---
title: "FASSELAND MEKANISKE VERKSTED AS (971055863): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FASSELAND MEKANISKE VERKSTED AS i Åseral hadde 49 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Johan Arnt Fasseland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971055863-fasseland-mekaniske-verksted-as"
---

# FASSELAND MEKANISKE VERKSTED AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Åseral · Etablert 1994

- Org.nr: 971 055 863
- Telefon: 38 28 32 26
- Nettsted: [fasselandmekaniske.no](https://fasselandmekaniske.no)
- Daglig leder: Johan Arnt Fasseland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 49 mill. kr (−15,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,33 mill. kr (Margin 10,9 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 21 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 21
- januar 2026: 20
- februar 2026: 21
- april 2026: 18
- juni 2026: 19
- juli 2026: 20
- august 2026: 21
- september 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,9 % (god). Opp fra 12,3 % i 2024
- Likviditet: 0,80 (svak). Opp fra 0,72 i 2024
- Soliditet: 27,0 % (god). Opp fra 23,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,4 % | 6,4 % | 12,3 % | 12,9 % |
| Driftsmargin | 10,3 % | 7,6 % | 7,6 % | 8,5 % | 10,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 30,7 % | 21,9 % | 55,5 % | 45,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,88 | 0,95 | 0,82 | 0,72 | 0,80 |
| Soliditet | 19,4 % | 21,9 % | 14,5 % | 23,7 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 3,6 | 5,9 | 3,2 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 535 | 35 518 | 31 654 | 58 087 | 49 013 |
| Driftsresultat | 2 316 | 2 710 | 2 418 | 4 943 | 5 328 |
| Årsresultat | 1 507 | 1 616 | 1 179 | 3 362 | 3 835 |
| Driftsmargin | 10,3 % | 7,6 % | 7,6 % | 8,5 % | 10,9 % |
| Sum gjeld | 24 513 | 26 778 | 36 505 | 30 077 | 32 860 |
| Sum driftskostnader | - | - | 29 237 | 53 144 | 43 686 |
| Finansresultat | - | - | −923 | −633 | −407 |
| Resultat før skatt | 1 920 | 2 057 | 1 495 | 4 310 | 4 921 |
| Anleggsmidler | 13 040 | 12 718 | 16 879 | 20 599 | 22 344 |
| Omløpsmidler | 17 357 | 21 561 | 25 805 | 18 819 | 22 693 |
| Sum eiendeler | 30 397 | 34 279 | 42 684 | 39 418 | 45 037 |
| Egenkapital | 5 884 | 7 500 | 6 180 | 9 342 | 12 177 |
| Kortsiktig gjeld | 19 726 | 22 737 | 31 541 | 26 266 | 28 225 |
| Langsiktig gjeld | 4 787 | 4 041 | 4 963 | 3 811 | 4 635 |

## Ledelse og styre

- Johan Arnt Fasseland: Daglig leder og styrets leder
- Jeanette Fasseland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Austrudsmonen 3, 4540 Åseral
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 15.06.1994
- Aksjekapital: 450 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1994
- Revisor: [REVISORSENTERET MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/988481580-revisorsenteret-mandal-as)
- Regnskapsfører: [ÅSERAL REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/917345023-aseral-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 86 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveise- og mekanisk virksomhet samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571479&sokeverdi=971055863&spraak=nb)
- 07.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000004106&sokeverdi=971055863&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.08.2026: Tilskudd fra ÅSERAL KOMMUNE, 377 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SMEDSLAND SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920330355-smedsland-service-as) | Åseral | - | 531 407 kr | −81,1 % |
| [TIGMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/919732296-tigmek-as) | Kristiansund | 24 | 69,3 mill. kr | +33,5 % |
| [GUNNAR HIPPE AS PLATE OG SVEISEVERKSTED](https://www.norscout.com/no/company/953566427-gunnar-hippe-as-plate-og-sveiseverksted) | Ringsaker | 24 | 32,8 mill. kr | −34,7 % |
| [EL-TJENESTE AS](https://www.norscout.com/no/company/925140074-el-tjeneste-as) | Steinkjer | 24 | 86,8 mill. kr | −1,1 % |
| [LONBAKKEN MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/963731825-lonbakken-mekaniske-verksted-as) | Sel | 23 | 64,3 mill. kr | +15,1 % |
| [SAFEROAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/917763909-saferoad-holding-as) | Oslo | 24 | 132 mill. kr | +54,5 % |
| [A/S SørMek](https://www.norscout.com/no/company/947038400-a-s-sormek) | Lindesnes | 23 | 49,9 mill. kr | +10,9 % |
| [ITO PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/963017251-ito-produksjon-as) | Ringerike | 25 | 26,9 mill. kr | −0,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
