---
title: "LURØYVEIDING AS (974379066): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LURØYVEIDING AS i Lurøy hadde 135 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 22 ansatte. Daglig leder er Rose-Mari Berge. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974379066-luroyveiding-as"
---

# LURØYVEIDING AS

Fiske og fangst i sjø · Lurøy · Etablert 1995

- Org.nr: 974 379 066
- Telefon: 75093535
- Daglig leder: Rose-Mari Berge (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 135 mill. kr (+32,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 49,8 mill. kr (Margin 36,9 %)
- Ansatte: 22
- Konsernets driftsinntekter 2025: 192 mill. kr (+26,7 % fra 2024)

## Ansatte

- oktober 2025: 22
- mai 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,9 % (god). Opp fra 9,9 % i 2024
- Likviditet: 1,70 (god). Opp fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 37,4 % (god). Opp fra 32,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,4 % | 11,5 % | 9,9 % | 12,9 % |
| Driftsmargin | 29,3 % | 37,8 % | 35,2 % | 34,5 % | 36,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 35,1 % | - | - | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,10 | 1,16 | 1,35 | 1,70 |
| Soliditet | 21,0 % | 25,6 % | - | 32,1 % | 37,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 2,9 | - | 2,1 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 83 567 | 120 397 | 124 321 | 102 064 | 135 006 |
| Driftsresultat | 24 471 | 45 537 | 43 727 | 35 179 | 49 836 |
| Årsresultat | 12 706 | 28 846 | 27 220 | 20 255 | 32 885 |
| Driftsmargin | 29,3 % | 37,8 % | 35,2 % | 34,5 % | 36,9 % |
| Sum gjeld | 353 538 | 342 814 | 324 699 | 298 570 | 294 359 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 66 885 | 85 170 |
| Finansresultat | - | - | - | −9 275 | −7 538 |
| Resultat før skatt | 16 755 | 37 119 | 35 035 | 25 905 | 42 298 |
| Anleggsmidler | 414 587 | 420 551 | 407 409 | 399 244 | 394 341 |
| Omløpsmidler | 32 799 | 39 956 | 43 349 | 40 639 | 76 257 |
| Sum eiendeler | 447 386 | 460 507 | 450 758 | 439 883 | 470 598 |
| Egenkapital | 93 847 | 117 693 | - | 141 314 | 176 239 |
| Kortsiktig gjeld | 29 448 | 36 405 | 37 316 | 30 132 | 44 832 |
| Langsiktig gjeld | 324 090 | 306 408 | 287 383 | 268 438 | 249 527 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 173 054 | 151 906 | 192 481 |
| Driftsresultat | 44 019 | 31 982 | 55 536 |
| Årsresultat | 25 837 | 16 687 | 36 085 |
| Driftsmargin | 25,4 % | 21,1 % | 28,9 % |
| Sum gjeld | 353 952 | 325 983 | 326 355 |
| Sum driftskostnader | 129 034 | 119 924 | 136 945 |
| Finansresultat | −10 461 | −10 368 | −8 851 |
| Resultat før skatt | 33 559 | 21 614 | 46 685 |
| Anleggsmidler | 418 189 | 406 573 | 394 211 |
| Omløpsmidler | 61 067 | 56 402 | 100 221 |
| Sum eiendeler | 479 256 | 462 975 | 494 432 |
| Egenkapital | 125 304 | 136 992 | 168 077 |
| Kortsiktig gjeld | 39 432 | 31 131 | 51 050 |
| Langsiktig gjeld | 314 520 | 294 852 | 275 306 |

## Ledelse og styre

- Rose-Mari Berge: Daglig leder og styremedlem
- Egil Horstad: Styrets leder
- Dag Selnes Johansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 8766 Lurøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 15.03.1995
- Tidligere navn: LURØYVÆRINGEN AS (1995)
- Aksjekapital: 571 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1995
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Størrelse: Nr. 61 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive fartøy for fangst og fiske, forretningsmessig foredling av næringsmiddel, herunder være interesent i tilsvarende forretningsområde.

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000244202&sokeverdi=974379066&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000680107&sokeverdi=974379066&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LØNGHOLMEN KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/927943018-longholmen-kystfiske-as) | Lurøy | - | 9,81 mill. kr | +29,7 % |
| [ISAKSEN KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/925894265-isaksen-kystfiske-as) | Lurøy | - | 5,94 mill. kr | −19,5 % |
| [NARGTIND AS](https://www.norscout.com/no/company/889159642-nargtind-as) | Lurøy | - | 4,37 mill. kr | +10 % |
| [LOVUNDVÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/935763592-lovundvaering-as) | Lurøy | - | 3,75 mill. kr | - |
| [DAG HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/982799090-dag-hansen-as) | Lurøy | - | 141 879 kr | - |
| [N. ISAKSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925756296-n-isaksen-holding-as) | Lurøy | - | 0 kr | - |
| [LØNGHOLMEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/933011100-longholmen-holding-as) | Lurøy | - | 0 kr | - |
| [ALDRA KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/936982344-aldra-kystfiske-as) | Lurøy | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
