---
title: "HESTNÆS TRAPPEFABRIKK AS (972412503): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HESTNÆS TRAPPEFABRIKK AS i Stange hadde 23,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Randi Johnsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/972412503-hestnaes-trappefabrikk-as"
---

# HESTNÆS TRAPPEFABRIKK AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Stange · Etablert 1994

- Org.nr: 972 412 503
- Telefon: 62 58 01 91
- E-post: post@hestnestrapp.no
- Daglig leder: Randi Johnsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,1 mill. kr (−2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 248 716 kr (Margin 1,1 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- september 2025: 17
- mars 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,1 % (svak). Opp fra −13,9 % i 2024
- Likviditet: 2,75 (meget god). Ned fra 2,84 i 2024
- Soliditet: 65,1 % (meget god). Ned fra 66,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,0 % | 12,4 % | −13,9 % | 3,1 % |
| Driftsmargin | 13,9 % | 18,9 % | 6,4 % | −8,8 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 106,8 % | 22,5 % | −21,6 % | 4,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,54 | 1,93 | - | 2,84 | 2,75 |
| Soliditet | 35,9 % | 49,1 % | 62,1 % | 66,9 % | 65,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,0 | 0,6 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 612 | 46 132 | 33 691 | 23 609 | 23 127 |
| Driftsresultat | 4 539 | 8 718 | 2 165 | −2 079 | 249 |
| Årsresultat | 3 550 | 6 824 | 1 733 | −1 513 | 306 |
| Driftsmargin | 13,9 % | 18,9 % | 6,4 % | −8,8 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | 11 067 | 10 575 | 5 937 | 4 062 | 4 564 |
| Sum driftskostnader | - | - | 31 526 | 25 688 | 22 879 |
| Finansresultat | - | - | 79 | 140 | 144 |
| Resultat før skatt | 4 552 | 8 749 | 2 245 | −1 939 | 393 |
| Anleggsmidler | 427 | 647 | 477 | 756 | 527 |
| Omløpsmidler | 16 841 | 20 113 | 15 189 | 11 522 | 12 559 |
| Sum eiendeler | 17 268 | 20 759 | 15 666 | 12 279 | 13 086 |
| Egenkapital | 6 201 | 10 184 | 9 729 | 8 216 | 8 522 |
| Kortsiktig gjeld | 10 909 | 10 417 | - | 4 062 | 4 564 |
| Langsiktig gjeld | 158 | 158 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Randi Johnsen: Daglig leder og styrets leder
- Bjørnar Johnsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vensvangvegen 410, 2338 Espa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 28.12.1994
- Aksjekapital: 31 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1995
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [STANGE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/987433574-stange-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 70 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av snekkerfabrikk, produksjon av trapper og hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan videre eie og drive fast eiendom og kan likeledes ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 16.02.2026: Kontaktperson endret
- 16.02.2026: Styret endret
- 16.02.2026: Daglig leder endret
- 16.02.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000571502&sokeverdi=972412503&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060777&sokeverdi=972412503&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060776&sokeverdi=972412503&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000060775&sokeverdi=972412503&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000637532&sokeverdi=972412503&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INNLANDET ELEMENTFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919823615-innlandet-elementfabrikk-as) | Stange | 16 | 39,6 mill. kr | −15,9 % |
| [FAGTRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/919188995-fagtrapp-as) | Stange | 7 | 16 mill. kr | +24,8 % |
| [ESPA SNEKKERVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/991080252-espa-snekkerverksted-as) | Stange | 6 | 8,53 mill. kr | +1,3 % |
| [BJØRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920060692-bjora-eiendom-as) | Stange | - | 3,19 mill. kr | +7,5 % |
| [SCALA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920169732-scala-invest-as) | Stange | - | 2,53 mill. kr | +132,2 % |
| [HEDALM ANEBYHUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912537749-hedalm-anebyhus-holding-as) | Stange | - | 0 kr | - |
| [VENTRA AS](https://www.norscout.com/no/company/920256554-ventra-as) | Stange | - | 0 kr | - |
| [SCANPOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/985817030-scanpole-as) | Stange | 43 | 240 mill. kr | +15,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
