---
title: "HRS METALLCO AS (974683466): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HRS METALLCO AS i Harstad hadde 149 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Rune Willy Rasmussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974683466-hrs-metallco-as"
---

# HRS METALLCO AS

Materialgjenvinning · Harstad · Etablert 1995

- Org.nr: 974 683 466
- Telefon: 77 03 13 90
- E-post: firmapost@hrsmetallco.no
- Nettsted: [hrsmetallco.no](https://www.hrsmetallco.no)
- Daglig leder: Rune Willy Rasmussen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 149 mill. kr (−10 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,29 mill. kr (Margin 3,6 %)
- Ansatte: 29 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 29
- januar 2026: 28
- juni 2026: 30
- juli 2026: 31
- august 2026: 30
- september 2026: 29

### Per sted

- Harstad: 15 ansatte
- Tromsø: 12 ansatte
- Narvik: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,8 % (svak). Ned fra 10,6 % i 2024
- Likviditet: 2,74 (meget god). Ned fra 3,52 i 2024
- Soliditet: 70,8 % (meget god). Opp fra 69,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,6 % | 21,8 % | 10,6 % | 5,8 % |
| Driftsmargin | 16,4 % | 13,9 % | 12,1 % | 6,1 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 54,4 % | 36,6 % | 14,8 % | 7,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,47 | 1,70 | 2,44 | 3,52 | 2,74 |
| Soliditet | 55,0 % | 52,2 % | 61,2 % | 69,1 % | 70,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,9 | 0,6 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 119 950 | 170 875 | 178 353 | 165 445 | 148 874 |
| Driftsresultat | 19 673 | 23 769 | 21 494 | 10 030 | 5 294 |
| Årsresultat | 15 321 | 18 581 | 16 424 | 8 046 | 4 234 |
| Driftsmargin | 16,4 % | 13,9 % | 12,1 % | 6,1 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 31 394 | 45 135 | 41 779 | 33 092 | 31 243 |
| Sum driftskostnader | - | - | 156 859 | 155 415 | 143 580 |
| Finansresultat | - | - | −412 | 290 | 150 |
| Resultat før skatt | 19 644 | 23 834 | 21 082 | 10 320 | 5 444 |
| Anleggsmidler | 26 499 | 47 175 | 52 139 | 50 693 | 58 192 |
| Omløpsmidler | 43 192 | 47 338 | 55 441 | 56 246 | 48 632 |
| Sum eiendeler | 69 691 | 94 513 | 107 580 | 106 940 | 106 824 |
| Egenkapital | 38 297 | 49 378 | 65 801 | 73 847 | 75 581 |
| Kortsiktig gjeld | 17 520 | 27 811 | 22 715 | 15 988 | 17 760 |
| Langsiktig gjeld | 13 874 | 17 325 | 19 064 | 17 105 | 13 483 |

## Ledelse og styre

- Rune Willy Rasmussen: Daglig leder
- Eirik Johansen: Styrets leder
- Laurie Fredrik Feinberg: Styremedlem
- Sven Reidar Rindstad: Varamedlem
- Arne Hugo Elde: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skavdalsveien 6, 9409 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 28.02.1995
- Tidligere navn: METALLCO NORD AS (2009 til 2010); ØSTMETALL AS (1995 til 2005)
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2005
- Revisor: [HÅLOGALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934147014-halogaland-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Riving, demontering, opphugging av metall- og skrapjernskonstruksjoner, samt mottak og behandling av skrapjern og metaller for gjenvinning.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563779&sokeverdi=974683466&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000512037&sokeverdi=974683466&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REVIXIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927120399-revixit-as) | Harstad | 14 | 28,4 mill. kr | +17,9 % |
| [SPECON MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/989183796-specon-miljo-as) | Harstad | - | 5,57 mill. kr | −14 % |
| [IRMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/984364458-irmat-as) | Notodden | 30 | 85,8 mill. kr | −5,2 % |
| [SIRKEL MATERIALGJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/961984491-sirkel-materialgjenvinning-as) | Fredrikstad | 29 | 88,4 mill. kr | +5,6 % |
| [SORKNES MASKIN OG LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/924331852-sorknes-maskin-og-landbruk-as) | Grue | 31 | 51,3 mill. kr | −13,7 % |
| [ATTVIN AS](https://www.norscout.com/no/company/922025096-attvin-as) | Ålesund | 29 | 67,6 mill. kr | −1,5 % |
| [MAREN KOMMUNESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/983564836-maren-kommuneservice-as) | Lindesnes | 32 | 58,8 mill. kr | +9,8 % |
| [HERMOD TEIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916773234-hermod-teigen-as) | Sandnes | 28 | 404 mill. kr | −1,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
