---
title: "HEIMDAL INDUSTRISERVICE AS (971230177): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEIMDAL INDUSTRISERVICE AS i Trondheim hadde 63,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Håvar Nagy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971230177-heimdal-industriservice-as"
---

# HEIMDAL INDUSTRISERVICE AS

Rørleggerarbeid · Trondheim · Etablert 1994

- Org.nr: 971 230 177
- Telefon: 922 46 304
- E-post: post@his-as.no
- Daglig leder: Håvar Nagy

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 63,2 mill. kr (+0,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,06 mill. kr (Margin 8,0 %)
- Ansatte: 31

## Ansatte

- april 2026: 28
- august 2026: 31

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,8 % (meget god). Opp fra 14,0 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Ned fra 2,38 i 2024
- Soliditet: 51,6 % (meget god). Ned fra 60,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,6 % | 6,4 % | 14,0 % | 15,8 % |
| Driftsmargin | 11,1 % | 9,6 % | 4,0 % | 8,9 % | 8,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,4 % | - | 18,7 % | 27,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,92 | 2,18 | - | 2,38 | 1,94 |
| Soliditet | 77,3 % | 81,1 % | 82,9 % | 60,4 % | 51,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,7 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 58 663 | 58 570 | 65 679 | 62 872 | 63 161 |
| Driftsresultat | 6 524 | 5 618 | 2 612 | 5 575 | 5 062 |
| Årsresultat | 4 434 | 4 804 | 2 994 | 5 347 | 4 445 |
| Driftsmargin | 11,1 % | 9,6 % | 4,0 % | 8,9 % | 8,0 % |
| Sum gjeld | 12 862 | 11 286 | 10 605 | 14 234 | 17 960 |
| Sum driftskostnader | - | - | 63 067 | 57 297 | 58 099 |
| Finansresultat | - | - | 1 223 | 1 276 | 642 |
| Resultat før skatt | 6 869 | 6 160 | - | 6 851 | 5 703 |
| Anleggsmidler | 19 050 | 35 192 | 2 846 | 2 024 | 2 179 |
| Omløpsmidler | 37 514 | 24 600 | - | 33 893 | 34 910 |
| Sum eiendeler | 56 564 | 59 792 | 62 105 | 35 917 | 37 089 |
| Egenkapital | 43 701 | 48 506 | 51 499 | 21 683 | 19 128 |
| Kortsiktig gjeld | 12 862 | 11 286 | - | 14 227 | 17 960 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 7 | - |

## Ledelse og styre

- Håvar Nagy: Daglig leder
- Sandor Nagy: Styrets leder
- Anne Lise Nagy: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Heggstadmyra 11, 7080 Heimdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 23.11.1994
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1995
- Revisor: [PERGUS AS](https://www.norscout.com/no/company/922736200-pergus-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 103 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørinstallasjoner og alt annet som har tilknytning til dette, og investering i andre selskaper.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000826194&sokeverdi=971230177&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000377755&sokeverdi=971230177&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000511985&sokeverdi=971230177&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØRFUNN AS](https://www.norscout.com/no/company/974437589-rorfunn-as) | Trondheim | 39 | 82,4 mill. kr | +28,2 % |
| [MÆLEN BLIKK OG VENTILASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/919653191-maelen-blikk-og-ventilasjon-as) | Trondheim | 28 | 50 mill. kr | −3,7 % |
| [IPS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/923370064-ips-norway-as) | Trondheim | 41 | 126 mill. kr | +459,2 % |
| [HARALDS VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/980859762-haralds-vvs-as) | Trondheim | 25 | 38,6 mill. kr | +0,9 % |
| [H GRANBO VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/929081323-h-granbo-vvs-as) | Trondheim | 51 | 86,5 mill. kr | −2,0 % |
| [TRONDHEIM VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/935505836-trondheim-vvs-as) | Trondheim | 20 | 37,8 mill. kr | - |
| [FLOW TRØNDELAG VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/817921892-flow-trondelag-vvs-as) | Trondheim | 62 | 139 mill. kr | −6,2 % |
| [OLE SIVERTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/817842712-ole-sivertsen-as) | Trondheim | 20 | 28,5 mill. kr | −38,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Rørleggerfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/rorleggerfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.11.2026.
