---
title: "INTERSPORT MANDAL AS (971586680): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INTERSPORT MANDAL AS i Lindesnes hadde 19,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Espen Michaelsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971586680-intersport-mandal-as"
---

# INTERSPORT MANDAL AS

Detaljhandel med sportsvarer · Lindesnes · Etablert 1994

- Org.nr: 971 586 680
- Telefon: 38 26 49 11
- Daglig leder: Espen Michaelsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,5 mill. kr (+4,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 493 536 kr (Margin 2,5 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- juli 2026: 18
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Opp fra 3,8 % i 2024
- Likviditet: 1,92 (god). Opp fra 1,83 i 2024
- Soliditet: 26,1 % (god). Ned fra 26,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,0 % | 7,8 % | 3,8 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 10,7 % | 6,7 % | 4,7 % | 2,5 % | 2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,9 % | 17,8 % | 2,7 % | 0,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,02 | 1,83 | 1,89 | 1,83 | 1,92 |
| Soliditet | 30,7 % | 27,7 % | 27,2 % | 26,4 % | 26,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,6 | 2,7 | 2,8 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 914 | 20 242 | 19 926 | 18 717 | 19 508 |
| Driftsresultat | 2 445 | 1 350 | 930 | 467 | 494 |
| Årsresultat | 1 798 | 864 | 454 | 69 | 10 |
| Driftsmargin | 10,7 % | 6,7 % | 4,7 % | 2,5 % | 2,5 % |
| Sum gjeld | 7 382 | 8 533 | 8 769 | 9 290 | 9 459 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 996 | 18 250 | 19 014 |
| Finansresultat | - | - | −346 | −378 | −480 |
| Resultat før skatt | 2 305 | 1 109 | 584 | 89 | 14 |
| Anleggsmidler | 242 | 232 | 715 | 1 016 | 799 |
| Omløpsmidler | 10 414 | 11 576 | 11 329 | 11 610 | 11 997 |
| Sum eiendeler | 10 656 | 11 808 | 12 044 | 12 626 | 12 796 |
| Egenkapital | 3 273 | 3 275 | 3 275 | 3 336 | 3 337 |
| Kortsiktig gjeld | 5 160 | 6 314 | 6 008 | 6 327 | 6 240 |
| Langsiktig gjeld | 2 223 | 2 220 | 2 761 | 2 963 | 3 219 |

## Ledelse og styre

- Espen Michaelsen: Daglig leder og styremedlem
- Vidar Michaelsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skarvøyveien 55, 4517 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 07.12.1994
- Tidligere navn: G SPORT MANDAL AS (1995 til 2021)
- Aksjekapital: 627 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1995
- Revisor: [VELLE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/992985135-velle-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 165 av 936 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av sportsforretning, samt hva som naturlig hører inn under slik virksomhet, hvori også innbefatter deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000426885&sokeverdi=971586680&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPORT 1 MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/924487836-sport-1-mandal-as) | Lindesnes | 10 | 19,1 mill. kr | +1,9 % |
| [SALTEAMET AS](https://www.norscout.com/no/company/986399135-salteamet-as) | Lindesnes | 6 | 13,3 mill. kr | −32,2 % |
| [FISKEHJØRNET AS](https://www.norscout.com/no/company/976518918-fiskehjornet-as) | Lindesnes | - | 8,47 mill. kr | −5,1 % |
| [UGLE AS](https://www.norscout.com/no/company/992458062-ugle-as) | Lindesnes | - | 0 kr | - |
| [MANDALITTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/995293064-mandalitten-holding-as) | Lindesnes | - | - | - |
| [SIMEN STEINSTAD JØRGENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924630671-simen-steinstad-jorgensen-as) | Lindesnes | 20 | 65,7 mill. kr | +0,5 % |
| [SVENN IGLEBÆK AS](https://www.norscout.com/no/company/989363255-svenn-iglebaek-as) | Lindesnes | 18 | 92,9 mill. kr | +3,8 % |
| [BILPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/966299800-bilpartner-as) | Lindesnes | 21 | 74,5 mill. kr | +21 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
