---
title: "INTERSPORT ÅNDALSNES AS (972405752): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INTERSPORT ÅNDALSNES AS i Rauma hadde 6,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Lars Rikard Morstøl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/972405752-intersport-andalsnes-as"
---

# INTERSPORT ÅNDALSNES AS

Detaljhandel med sportsvarer · Rauma · Etablert 1994

- Org.nr: 972 405 752
- Telefon: 71 22 24 75
- Daglig leder: Lars Rikard Morstøl (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,9 mill. kr (−3,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −209 659 kr (Margin −3,0 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- september 2025: 9
- oktober 2025: 7
- januar 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −3,6 % i 2024
- Likviditet: 7,19 (meget god). Opp fra 7,15 i 2024
- Soliditet: 89,0 % (meget god). Ned fra 89,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,4 % | 3,7 % | −3,6 % | −3,5 % |
| Driftsmargin | 10,0 % | 0,3 % | 2,7 % | −3,1 % | −3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,1 % | −4,2 % | −4,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,80 | 7,15 | 7,19 |
| Soliditet | 82,6 % | 85,7 % | 87,9 % | 89,4 % | 89,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 238 | 7 844 | 8 406 | 7 158 | 6 899 |
| Driftsresultat | 926 | 23 | 223 | −218 | −210 |
| Årsresultat | 710 | 6 | 161 | −175 | −173 |
| Driftsmargin | 10 % | 0,3 % | 2,7 % | −3,1 % | −3,0 % |
| Sum gjeld | 1 095 | 866 | 736 | 628 | 655 |
| Sum driftskostnader | 8 312 | 7 822 | 8 183 | 7 376 | 7 108 |
| Finansresultat | −1 | −14 | −9 | −6 | −13 |
| Resultat før skatt | - | - | 214 | −224 | −222 |
| Anleggsmidler | 186 | 196 | 1 829 | 1 458 | 1 251 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 263 | 4 488 | 4 710 |
| Sum eiendeler | 6 284 | 6 062 | 6 093 | 5 946 | 5 961 |
| Egenkapital | 5 190 | 5 196 | 5 357 | 5 318 | 5 307 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 736 | 628 | 655 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Rikard Morstøl: Daglig leder og styrets leder
- Dag Unhjem: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vollan 18, 6300 Åndalsnes
- Postadresse: Postboks 53, 6301 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 03.11.1994
- Tidligere navn: G SPORT RAUMA AS (1995 til 2007)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1994
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 431 av 936 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende eller annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000257738&sokeverdi=972405752&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPORT 1 ÅNDALSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/915989055-sport-1-andalsnes-as) | Rauma | 10 | 9,01 mill. kr | +9,9 % |
| [LRM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989125893-lrm-holding-as) | Rauma | - | 490 284 kr | - |
| [VOLLAN 18 AS](https://www.norscout.com/no/company/933167380-vollan-18-as) | Rauma | - | 220 000 kr | - |
| [GLOBAL TROLL AS](https://www.norscout.com/no/company/918365206-global-troll-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [SENTRUM BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/845693722-sentrum-bilverksted-as) | Rauma | 8 | 16 mill. kr | −2,5 % |
| [ISTAD UR & OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/954966208-istad-ur-optikk-as) | Rauma | 8 | 5,98 mill. kr | +3,4 % |
| [ROMSDALS BOKHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/970914633-romsdals-bokhandel-as) | Rauma | 10 | 8,22 mill. kr | +1,0 % |
| [TORVETS FRUKT OG TOBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919060603-torvets-frukt-og-tobakk-as) | Rauma | 7 | 3,93 mill. kr | +8,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
