---
title: "TB TAKSIKRING AS (974362333): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TB TAKSIKRING AS i Skien hadde 8,81 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Bente Bråthen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974362333-tb-taksikring-as"
---

# TB TAKSIKRING AS

Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted · Skien · Etablert 1995

- Org.nr: 974 362 333
- Telefon: 35501929
- E-post: tore@tbtaksering.no
- Nettsted: [tbtaksikring.no](https://www.tbtaksikring.no)
- Daglig leder: Bente Bråthen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,81 mill. kr (−6,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 750 504 kr (Margin 8,5 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- november 2025: 5
- juni 2026: 5
- juli 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,5 % (god). Ned fra 20,5 % i 2024
- Likviditet: 3,39 (meget god). Ned fra 5,41 i 2024
- Soliditet: 71,0 % (meget god). Ned fra 73,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,4 % | 17,1 % | 20,5 % | 12,5 % |
| Driftsmargin | 20,1 % | 8,6 % | 10,4 % | 12,0 % | 8,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 24,7 % | 27,6 % | 16,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,38 | 5,41 | 3,39 |
| Soliditet | 55,6 % | 63,6 % | 69,6 % | 73,4 % | 71,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 085 | 7 817 | 8 285 | 9 439 | 8 812 |
| Driftsresultat | 1 422 | 669 | 862 | 1 130 | 751 |
| Årsresultat | 1 030 | 501 | 649 | 850 | 609 |
| Driftsmargin | 20,1 % | 8,6 % | 10,4 % | 12 % | 8,5 % |
| Sum gjeld | 2 033 | 1 741 | 1 615 | 1 531 | 1 890 |
| Sum driftskostnader | 5 662 | 7 149 | 7 424 | 8 309 | 8 061 |
| Finansresultat | −14 | −26 | −28 | −40 | −24 |
| Resultat før skatt | - | - | 834 | 1 090 | 727 |
| Anleggsmidler | 318 | 246 | 127 | 174 | 111 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 181 | 5 575 | 6 414 |
| Sum eiendeler | 4 575 | 4 785 | 5 308 | 5 749 | 6 525 |
| Egenkapital | 2 542 | 3 044 | 3 693 | 4 218 | 4 636 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 963 | 1 030 | 1 890 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 652 | 501 | - |

## Ledelse og styre

- Bente Bråthen: Daglig leder
- Espen Stensøy: Styrets leder
- Ragnar Asgaut Holtermann: Styremedlem
- Jørn Tveite: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Håvundvegen 278, 3713 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.990 Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.01.1995
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1998
- Revisor: [KAPPA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986960716-kappa-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADVICE CONSULTING GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/926998625-advice-consulting-group-as)
- Størrelse: Nr. 75 av 169 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, handel og annen økonomisk virksomhet. Herunder deltagelse i andre selskaper med tilsvarende formål.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000655597&sokeverdi=974362333&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000655596&sokeverdi=974362333&spraak=nb)
- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000362155&sokeverdi=974362333&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000239600&sokeverdi=974362333&spraak=nb)
- 08.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000868503&sokeverdi=974362333&spraak=nb)
- 08.12.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000868504&sokeverdi=974362333&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKIENS PERSIENNEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/931406671-skiens-persiennefabrikk-as) | Skien | 10 | 11,7 mill. kr | −0,3 % |
| [NORSKE REGSKILT AS](https://www.norscout.com/no/company/992957581-norske-regskilt-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [GREEN AMMO AS](https://www.norscout.com/no/company/922320837-green-ammo-as) | Skien | 9 | 88,2 mill. kr | +775,2 % |
| [LASER DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/934779665-laser-drift-as) | Skien | - | 6 mill. kr | - |
| [KANTHAL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/927733161-kanthal-norway-as) | Skien | - | 4,29 mill. kr | +8,7 % |
| [ANTON W JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932861925-anton-w-johansen-as) | Skien | 10 | 12,3 mill. kr | −25,9 % |
| [FINNJO AS](https://www.norscout.com/no/company/999215750-finnjo-as) | Skien | - | 1,03 mill. kr | −46,1 % |
| [NORSK EVERIT AS](https://www.norscout.com/no/company/940374790-norsk-everit-as) | Skien | 10 | 17,4 mill. kr | −11,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.08.2026.
