---
title: "STIANSEN AS (971057483): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STIANSEN AS i Oslo hadde 55,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 56 ansatte. Daglig leder er Natascha Stiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971057483-stiansen-as"
---

# STIANSEN AS

Drift av restauranter · Oslo · Etablert 1994

- Org.nr: 971 057 483
- Telefon: 22418800
- E-post: post@statholdergaarden.no
- Nettsted: [statholdergaarden.no](https://statholdergaarden.no)
- Daglig leder: Natascha Stiansen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 55,9 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,1 mill. kr (Margin 7,3 %)
- Ansatte: 56 (Ned fra 65 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 59
- november 2025: 61
- desember 2025: 65
- mai 2026: 64
- juli 2026: 49
- august 2026: 44
- september 2026: 55
- oktober 2026: 56

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,0 % (meget god). Ned fra 22,3 % i 2024
- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 33,8 % (god). Opp fra 21,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,1 % | 19,5 % | 22,3 % | 19,0 % |
| Driftsmargin | 9,9 % | 11,6 % | 7,9 % | 8,8 % | 7,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 127,4 % | 51,4 % | 69,7 % | 68,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 1,34 | 1,58 | 1,16 | 1,39 |
| Soliditet | 21,1 % | 33,1 % | 41,6 % | 21,2 % | 33,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 2,0 | 1,4 | 3,7 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 686 | 49 788 | 51 472 | 55 385 | 55 929 |
| Driftsresultat | 2 853 | 5 791 | 4 085 | 4 878 | 4 099 |
| Årsresultat | 2 169 | 4 555 | 3 467 | 4 109 | 3 431 |
| Driftsmargin | 9,9 % | 11,6 % | 7,9 % | 8,8 % | 7,3 % |
| Sum gjeld | 8 480 | 13 769 | 14 471 | 17 399 | 15 870 |
| Sum driftskostnader | - | - | 47 387 | 50 507 | 51 830 |
| Finansresultat | - | - | 314 | 340 | 267 |
| Resultat før skatt | 2 844 | 5 795 | 4 400 | 5 218 | 4 366 |
| Anleggsmidler | 2 325 | 2 092 | 1 848 | 1 915 | 1 875 |
| Omløpsmidler | 8 425 | 18 502 | 22 916 | 20 166 | 22 108 |
| Sum eiendeler | 10 750 | 20 594 | 24 763 | 22 081 | 23 983 |
| Egenkapital | 2 269 | 6 825 | 10 292 | 4 682 | 8 113 |
| Kortsiktig gjeld | 8 480 | 13 769 | 14 471 | 17 399 | 15 870 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Natascha Stiansen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rådhusgata 11, 0151 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 15.07.1994
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1994
- Revisor: ØYE REVISJON
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 95 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Restaurant-, handels- og konsulentvirksomhet og alt som hermed står i forbindelse. Selskapet kan også være deltaker i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000356825&sokeverdi=971057483&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KÖD FROGNER AS](https://www.norscout.com/no/company/826763132-kod-frogner-as) | Oslo | 58 | 18,6 mill. kr | −6,1 % |
| [MAMMA PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/921605498-mamma-pizza-as) | Oslo | 55 | 58,8 mill. kr | −1,5 % |
| [SUMO STORO AS](https://www.norscout.com/no/company/920340954-sumo-storo-as) | Oslo | 58 | 19,3 mill. kr | −9,6 % |
| [CJA AS](https://www.norscout.com/no/company/918001921-cja-as) | Oslo | 55 | 38 mill. kr | +12,9 % |
| [ULLEVÅL GRO AS](https://www.norscout.com/no/company/892177732-ulleval-gro-as) | Oslo | 58 | 20,6 mill. kr | +9,8 % |
| [JØNK GRØNLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/925516139-jonk-gronland-as) | Oslo | 55 | 37,6 mill. kr | +0,5 % |
| [SABRURA STORTORVET AS](https://www.norscout.com/no/company/929070739-sabrura-stortorvet-as) | Oslo | 59 | 33,5 mill. kr | +6,7 % |
| [BASSO OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/925120863-basso-oslo-as) | Oslo | 55 | 26 mill. kr | −3,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
