---
title: "ARCUS-GRUPPEN AS (974476053): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARCUS-GRUPPEN AS i Nittedal hadde 226 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Stein Alexander Eriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974476053-arcus-gruppen-as"
---

# ARCUS-GRUPPEN AS

Destillering, rektifisering og blanding av sprit · Nittedal · Etablert 1995

Morselskap for 7 selskaper

- Org.nr: 974 476 053
- Telefon: 67 06 50 00
- Nettsted: [arcus.no](https://arcus.no)
- Daglig leder: Stein Alexander Eriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 226 mill. kr (−1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −9,62 mill. kr (Margin −4,2 %)
- Ansatte: 32

## Ansatte

- juli 2026: 32
- september 2026: 31
- oktober 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 7,0 % i 2024
- Likviditet: 1,41 (tilfredsstillende). Ned fra 2,49 i 2024
- Soliditet: 86,0 % (meget god). Ned fra 92,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,1 % | 5,9 % | 7,0 % | 6,6 % |
| Driftsmargin | −21,9 % | −16,6 % | −19,6 % | −3,4 % | −4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 11,4 % | 6,3 % | −6,8 % | 7,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,39 | 1,69 | 2,12 | 2,49 | 1,41 |
| Soliditet | 85,9 % | 89,5 % | 92,4 % | 92,2 % | 86,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 181,7 | 190,5 | 207,1 | 228,7 | 226,5 |
| Driftsresultat | −39,8 | −31,7 | −40,6 | −7,7 | −9,6 |
| Årsresultat | −131,0 | 139,3 | 79,0 | −116,2 | 80,8 |
| Driftsmargin | −21,9 % | −16,6 % | −19,6 % | −3,4 % | −4,2 % |
| Sum gjeld | 246,2 | 178,2 | 125,2 | 113,8 | 207,5 |
| Sum driftskostnader | - | - | 247,7 | 236,4 | 236,1 |
| Finansresultat | - | - | 137,3 | −90,7 | 106,7 |
| Resultat før skatt | −90,7 | 172,5 | 96,7 | −98,4 | 97,0 |
| Anleggsmidler | 1 416,4 | 1 413,5 | 1 402,9 | 1 196,6 | 1 195,6 |
| Omløpsmidler | 331,1 | 287,4 | 252,1 | 267,7 | 284,8 |
| Sum eiendeler | 1 747,5 | 1 700,9 | 1 654,9 | 1 464,3 | 1 480,4 |
| Egenkapital | 1 501,3 | 1 522,7 | 1 529,7 | 1 350,5 | 1 272,9 |
| Kortsiktig gjeld | 237,5 | 170,4 | 118,8 | 107,7 | 202,0 |
| Langsiktig gjeld | 8,7 | 7,8 | 6,5 | 6,2 | 5,5 |

## Konsern

8 selskaper.

- ARCUS-GRUPPEN AS (Denne bedriften)
  - [ARCUS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/975381722-arcus-norway-as) (76 ansatte)
    - DE LYSHOLMSKE BRENNERI- OG DESTILLASJONSFABRIKKER ANS (99 %)
    - LØITEN BRÆNDERIS DESTILLATION ANS (99 %)
    - OPLANDSKE SPRITFABRIK ANS (99 %)
    - SIEMERS & COS DESTILLASJON ANS (99 %)
  - [HJEMMEL HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985073716-hjemmel-hamar-as)
  - [VECTURA AS](https://www.norscout.com/no/company/975381781-vectura-as) (193 ansatte)

## Ledelse og styre

- Stein Alexander Eriksen: Daglig leder og styrets leder
- Håvar Wenaasen: Styremedlem
- Holger Edvard Gramstad: Styremedlem
- Tonje Wist: Styremedlem
- Jonas Jürgen Zeitzmann: Styremedlem
- Marius Engebretsen: Varamedlem
- Ann Kathrine Jakobsen: Varamedlem
- Anne-Marie Flåten: Varamedlem
- Kristine Ahlgren: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.010 Destillering, rektifisering og blanding av sprit
- Etablert: 02.06.1995
- Tidligere navn: ARCUS-GRUPPEN ASA (2002 til 2005); ARCUS ASA (2002); ARCUS AS (1995 til 2002)
- Aksjekapital: 27 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1996
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AMESTO ACCOUNTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957170005-amesto-accounthouse-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 38 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, eksport, produksjon, lagring og distribusjon av alkoholholdige drikker og andre varer, samt virksomhet som står i forbindelse med dette, samt å eie andeler i andre selskaper som driver slik virksomhet.

## Siste endringer

- 21.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000573774&sokeverdi=974476053&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000505149&sokeverdi=974476053&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARCUS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/975381722-arcus-norway-as) | Nittedal | 76 | 523 mill. kr | −8,8 % |
| [ATLUNGSTAD HÅNDVERKSDESTILLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/820853032-atlungstad-handverksdestilleri-as) | Nittedal | - | 6,46 mill. kr | −18,3 % |
| [RINGNES SUPPLY COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/990666466-ringnes-supply-company-as) | Nittedal | 563 | 2,14 mrd. kr | +7,5 % |
| [NORTHBREW AS](https://www.norscout.com/no/company/929604512-northbrew-as) | Nittedal | - | 492 248 kr | - |
| [1489 BREWERY AS](https://www.norscout.com/no/company/921313314-1489-brewery-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [AURORA SPIRIT DISTILLERY AS](https://www.norscout.com/no/company/911812401-aurora-spirit-distillery-as) | Lyngen | 29 | 24 mill. kr | +3,1 % |
| [GARDSBRENNERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/897836572-gardsbrenneriet-as) | Gloppen | 27 | 15,7 mill. kr | +7,0 % |
| [K G PUNTERVOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/915255736-k-g-puntervold-as) | Grimstad | 20 | 86 mill. kr | −0,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
