---
title: "FRANK SÆTHER AS (968878506): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FRANK SÆTHER AS i Rauma hadde 32,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Frank Ove Sæther. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/968878506-frank-saether-as"
---

# FRANK SÆTHER AS

Grunnarbeid · Rauma · Etablert 1994

- Org.nr: 968 878 506
- Telefon: 91571885
- Daglig leder: Frank Ove Sæther (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 32,8 mill. kr (+36,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,09 mill. kr (Margin 6,4 %)
- Ansatte: 29 (Opp fra 17 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- oktober 2025: 20
- november 2025: 17
- januar 2026: 25
- februar 2026: 26
- mars 2026: 25
- april 2026: 26
- mai 2026: 24
- juni 2026: 25
- august 2026: 27
- oktober 2026: 29

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,7 % (meget god). Opp fra 11,2 % i 2024
- Likviditet: 1,38 (tilfredsstillende). Opp fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 20,6 % (god). Ned fra 27,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,0 % | 0,9 % | 11,2 % | 16,7 % |
| Driftsmargin | 4,0 % | 4,6 % | 0,4 % | 3,7 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,3 % | −9,4 % | 33,8 % | 58,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 1,81 | 1,54 | 1,27 | 1,38 |
| Soliditet | 27,2 % | 26,9 % | 21,4 % | 27,2 % | 20,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,7 | 3,7 | 2,7 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 462 | 14 513 | 18 564 | 24 017 | 32 764 |
| Driftsresultat | 535 | 664 | 68 | 897 | 2 090 |
| Årsresultat | 301 | 373 | −135 | 508 | 1 291 |
| Driftsmargin | 4,0 % | 4,6 % | 0,4 % | 3,7 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 3 884 | 4 967 | 6 198 | 5 894 | 13 455 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 496 | 23 120 | 30 674 |
| Finansresultat | - | - | −234 | −241 | −424 |
| Resultat før skatt | 388 | 480 | −166 | 656 | 1 667 |
| Anleggsmidler | 2 244 | 2 361 | 2 023 | 2 694 | 8 415 |
| Omløpsmidler | 3 091 | 4 430 | 5 864 | 5 397 | 8 528 |
| Sum eiendeler | 5 335 | 6 791 | 7 887 | 8 091 | 16 942 |
| Egenkapital | 1 451 | 1 824 | 1 689 | 2 197 | 3 488 |
| Kortsiktig gjeld | 1 923 | 2 442 | 3 802 | 4 238 | 6 180 |
| Langsiktig gjeld | 1 961 | 2 525 | 2 395 | 1 656 | - |

## Ledelse og styre

- Frank Ove Sæther: Daglig leder og styrets leder
- Anita Sæther: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Parkvegen 10B, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 01.02.1994
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1994
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 476 av 4 703 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Graving og transport med egne maskiner.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827151&sokeverdi=968878506&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000449420&sokeverdi=968878506&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VENÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/979952511-venas-as) | Rauma | 47 | 93,8 mill. kr | +18,6 % |
| [FRM AS](https://www.norscout.com/no/company/932952408-frm-as) | Rauma | 14 | 14,9 mill. kr | +495,8 % |
| [VTG ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/991058192-vtg-anlegg-as) | Rauma | 9 | 2,58 mill. kr | −88,1 % |
| [SAMSETH ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/992087161-samseth-anlegg-as) | Rauma | - | 12,7 mill. kr | +16,6 % |
| [YTTERLI MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/829513722-ytterli-maskin-as) | Rauma | - | 6,06 mill. kr | −45,6 % |
| [SAMSETH NATURSTEINSMURING AS](https://www.norscout.com/no/company/931724266-samseth-natursteinsmuring-as) | Rauma | - | 4,93 mill. kr | −16,8 % |
| [YTTERLI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923175784-ytterli-invest-as) | Rauma | - | 627 381 kr | - |
| [A SKARE AS](https://www.norscout.com/no/company/835943542-a-skare-as) | Rauma | 24 | 36,3 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
