---
title: "BRABRAND TEKNOLOGIUTVIKLING AS (968771566): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRABRAND TEKNOLOGIUTVIKLING AS i Færder hadde 1,07 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/968771566-brabrand-teknologiutvikling-as"
---

# BRABRAND TEKNOLOGIUTVIKLING AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Færder

- Org.nr: 968 771 566
- Telefon: 924 54 563
- E-post: btu-as@online.no
- Nettsted: [btu-as.com](https://www.btu-as.com)
- Styreleder: Tord Brabrand

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,07 mill. kr (+107,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 189 285 kr (Margin 17,7 %)
- Etablert: 1994

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 59,9 % (meget god). Opp fra −103,5 % i 2024
- Likviditet: 1,84 (god). Opp fra 1,07 i 2024
- Soliditet: 45,6 % (meget god). Opp fra 6,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −103,5 % | 59,9 % |
| Driftsmargin | −8,7 % | −77,2 % | 17,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −188,4 % | 177,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,77 | 1,07 | 1,84 |
| Soliditet | 71,4 % | 6,3 % | 45,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 14,9 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 870 | 515 | 1 071 |
| Driftsresultat | −76 | −398 | 189 |
| Årsresultat | −67 | −392 | 190 |
| Driftsmargin | −8,7 % | −77,2 % | 17,7 % |
| Sum gjeld | 162 | 179 | 241 |
| Sum driftskostnader | 946 | 913 | 882 |
| Finansresultat | 9 | 6 | 1 |
| Resultat før skatt | −67 | −392 | 190 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 566 | 191 | 443 |
| Sum eiendeler | 566 | 191 | 443 |
| Egenkapital | 404 | 12 | 202 |
| Kortsiktig gjeld | 150 | 179 | 241 |
| Langsiktig gjeld | 12 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tord Brabrand: Styrets leder
- Sidsel Urfjell: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Galeasveien 2, 3138 Skallestad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 02.01.1994
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Størrelse: Nr. 3 187 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Teknisk produktutvikling, salg av egne produkter, kjøp og salg av handelsvarer, salg av konsulent- og ingeniør-tjenester, samt å delta i annen virksomhet.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000279711&sokeverdi=968771566&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CO2-GLOBAL AS](https://www.norscout.com/no/company/981468546-co2-global-as) | Færder | - | 1,13 mill. kr | −8,3 % |
| [PEMET AS](https://www.norscout.com/no/company/821171512-pemet-as) | Færder | - | 1,01 mill. kr | - |
| [LOC INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927732300-loc-invest-as) | Færder | - | 1,48 mill. kr | - |
| [SPORTS TURF MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/919727179-sports-turf-management-as) | Færder | - | 728 058 kr | −47,4 % |
| [BRUK 11 AS](https://www.norscout.com/no/company/923971157-bruk-11-as) | Færder | - | 1,57 mill. kr | +35,7 % |
| [GINTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/923941622-gintech-as) | Færder | - | 636 456 kr | - |
| [JARLSØ STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/927665336-jarlso-stal-as) | Færder | - | 1,68 mill. kr | −23,9 % |
| [SUBLIM-Z AS](https://www.norscout.com/no/company/996864391-sublim-z-as) | Færder | - | 199 689 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
