---
title: "SCANDIC MARKISER AS (974468670): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANDIC MARKISER AS i Gjøvik hadde 177 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 81 ansatte. Daglig leder er Stian Berg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974468670-scandic-markiser-as"
---

# SCANDIC MARKISER AS

Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk · Gjøvik · Etablert 1995

- Org.nr: 974 468 670
- Telefon: 61 13 37 00
- E-post: salg@scandic.no
- Nettsted: [scandic.no](https://www.scandic.no)
- Daglig leder: Stian Berg (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 177 mill. kr (−8,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,59 mill. kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 81 (Opp fra 80 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 78
- november 2025: 79
- desember 2025: 80
- januar 2026: 79
- februar 2026: 74
- mars 2026: 73
- mai 2026: 74
- juni 2026: 78
- august 2026: 79
- oktober 2026: 81

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Opp fra −1,7 % i 2024
- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Ned fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 35,7 % (god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,9 % | 4,7 % | −1,7 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 8,2 % | 5,5 % | 1,8 % | −1,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,9 % | - | - | 2,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,57 | 1,53 | 1,49 | 1,38 | 1,36 |
| Soliditet | 42,9 % | 40,6 % | - | 35,7 % | 35,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,5 | - | 1,8 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 186 140 | 200 290 | 206 346 | 193 705 | 176 637 |
| Driftsresultat | 15 193 | 11 050 | 3 702 | −2 313 | 3 592 |
| Årsresultat | 10 983 | 4 982 | 49 | −3 613 | 666 |
| Driftsmargin | 8,2 % | 5,5 % | 1,8 % | −1,2 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 43 068 | 54 727 | 63 517 | 60 820 | 62 180 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 196 018 | 173 044 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 399 | −2 732 |
| Resultat før skatt | 14 292 | 7 295 | 513 | −4 712 | 861 |
| Anleggsmidler | 8 096 | 8 511 | 6 240 | 10 814 | 12 048 |
| Omløpsmidler | 67 344 | 83 570 | 94 679 | 83 796 | 84 588 |
| Sum eiendeler | 75 440 | 92 081 | 100 919 | 94 610 | 96 636 |
| Egenkapital | 32 372 | 37 354 | - | 33 790 | 34 455 |
| Kortsiktig gjeld | 43 009 | 54 727 | 63 517 | 60 820 | 62 180 |
| Langsiktig gjeld | 60 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Berg: Daglig leder og styremedlem
- Franciscus Hendricus Godefridus Pulles: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Damvegen 11, 2827 Hunndalen
- Postadresse: Postboks 485, 2803 Gjøvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.960 Produksjon av tekstiler til teknisk og industriell bruk
- Etablert: 10.05.1995
- Aksjekapital: 1 667 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1995
- Revisor: [RRO AS](https://www.norscout.com/no/company/919086688-rro-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive virksomhet innen produksjon og kjøp og salg av solskjermingsprodukter samt annen virk- somhet forbundet med dette. Selskapet kan eie fast eiendom.

## Siste endringer

- 28.09.2026: Regnskapsfører endret
- 23.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603283&sokeverdi=974468670&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603282&sokeverdi=974468670&spraak=nb)
- 23.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000074529&sokeverdi=974468670&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000649768&sokeverdi=974468670&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HUNTER DOUGLAS HOLDING NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913921410-hunter-douglas-holding-norge-as) | Gjøvik | - | 0 kr | - |
| [MANDALS AS](https://www.norscout.com/no/company/998281636-mandals-as) | Lindesnes | 94 | 268 mill. kr | +21,4 % |
| [NORSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/934002911-norsol-as) | Tingvoll | 71 | 123 mill. kr | +0,6 % |
| [HD SOLSKJERMING AS](https://www.norscout.com/no/company/971654570-hd-solskjerming-as) | Molde | 382 | 1,15 mrd. kr | +12,4 % |
| [PLANY AS](https://www.norscout.com/no/company/918346651-plany-as) | Sande | 32 | 86,5 mill. kr | +31,5 % |
| [LOXY AS](https://www.norscout.com/no/company/922624690-loxy-as) | Halden | 30 | 70,8 mill. kr | 0,0 % |
| [MITTET AS](https://www.norscout.com/no/company/959199388-mittet-as) | Sula | 29 | 109 mill. kr | −9,6 % |
| [ELDI PROTECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/994668420-eldi-protection-as) | Ørland | 28 | 88,2 mill. kr | −44 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
