---
title: "THERMOTECH AS (970995692): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THERMOTECH AS i Haugesund hadde 134 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 57 ansatte. Daglig leder er Svein Kvale. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/970995692-thermotech-as"
---

# THERMOTECH AS

Bearbeiding av metaller · Haugesund · Etablert 1994

- Org.nr: 970 995 692
- Telefon: 52 70 00 80
- E-post: nils@thermotech-as.no
- Nettsted: [thermotech-as.no](https://www.thermotech-as.no)
- Daglig leder: Svein Kvale

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 134 mill. kr (+4,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 32,3 mill. kr (Margin 24,1 %)
- Ansatte: 57 (Ned fra 60 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 62
- november 2025: 60
- desember 2025: 56
- januar 2026: 53
- februar 2026: 51
- mars 2026: 52
- april 2026: 54
- mai 2026: 53
- juni 2026: 55
- juli 2026: 57
- august 2026: 59
- september 2026: 57

### Per sted

- Haugesund: 57 ansatte
- Nesttun: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 41,9 % (meget god). Ned fra 51,2 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Opp fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 29,9 % (god). Ned fra 35,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,3 % | 57,7 % | 51,2 % | 41,9 % |
| Driftsmargin | 19,5 % | 25,3 % | 26,9 % | 28,5 % | 24,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 168,4 % | 146,6 % | 135,1 % | 127,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,09 | 1,42 | 1,25 | 1,27 |
| Soliditet | 30,1 % | 30,4 % | 40,8 % | 35,2 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,3 | 1,5 | 1,8 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 42 470 | 76 090 | 110 479 | 127 911 | 134 018 |
| Driftsresultat | 8 275 | 19 289 | 29 764 | 36 405 | 32 282 |
| Årsresultat | 5 410 | 16 465 | 23 389 | 29 084 | 25 835 |
| Driftsmargin | 19,5 % | 25,3 % | 26,9 % | 28,5 % | 24,1 % |
| Sum gjeld | 23 673 | 33 295 | 38 091 | 53 485 | 53 512 |
| Sum driftskostnader | 34 195 | - | - | 91 506 | 101 735 |
| Finansresultat | −1 042 | - | - | 908 | 848 |
| Resultat før skatt | - | 20 793 | 29 880 | 37 313 | 33 130 |
| Anleggsmidler | 19 621 | 17 110 | 13 920 | 15 849 | 8 359 |
| Omløpsmidler | - | 30 718 | 50 392 | 66 641 | 68 023 |
| Sum eiendeler | 33 814 | 47 828 | 64 312 | 82 490 | 76 382 |
| Egenkapital | 10 168 | 14 533 | 26 221 | 29 005 | 22 870 |
| Kortsiktig gjeld | - | 28 295 | 35 591 | 53 485 | 53 512 |
| Langsiktig gjeld | - | 5 000 | 2 500 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Kvale: Daglig leder
- Jan Richard Denlin: Styrets leder
- Evelyn Erlandsen: Styremedlem
- Carl Markus Evers: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvalamarka 23, 5514 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 10.06.1994
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1994
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og utleie av varmebehandlingstjenester og utstyr, handel og alt hva hermed står i forbindelse, samt å delta i andre selskap med samme eller lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 13.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000172659&sokeverdi=970995692&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KVALA INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/915614086-kvala-industriservice-as) | Haugesund | 19 | 15,7 mill. kr | −11,6 % |
| [KLV STÅLARBEIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/923465073-klv-stalarbeider-as) | Haugesund | 5 | 5,28 mill. kr | +17,3 % |
| [NORWEGIAN WELDING SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/929081927-norwegian-welding-service-as) | Haugesund | - | 2,72 mill. kr | +71,1 % |
| [EINAR LJOSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/912177270-einar-ljosnes-as) | Haugesund | - | 1,21 mill. kr | +10,6 % |
| [ALGLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/984428979-alglass-as) | Haugesund | 13 | 17,9 mill. kr | −6,3 % |
| [BAUER-NILSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/910432141-bauer-nilsen-holding-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [BAUER-NILSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/922016321-bauer-nilsen-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [PIPE SYSTEMS ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/993646601-pipe-systems-engineering-as) | Sande | 58 | 46,7 mill. kr | +20,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
