---
title: "STOCK AS (974349248): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STOCK AS i Valle hadde 236 705 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Terje Stålesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974349248-stock-as"
---

# STOCK AS

Bearbeiding og etterbehandling av tre · Valle

- Org.nr: 974 349 248
- Telefon: 37 93 64 90
- Daglig leder: Terje Stålesen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 236 705 kr (−44,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,02 mill. kr (Margin −429,6 %)
- Etablert: 1995

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 21,8 % (god). Ned fra 38,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −363,2 % | −267,5 % | −429,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −105,1 % | −165,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,28 | 1,50 | 1,18 |
| Soliditet | 59,6 % | 38,6 % | 21,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 1,6 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 428 | 430 | 237 |
| Driftsresultat | −1 556 | −1 150 | −1 017 |
| Årsresultat | −1 647 | −1 228 | −1 101 |
| Driftsmargin | −363,2 % | −267,5 % | −429,6 % |
| Sum gjeld | 984 | 1 407 | 1 603 |
| Sum driftskostnader | 1 984 | 1 579 | 1 253 |
| Finansresultat | −92 | −78 | −84 |
| Resultat før skatt | −1 647 | −1 228 | −1 101 |
| Anleggsmidler | 189 | 174 | 162 |
| Omløpsmidler | 2 248 | 2 117 | 1 888 |
| Sum eiendeler | 2 437 | 2 291 | 2 050 |
| Egenkapital | 1 453 | 884 | 447 |
| Kortsiktig gjeld | 984 | 1 407 | 1 603 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Terje Stålesen: Daglig leder og styrets leder
- Ingrid Bjørg Svinstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 4748 Rysstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.120 Bearbeiding og etterbehandling av tre
- Etablert: 02.03.1995
- Aksjekapital: 3 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1995
- Regnskapsfører: [MERKANT AS](https://www.norscout.com/no/company/916589085-merkant-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon trevirke og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 07.10.2026: Regnskapsfører endret
- 24.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000262922&sokeverdi=974349248&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRAUME HANDLAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/986668845-straume-handlaft-as) | Valle | 5 | 5,06 mill. kr | −57,2 % |
| [RYSSTAD LAFTEBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/995721635-rysstad-laftebygg-as) | Valle | 19 | 16,9 mill. kr | +28,4 % |
| [SAGA WOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/916593120-saga-wood-as) | Hurdal | - | 360 000 kr | −71,3 % |
| [OTU HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920640591-otu-holding-as) | Karmøy | - | 147 120 kr | - |
| [GRÅN AS](https://www.norscout.com/no/company/994901362-gran-as) | Sør-Aurdal | - | 410 376 kr | −79,6 % |
| [HÅGENSTAD BRUG AS](https://www.norscout.com/no/company/987536330-hagenstad-brug-as) | Rennebu | - | 49 200 kr | - |
| [DAL BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/989233661-dal-bruk-as) | Kragerø | - | 416 813 kr | - |
| [NORSK LAUVTREHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/926589539-norsk-lauvtrehandel-as) | Karmøy | - | 11 580 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.02.2026.
