---
title: "PCKINVEST AS (971180404): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PCKINVEST AS i Nittedal hadde 224 209 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Christian Knobelauch. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971180404-pckinvest-as"
---

# PCKINVEST AS

Detaljhandel med klær · Nittedal

- Org.nr: 971 180 404
- Telefon: 64 87 79 00
- E-post: per.c.knobelauch@eurosko.com
- Daglig leder: Per Christian Knobelauch (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 224 209 kr (−3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 979 643 kr (Margin 436,9 %)
- Etablert: 1994

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,1 % (meget god). Opp fra −19,6 % i 2024
- Likviditet: 0,85 (svak). Ned fra 0,86 i 2024
- Soliditet: 98,7 % (meget god). Ned fra 98,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −19,6 % | 20,1 % |
| Driftsmargin | 29,5 % | −492,4 % | 436,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −20,0 % | 20,4 % |
| Likviditetsgrad | 8,62 | 0,86 | 0,85 |
| Soliditet | 97,5 % | 98,8 % | 98,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 989 | 233 | 224 |
| Driftsresultat | 2 650 | −1 148 | 980 |
| Årsresultat | 2 284 | −1 842 | 983 |
| Driftsmargin | 29,5 % | −492,4 % | 436,9 % |
| Sum gjeld | 169 | 58 | 64 |
| Sum driftskostnader | 6 339 | 1 381 | −755 |
| Finansresultat | 190 | 0 | 4 |
| Resultat før skatt | 2 840 | −1 148 | 983 |
| Anleggsmidler | 5 386 | 4 843 | 4 813 |
| Omløpsmidler | 1 459 | 50 | 54 |
| Sum eiendeler | 6 846 | 4 893 | 4 867 |
| Egenkapital | 6 676 | 4 834 | 4 803 |
| Kortsiktig gjeld | 169 | 58 | 64 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Christian Knobelauch: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Blåtoppveien 20, 1481 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 13.09.1994
- Tidligere navn: SENTER SKO SKI AS (1995 til 2023)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1995
- Regnskapsfører: [INSIGNIS AS](https://www.norscout.com/no/company/917835810-insignis-as)
- Størrelse: Nr. 1 630 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer, andre verdipapirer og eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Entrepenøroppgaver, graving og transport. Selskapet skal også kunne ha interesser i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571487&sokeverdi=971180404&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000862264&sokeverdi=971180404&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000779741&sokeverdi=971180404&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000779742&sokeverdi=971180404&spraak=nb)
- 27.09.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000762990&sokeverdi=971180404&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000625956&sokeverdi=971180404&spraak=nb)
- 20.07.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000603311&sokeverdi=971180404&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3,5 mill. kr
- 05.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSLO RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/920624227-oslo-retail-as) | Nittedal | - | 640 000 kr | - |
| [TCPROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/928663574-tcprofil-as) | Nittedal | - | 159 702 kr | - |
| [LINNEAS HAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922338523-linneas-hage-as) | Nittedal | - | 1,47 mill. kr | +11,6 % |
| [SKINS ORIGINALS AS](https://www.norscout.com/no/company/935919436-skins-originals-as) | Nittedal | - | 80 000 kr | - |
| [FASHIONLIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/918374590-fashionlight-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [VILIGNER AS](https://www.norscout.com/no/company/932126389-viligner-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [ROSSO LUCE AS](https://www.norscout.com/no/company/936009468-rosso-luce-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [NORSK UNDERHOLDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/937493045-norsk-underholdning-as) | Nittedal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
