---
title: "ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS (974493438): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS i Nordre Follo hadde 656 mill. kr i driftsinntekter i 2024 og 86 ansatte. Daglig leder er Hilde Margareta Hesleskaug. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974493438-assa-abloy-global-solutions-norway-as"
---

# ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Produksjon av låser og beslag · Nordre Follo · Etablert 1995

Heleid av [ASSA ABLOY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979207476-assa-abloy-norge-as)

- Org.nr: 974 493 438
- Telefon: 69 24 50 00
- Nettsted: [assaabloy.com](https://assaabloy.com)
- Daglig leder: Hilde Margareta Hesleskaug (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 656 mill. kr (−16,6 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 35,6 mill. kr (Margin 5,4 %)
- Ansatte: 86 (Ned fra 90 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 91
- oktober 2025: 90
- februar 2026: 89
- mars 2026: 88
- juni 2026: 87
- juli 2026: 88
- september 2026: 87
- oktober 2026: 86

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 23,2 % (meget god). Ned fra 28,5 % i 2023
- Likviditet: 0,74 (svak). Ned fra 1,24 i 2023
- Soliditet: 13,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 13,3 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,3 % | 28,5 % | 23,2 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | 4,1 % | 9,2 % | 5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 83,4 % | 192,8 % | 126,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,26 | 1,16 | 1,24 | 0,74 |
| Soliditet | 13,4 % | 9,5 % | 13,3 % | 13,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,5 | 9,5 | 6,5 | 6,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 549 626 | 613 049 | 787 317 | 656 341 |
| Driftsresultat | 37 799 | 25 268 | 72 647 | 35 616 |
| Årsresultat | 22 590 | 26 492 | 67 952 | 49 567 |
| Driftsmargin | 6,9 % | 4,1 % | 9,2 % | 5,4 % |
| Sum gjeld | 264 010 | 399 533 | 315 822 | 310 820 |
| Sum driftskostnader | - | - | 714 670 | - |
| Finansresultat | - | - | 14 535 | - |
| Resultat før skatt | 32 973 | 34 472 | 87 182 | 62 049 |
| Anleggsmidler | 10 461 | 7 784 | 7 141 | 147 310 |
| Omløpsmidler | 294 267 | 433 660 | 357 215 | 213 129 |
| Sum eiendeler | 304 728 | 441 444 | 364 356 | 360 440 |
| Egenkapital | 40 718 | 41 911 | 48 534 | 49 620 |
| Kortsiktig gjeld | 233 415 | 373 899 | 287 925 | 289 565 |
| Langsiktig gjeld | 30 595 | 25 634 | 27 897 | 21 255 |

## Konsern

7 selskaper.

- [ASSA ABLOY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979207476-assa-abloy-norge-as) (Morselskap)
  - ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS (Denne bedriften)
    - VINGCARD SA (Utenlandsk)
    - VINGCARD SYSTEMS (HK) LTD (Utenlandsk)
    - VINGCARD SYSTEMS LTD/LTEE (Utenlandsk)
    - VINGCARD SYSTEMS THAILAND (59 % · Utenlandsk)
  - [ASSA ABLOY OPENING SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/933703290-assa-abloy-opening-solutions-norway-as) (93 ansatte)

## Ledelse og styre

- Hilde Margareta Hesleskaug: Daglig leder og styremedlem
- Stephanie Josette Rose Ordan: Styrets leder
- Li Wang: Styremedlem
- James Paul Earnshaw: Styremedlem
- Jon Lars Engebretsen: Styremedlem
- Petter Magnus Vestberg: Styremedlem
- Anniken Hornsletten: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Anolitveien 1 - 3, 1400 Ski
- Postadresse: Postboks 340, 1402 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.620 Produksjon av låser og beslag
- Etablert: 31.05.1995
- Tidligere navn: ASSA ABLOY HOSPITALITY AS (2013 til 2019); VINGCARD ELSAFE AS (2006 til 2013); VINGCARD AS (1995 til 2006)
- Aksjekapital: 9 743 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2001
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [MGI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/996413764-mgi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 40 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å selge, markedsføre og utvikle lås- og beslagsartikler, mekanisk og elektroniske sikkerhets- og adgangssystemer, salg av utstyr til telekommunikasjon, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 28.01.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000034399&sokeverdi=974493438&spraak=nb)
- 01.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000857053&sokeverdi=974493438&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JOHANSEN & CO. PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913461894-johansen-co-produksjon-as) | Nordre Follo | 26 | 36,7 mill. kr | +4,6 % |
| [NORDSTRAND GJERDEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917414629-nordstrand-gjerdefabrikk-as) | Nordre Follo | 8 | 11,2 mill. kr | +2,8 % |
| [METAWELD AS](https://www.norscout.com/no/company/988605476-metaweld-as) | Nordre Follo | 5 | 11,9 mill. kr | +28,4 % |
| [KAMPEN MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/916954778-kampen-mekaniske-verksted-as) | Nordre Follo | - | 5,99 mill. kr | −7,8 % |
| [ARTSTEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/931735403-artsteel-as) | Nordre Follo | - | 1,63 mill. kr | −22,7 % |
| [DHG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/917352003-dhg-holding-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [LONEVÅG BESLAGFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/828824112-lonevag-beslagfabrikk-as) | Osterøy | 126 | 277 mill. kr | −5,2 % |
| [A/S Spilka Industri](https://www.norscout.com/no/company/916155808-a-s-spilka-industri) | Ålesund | 50 | 127 mill. kr | +9,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
