---
title: "MIDT-NORGE SLAKTERI AS (968932683): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MIDT-NORGE SLAKTERI AS i Levanger hadde 668 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Erik Bentzen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/968932683-midt-norge-slakteri-as"
---

# MIDT-NORGE SLAKTERI AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Levanger · Etablert 1994

- Org.nr: 968 932 683
- Telefon: 74 08 37 00
- E-post: postmottak@norsk-slakt.no
- Nettsted: [norskslakt.no](https://norskslakt.no)
- Daglig leder: Erik Bentzen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 668 mill. kr (−0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,26 mill. kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 21

## Ansatte

- desember 2025: 21
- februar 2026: 22
- mai 2026: 20
- juni 2026: 19
- august 2026: 20
- september 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,1 % (god). Opp fra 7,5 % i 2024
- Likviditet: 2,05 (meget god). Opp fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 52,5 % (meget god). Opp fra 45,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,6 % | 12,6 % | 7,5 % | 12,1 % |
| Driftsmargin | −0,1 % | 0,7 % | 1,1 % | 0,5 % | 0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 16,3 % | 23,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,51 | 1,49 | 1,56 | 1,72 | 2,05 |
| Soliditet | - | - | 39,7 % | 45,2 % | 52,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,5 | 1,2 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 555 443 | 612 626 | 642 407 | 674 074 | 668 152 |
| Driftsresultat | −633 | 4 003 | 6 834 | 3 402 | 6 262 |
| Årsresultat | 232 | 4 105 | 6 704 | 4 251 | 6 871 |
| Driftsmargin | −0,1 % | 0,7 % | 1,1 % | 0,5 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 34 236 | 39 051 | 46 465 | 42 249 | 37 774 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 670 672 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 1 936 | - |
| Resultat før skatt | 298 | 5 262 | 8 710 | 5 339 | 8 812 |
| Anleggsmidler | 10 234 | 9 435 | 7 980 | 18 015 | 19 890 |
| Omløpsmidler | 44 818 | 53 536 | 69 109 | 59 110 | 59 630 |
| Sum eiendeler | 55 052 | 62 971 | 77 089 | 77 125 | 79 521 |
| Egenkapital | - | - | 30 624 | 34 876 | 41 747 |
| Kortsiktig gjeld | 29 615 | 35 970 | 44 235 | 34 346 | 29 033 |
| Langsiktig gjeld | 4 621 | 3 081 | 2 231 | 7 904 | 8 741 |

## Ledelse og styre

- Erik Bentzen: Daglig leder
- Ståle Gausen: Styrets leder
- Hilde Sorken: Styremedlem
- Sophie Jenssen: Styremedlem
- Axel Erling Jensen: Styremedlem
- Terje Sørnes: Styremedlem
- Patricia Ivan: Varamedlem
- Bernt Hilstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kirkeg 70, 7600 Levanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 02.03.1994
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1994
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive slakting, skjæring og livsdyromsetning samt salg av kjøtt og kjøttvarer.

## Siste endringer

- 16.10.2026: Revisor endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 16.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000802997&sokeverdi=968932683&spraak=nb)
- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000690493&sokeverdi=968932683&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680080&sokeverdi=968932683&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LEVAIN THE BAKERY AS](https://www.norscout.com/no/company/916133774-levain-the-bakery-as) | Levanger | 24 | 16,2 mill. kr | +17,2 % |
| [FORFOREDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/991509402-forforedling-as) | Levanger | 10 | 31,9 mill. kr | +27,7 % |
| [NORMILK AS](https://www.norscout.com/no/company/985196907-normilk-as) | Levanger | 31 | 483 mill. kr | +11,2 % |
| [HALSAN KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/912652386-halsan-kjott-as) | Levanger | 10 | 10 mill. kr | +21,3 % |
| [ROOSTER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/821225752-rooster-holding-as) | Levanger | - | 4,25 mill. kr | +35,7 % |
| [BÆRSENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926888374-baersentralen-as) | Levanger | - | 900 677 kr | - |
| [MEA EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/922068291-mea-event-as) | Levanger | - | 28 000 kr | - |
| [STEDI AS](https://www.norscout.com/no/company/928308073-stedi-as) | Levanger | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
