---
title: "CERMAQ GROUP AS (971647949): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CERMAQ GROUP AS i Oslo hadde 136 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 43 ansatte. Daglig leder er Steven Rafferty. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/971647949-cermaq-group-as"
---

# CERMAQ GROUP AS

Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Oslo · Etablert 1994

Morselskap for 7 selskaper

- Org.nr: 971 647 949
- Telefon: 23 68 50 00
- E-post: post.group@cermaq.com
- Nettsted: [cermaq.no](https://www.cermaq.no/)
- Daglig leder: Steven Rafferty

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 136 mill. kr (−7,3 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: −70,4 mill. kr (Margin −51,6 %)
- Ansatte: 43 (Opp fra 40 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 40
- januar 2026: 41
- februar 2026: 42
- mars 2026: 41
- april 2026: 40
- mai 2026: 41
- juni 2026: 42
- august 2026: 43
- september 2026: 44
- oktober 2026: 43

### Per sted

- Oslo: 42 ansatte
- Nordfold: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 21,7 % (meget god). Opp fra 1,3 % i 2025
- Likviditet: 0,10 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 10,12 i 2025
- Soliditet: 68,6 % (meget god). Ned fra 91,6 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | 1,5 % | 61,9 % | 86,4 % | 1,3 % | 21,7 % |
| Driftsmargin | −37,8 % | −18,6 % | −34,3 % | −27,6 % | −51,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,6 % | - | - | 1,2 % | 28,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,68 | 0,50 | 7,15 | 10,12 | 0,10 |
| Soliditet | 72,3 % | - | 91,3 % | 91,6 % | 68,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | - | 0,1 | 0,1 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 186 | 181 | 146 | 147 | 136 |
| Driftsresultat | −70 | −34 | −50 | −41 | −70 |
| Årsresultat | 28 | 1 051 | 1 727 | 20 | 1 357 |
| Driftsmargin | −37,8 % | −18,6 % | −34,3 % | −27,6 % | −51,6 % |
| Sum gjeld | 509 | 185 | 208 | 203 | 3 284 |
| Sum driftskostnader | - | - | 196 | 188 | 207 |
| Finansresultat | - | - | 1 778 | 67 | 1 415 |
| Resultat før skatt | 21 | 1 064 | 1 728 | 26 | 1 345 |
| Anleggsmidler | 1 595 | 1 572 | 1 548 | 1 585 | 10 126 |
| Omløpsmidler | 240 | 47 | 849 | 829 | 326 |
| Sum eiendeler | 1 835 | 1 619 | 2 397 | 2 414 | 10 452 |
| Egenkapital | 1 326 | - | 2 189 | 2 211 | 7 168 |
| Kortsiktig gjeld | 353 | 94 | 119 | 82 | 3 145 |
| Langsiktig gjeld | 157 | 91 | 89 | 121 | 139 |

| mill. kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 150 |
| Driftsresultat | −43 |
| Årsresultat | −26 |
| Driftsmargin | −28,6 % |
| Sum gjeld | 299 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | −24 |
| Anleggsmidler | 1 593 |
| Omløpsmidler | 63 |
| Sum eiendeler | 1 656 |
| Egenkapital | 1 357 |
| Kortsiktig gjeld | 148 |
| Langsiktig gjeld | 151 |

## Konsern

8 selskaper.

- CERMAQ GROUP AS (Denne bedriften)
  - [CERMAQ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912614956-cermaq-holding-as)
  - [CERMAQ NORWAY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930152358-cermaq-norway-holding-as)
    - [BALLANGEN SJØFARM AS](https://www.norscout.com/no/company/884141982-ballangen-sjofarm-as) (60 % · 71 ansatte)
    - [CERMAQ NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/961922976-cermaq-norway-as) (1 254 ansatte)
    - [CERMAQ NORWAY SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/930152366-cermaq-norway-salmon-as) (17 ansatte)
  - CERMAQ US LLC (Utenlandsk)
  - SOUTHERN CROSS SEAFOOD S.A. (51,9 % · Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Steven Rafferty: Daglig leder
- Hirofumi Yamazaki: Styrets leder
- Helge Midttun: Styremedlem
- Tone Wille: Styremedlem
- Nina Tronstad: Styremedlem
- Kenichi Ito: Styremedlem
- Julie Rogers: Styremedlem
- Goro Seo: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dronning Eufemias gate 16, 0191 Oslo
- Postadresse: Postboks 144  Sentrum, 0102 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann
- Etablert: 12.12.1994
- Tidligere navn: CERMAQ AS (2014); CERMAQ ASA (2001 til 2014); STATKORN HOLDING ASA (1998 til 2001); STATKORN HOLDING AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 924 983 450 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 07.05.2026
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 110 av 288 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bærekraftig havbruk, samt annen virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette. Selskapet skal ha en aktiv rolle knyttet til forskning og utvikling i havbruksnæringen.

## Siste endringer

- 23.10.2026: Styret endret
- 11.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000822124&sokeverdi=971647949&spraak=nb)
- 23.10.2026: [Rettelse av styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000814677&sokeverdi=971647949&spraak=nb)
- 11.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000373119&sokeverdi=971647949&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018460&sokeverdi=971647949&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000018461&sokeverdi=971647949&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805362&sokeverdi=971647949&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STOLT SEA FARM TURBOT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/987604700-stolt-sea-farm-turbot-norway-as) | Oslo | 22 | 35 mill. kr | −10,9 % |
| [GRIEG KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/969037548-grieg-kapital-as) | Oslo | 8 | 379 198 kr | - |
| [AXOLO GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/934959345-axolo-group-as) | Oslo | 6 | - | - |
| [LBA AS](https://www.norscout.com/no/company/922385416-lba-as) | Oslo | - | 2,96 mill. kr | −29,8 % |
| [AKVATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/996834735-akvatech-as) | Oslo | - | 2,37 mill. kr | −29,8 % |
| [AMINOR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933901262-aminor-holding-as) | Oslo | - | 187 500 kr | - |
| [CAFLO FARMING AS](https://www.norscout.com/no/company/919292865-caflo-farming-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [NORZANIA AS](https://www.norscout.com/no/company/926016938-norzania-as) | Oslo | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.10.2026.
