---
title: "TELA SAG OG HØVLERI AS (974345234): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TELA SAG OG HØVLERI AS i Tynset hadde 24,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Trond Rusten. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974345234-tela-sag-og-hovleri-as"
---

# TELA SAG OG HØVLERI AS

Saging og høvling av tre · Tynset · Etablert 1994

- Org.nr: 974 345 234
- Telefon: 62 48 67 42
- Nettsted: [tela.no](https://tela.no)
- Daglig leder: Trond Rusten (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,9 mill. kr (+9,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −49 478 kr (Margin −0,2 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,9 % i 2024
- Likviditet: 2,17 (meget god). Ned fra 2,33 i 2024
- Soliditet: 55,4 % (meget god). Ned fra 58,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,0 % | 23,6 % | 9,9 % | 8,1 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 8,8 % | 9,5 % | 3,5 % | −0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 52,5 % | 36,7 % | 14,7 % | 12,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 2,34 | 2,94 | 2,33 | 2,17 |
| Soliditet | 45,6 % | 58,6 % | 67,5 % | 58,7 % | 55,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 0,7 | 0,5 | 0,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 296 | 28 452 | 22 974 | 22 837 | 24 908 |
| Driftsresultat | 1 405 | 2 498 | 2 185 | 804 | −49 |
| Årsresultat | 1 191 | 1 925 | 1 680 | 698 | 621 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 8,8 % | 9,5 % | 3,5 % | −0,2 % |
| Sum gjeld | 4 718 | 3 844 | 3 041 | 3 877 | 3 322 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 789 | 22 033 | 24 958 |
| Finansresultat | - | - | −30 | 64 | 646 |
| Resultat før skatt | 1 369 | 2 468 | 2 156 | 868 | 597 |
| Anleggsmidler | 364 | 300 | 407 | 361 | 249 |
| Omløpsmidler | 8 314 | 8 979 | 8 950 | 9 030 | 7 208 |
| Sum eiendeler | 8 678 | 9 279 | 9 357 | 9 391 | 7 457 |
| Egenkapital | 3 960 | 5 435 | 6 316 | 5 514 | 4 135 |
| Kortsiktig gjeld | 4 718 | 3 844 | 3 041 | 3 877 | 3 322 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Rusten: Daglig leder og styremedlem
- Freddy Thoresen: Styrets leder
- Mona Thoresen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Telneset, 2500 Tynset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 15.12.1994
- Aksjekapital: 1 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1995
- Revisor: [GUDBRANDSDAL REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/979122616-gudbrandsdal-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP ALVDAL FOLLDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927149699-snohetta-regnskap-alvdal-folldal-as)
- Størrelse: Nr. 49 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av trevareprodukter samt virksomhet som naturlig hører sammen med dette, herunder investeringer i andre selskaper.

## Siste endringer

- 10.09.2026: Revisor endret
- 13.03.2026: Regnskapsfører endret
- 19.02.2026: Kontaktperson endret
- 19.02.2026: Styret endret
- 19.02.2026: Daglig leder endret
- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 10.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000739142&sokeverdi=974345234&spraak=nb)
- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000262920&sokeverdi=974345234&spraak=nb)
- 19.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000067344&sokeverdi=974345234&spraak=nb)
- 19.02.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000067343&sokeverdi=974345234&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FÅSET SAGBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/929912195-faset-sagbruk-as) | Tynset | - | 52 800 kr | - |
| [TREKONSTRUKSJONER AS](https://www.norscout.com/no/company/971588349-trekonstruksjoner-as) | Tynset | - | 2,84 mill. kr | +18,3 % |
| [NORSJØ SAG & HØVLERI A/S](https://www.norscout.com/no/company/914762464-norsjo-sag-hovleri-a-s) | Midt-Telemark | 5 | 25,4 mill. kr | +37,3 % |
| [ARENDAL LISTEHØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/974693135-arendal-listehovleri-as) | Arendal | 5 | 10,9 mill. kr | +19,5 % |
| [G3 KOMPONENT AS](https://www.norscout.com/no/company/926056379-g3-komponent-as) | Ringsaker | 5 | 36,2 mill. kr | +58,4 % |
| [NORD AUDNEDAL BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/914674247-nord-audnedal-bruk-as) | Lyngdal | 5 | 5,07 mill. kr | +39,2 % |
| [MOELVEN VIRKE AS](https://www.norscout.com/no/company/975924955-moelven-virke-as) | Ringsaker | 5 | 3,56 mrd. kr | +16,9 % |
| [HALLINGSAG AS](https://www.norscout.com/no/company/986376380-hallingsag-as) | Ål | 5 | 5,01 mill. kr | −24,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
