---
title: "OPTIMARIN AS (970942327): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OPTIMARIN AS i Stavanger hadde 249 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Tore Martin Svanheld. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/970942327-optimarin-as"
---

# OPTIMARIN AS

Produksjon av pumper og kompressorer ellers · Stavanger · Etablert 1994

- Org.nr: 970 942 327
- Telefon: 51 11 45 33
- E-post: info@optimarin.com
- Nettsted: [optimarin.com](https://optimarin.com)
- Daglig leder: Tore Martin Svanheld

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 249 mill. kr (−9,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 17,8 mill. kr (Margin 7,1 %)
- Ansatte: 40

## Ansatte

- november 2025: 36
- desember 2025: 38
- januar 2026: 40
- februar 2026: 42
- mars 2026: 41
- mai 2026: 39
- juni 2026: 40
- juli 2026: 41

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,8 % (god). Opp fra 5,4 % i 2024
- Likviditet: 1,67 (god). Ned fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 52,7 % (meget god). Ned fra 53,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,0 % | 5,6 % | 5,4 % | 11,8 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,7 % | 0,2 % | 2,0 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,5 % | - | - | 15,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 1,40 | 1,55 | 1,74 | 1,67 |
| Soliditet | 45,1 % | 42,6 % | - | 53,9 % | 52,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,3 | - | 0,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 302 340 | 339 882 | 319 432 | 274 188 | 249 012 |
| Driftsresultat | 11 503 | 9 324 | 705 | 5 405 | 17 761 |
| Årsresultat | 8 345 | 6 487 | −1 310 | 2 337 | 11 490 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,7 % | 0,2 % | 2,0 % | 7,1 % |
| Sum gjeld | 93 416 | 108 841 | 96 595 | 83 007 | 83 948 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 268 783 | 231 251 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 438 | −3 014 |
| Resultat før skatt | 10 447 | 8 249 | −1 688 | 2 966 | 14 747 |
| Anleggsmidler | 71 006 | 66 057 | 58 667 | 81 619 | 70 127 |
| Omløpsmidler | 99 195 | 123 430 | 117 892 | 98 250 | 107 233 |
| Sum eiendeler | 170 201 | 189 488 | 176 558 | 179 870 | 177 360 |
| Egenkapital | 76 785 | 80 647 | - | 96 863 | 93 411 |
| Kortsiktig gjeld | 88 776 | 88 171 | 76 244 | 56 338 | 64 309 |
| Langsiktig gjeld | 4 640 | 20 669 | 20 351 | 26 669 | 19 639 |

## Ledelse og styre

- Tore Martin Svanheld: Daglig leder
- Johannes Neteland: Styrets leder
- Kjetil Holden: Styremedlem
- Eli Karin Vassenden: Styremedlem
- Ingrid Sølvberg: Styremedlem
- Jon Låstad: Styremedlem
- Siri Goa: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Godesetdalen 20, 4034 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.130 Produksjon av pumper og kompressorer ellers
- Etablert: 15.04.1994
- Tidligere navn: OPTIMARIN MARKETING AS (1995 til 2000)
- Aksjekapital: 7 470 809 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1995
- Revisor: [CROWE STAVANGER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/985182736-crowe-stavanger-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 29 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon, representasjon og handel, konsulent og agentvirksomhet, herunder å delta i andre selskaper med lignende eller annen virksomhet.

## Siste endringer

- 25.06.2026: Ny forretningsadresse
- 25.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000429251&sokeverdi=970942327&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000429249&sokeverdi=970942327&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000429250&sokeverdi=970942327&spraak=nb)
- 20.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000284506&sokeverdi=970942327&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SHIFT ENERGY GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934259726-shift-energy-group-as) | Stavanger | - | 5,02 mill. kr | - |
| [SHIFT ENERGY GROUP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933941582-shift-energy-group-holding-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [IKM HENDRIK VEDER AS](https://www.norscout.com/no/company/965652442-ikm-hendrik-veder-as) | Stavanger | 32 | 167 mill. kr | +43,9 % |
| [ROBOXI AS](https://www.norscout.com/no/company/921667876-roboxi-as) | Stavanger | 29 | 204 000 kr | - |
| [AGROMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/992138394-agromiljo-as) | Stavanger | 21 | 28,8 mill. kr | −2,1 % |
| [TRIO FOOD PROCESSING MACHINERY AS](https://www.norscout.com/no/company/977243394-trio-food-processing-machinery-as) | Stavanger | 13 | 56 mill. kr | +9,2 % |
| [MRS AS](https://www.norscout.com/no/company/943506043-mrs-as) | Stavanger | 8 | 16,9 mill. kr | +3,7 % |
| [WIRE TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/997472233-wire-tech-as) | Stavanger | 7 | 29,7 mill. kr | +112,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
