---
title: "RAUMA ENERGI AS (971066547): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAUMA ENERGI AS i Rauma hadde 91,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Alf Midtun. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971066547-rauma-energi-as"
---

# RAUMA ENERGI AS

Handel med elektrisitet · Rauma · Etablert 1994

Heleid av [RAUMA ENERGI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924764651-rauma-energi-holding-as)

- Org.nr: 971 066 547
- Telefon: 71 22 67 00
- E-post: firmapost@rauma-energi.no
- Nettsted: [rauma-energi.no](https://www.rauma-energi.no)
- Daglig leder: Alf Midtun

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 91,3 mill. kr (−8,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,08 mill. kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- august 2026: 10
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,6 % i 2024
- Likviditet: 2,02 (meget god). Ned fra 2,19 i 2024
- Soliditet: 44,6 % (meget god). Ned fra 45,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,1 % | 5,7 % | 6,6 % | 7,3 % |
| Driftsmargin | 1,8 % | −0,1 % | 3,8 % | 5,2 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −17,1 % | - | - | 13,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,23 | 1,48 | 2,19 | 2,02 |
| Soliditet | 37,8 % | 29,3 % | - | 45,5 % | 44,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,4 | - | 1,2 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 114 303 | 152 335 | 131 364 | 100 148 | 91 297 |
| Driftsresultat | 2 072 | −158 | 4 985 | 5 169 | 6 080 |
| Årsresultat | 551 | −5 814 | 3 749 | 3 881 | 5 067 |
| Driftsmargin | 1,8 % | −0,1 % | 3,8 % | 5,2 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 73 168 | 102 449 | 72 159 | 56 593 | 63 482 |
| Sum driftskostnader | 112 232 | - | - | 94 979 | 85 217 |
| Finansresultat | −1 353 | - | - | −181 | 429 |
| Resultat før skatt | - | −7 448 | 4 813 | 4 988 | 6 509 |
| Anleggsmidler | 62 136 | 67 091 | 68 209 | 63 652 | 63 035 |
| Omløpsmidler | - | 77 787 | 49 127 | 40 255 | 51 637 |
| Sum eiendeler | 117 660 | 144 877 | 117 336 | 103 908 | 114 672 |
| Egenkapital | 44 492 | 42 428 | - | 47 315 | 51 190 |
| Kortsiktig gjeld | - | 63 165 | 33 206 | 18 341 | 25 586 |
| Langsiktig gjeld | - | 39 284 | 38 952 | 38 252 | 37 896 |

## Konsern

4 selskaper.

- [RAUMA ENERGI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924764651-rauma-energi-holding-as) (Morselskap)
  - RAUMA ENERGI AS (Denne bedriften)
  - [RAUMA ENERGI PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970974253-rauma-energi-produksjon-as)
  - [ROMSDALSNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/926377841-romsdalsnett-as) (19 ansatte)

## Ledelse og styre

- Alf Midtun: Daglig leder
- Heidi Christin Ekrem: Styrets leder
- Anders Sletta: Styremedlem
- Jan Peter Valde: Styremedlem
- Jan Møllerhaug: Styremedlem
- Heidi Sussanne Leren: Styremedlem
- Gunnar Gjørtz: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandgata 138, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.150 Handel med elektrisitet
- Etablert: 01.07.1994
- Tidligere navn: RAUMA ENERGI KRAFT OG BREDBÅND AS (2021 til 2022); RAUMA ENERGI KRAFT AS (2004 til 2021); RAUMAKRAFT AS (1995 til 2004)
- Aksjekapital: 4 362 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1995
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 61 av 171 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av energi. Aktiv utbygging og anvendelse av bredbåndsnett med tilhørende salg av tjenester. Å drive annen virksomhet i naturlig tilknytning til nevnte formål.

## Siste endringer

- 23.07.2026: Styret endret
- 02.05.2026: Revisor endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000589969&sokeverdi=971066547&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000433815&sokeverdi=971066547&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000228855&sokeverdi=971066547&spraak=nb)
- 30.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000901192&sokeverdi=971066547&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000585283&sokeverdi=971066547&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAUMA ENERGI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924764651-rauma-energi-holding-as) | Rauma | - | 9,33 mill. kr | −13,4 % |
| [ROMSDALSNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/926377841-romsdalsnett-as) | Rauma | 19 | 69 mill. kr | +9,2 % |
| [RAUMA ENERGI PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970974253-rauma-energi-produksjon-as) | Rauma | - | 46,1 mill. kr | −15,9 % |
| [BERDALSKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/990991251-berdalskraft-as) | Rauma | - | 3,4 mill. kr | −24,4 % |
| [TVERÅKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/985927251-tverakraft-as) | Rauma | - | 961 385 kr | −6,2 % |
| [VIKDALSKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/980955141-vikdalskraft-as) | Rauma | - | 908 385 kr | - |
| [TROMS KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/979468792-troms-kraft-as) | Tromsø | 10 | 35,5 mill. kr | +3,6 % |
| [FINNÅS KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/923934170-finnas-kraftlag-as) | Bømlo | 8 | 166 mill. kr | +15,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
