | 44 680 | - | 82 215 | 120 806 |
| Omløpsmidler | - | 90 014 | - | 109 903 | 94 374 |
| Sum eiendeler | 105 393 | 134 695 | - | 192 118 | 215 180 |
| Egenkapital | 19 440 | 30 052 | - | 44 410 | 68 101 |
| Kortsiktig gjeld | - | 45 570 | - | 67 431 | 53 026 |
| Langsiktig gjeld | - | 59 073 | - | 80 277 | 94 052 |

## Ledelse og styre

- Tor Ole Talgø: Daglig leder og styrets leder
- Marit Talgø: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Koppholen 9, 4313 Sandnes
- Postadresse: Postboks 416, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 04.01.1994
- Tidligere navn: GJESDAL MEKANISKE VERKSTED AS (1995 til 2009)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1994
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk produksjon og bearbeiding av metaller på grunnlag av oppdrag eller på grunnlag av serie- produksjon, drive reparasjon, servicevirksomhet o.l. for sine kunder.

## Siste endringer

- 01.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603203&sokeverdi=968429655&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.11.2021: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 8,54 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOS SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914902592-nos-service-as) | Sandnes | 40 | 113 mill. kr | −26 % |
| [KAMSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as) | Sandnes | 20 | 197 mill. kr | +56,7 % |
| [VISION & DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/920251927-vision-design-as) | Sandnes | 13 | 22,2 mill. kr | +97,1 % |
| [WATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/984022581-watech-as) | Sandnes | 12 | 11 mill. kr | −29,5 % |
| [SKJÆRETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991123709-skjaereteknikk-as) | Sandnes | 10 | 12,5 mill. kr | +0,7 % |
| [CUTBEND AS](https://www.norscout.com/no/company/922394865-cutbend-as) | Sandnes | 7 | 34 mill. kr | +20 % |
| [CNC CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/922228205-cnc-consult-as) | Sandnes | - | 12 mill. kr | −12,8 % |
| [SVEISESENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926789104-sveisesentralen-as) | Sandnes | - | 4,53 mill. kr | −3,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
