---
title: "AUTOPARTNER AS (974695618): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTOPARTNER AS i Steinkjer hadde 19,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Andreas Melgård. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/974695618-autopartner-as"
---

# AUTOPARTNER AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer · Etablert 1995

- Org.nr: 974 695 618
- Telefon: 74 14 62 00
- E-post: steinkjer@rent-a-wreck.no
- Daglig leder: Andreas Melgård (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,9 mill. kr (+1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,74 mill. kr (Margin 8,8 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 9 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 9
- mai 2026: 10
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,4 % (meget god). Ned fra 35,3 % i 2024
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Opp fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 28,8 % (god). Opp fra 25,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,5 % | 31,3 % | 35,3 % | 28,4 % |
| Driftsmargin | 8,7 % | 9,3 % | 9,4 % | 10,2 % | 8,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 141,6 % | 99,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 1,20 | 1,17 | 1,23 | 1,42 |
| Soliditet | - | - | 22,7 % | 25,6 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,4 | 2,9 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 086 | 17 442 | 18 176 | 19 511 | 19 887 |
| Driftsresultat | 1 225 | 1 624 | 1 704 | 1 982 | 1 742 |
| Årsresultat | 910 | 1 229 | 1 297 | 1 509 | 1 319 |
| Driftsmargin | 8,7 % | 9,3 % | 9,4 % | 10,2 % | 8,8 % |
| Sum gjeld | 3 717 | 4 508 | 4 135 | 4 427 | 4 634 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 472 | 17 528 | 18 145 |
| Finansresultat | - | - | −40 | −47 | −50 |
| Resultat før skatt | 1 167 | 1 576 | 1 663 | 1 935 | 1 692 |
| Anleggsmidler | 1 431 | 1 386 | 1 334 | 1 662 | 1 208 |
| Omløpsmidler | 3 320 | 4 186 | 4 014 | 4 286 | 5 304 |
| Sum eiendeler | 4 751 | 5 572 | 5 348 | 5 948 | 6 512 |
| Egenkapital | - | - | 1 212 | 1 521 | 1 878 |
| Kortsiktig gjeld | 2 513 | 3 488 | 3 425 | 3 487 | 3 741 |
| Langsiktig gjeld | 1 203 | 1 020 | 711 | 939 | - |

## Ledelse og styre

- Andreas Melgård: Daglig leder og styrets leder
- Pia Jannicken Sende: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bomvegen 12B, 7725 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 12.07.1995
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1995
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 560 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjon, vedlikehold, utleie og omsetning av motorkjøretøyer, og ellers det som naturlig står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000426902&sokeverdi=974695618&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TB VERKSTEDSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999268439-tb-verkstedsenter-as) | Steinkjer | 11 | 28,4 mill. kr | +15 % |
| [DEKK LUNDE AS](https://www.norscout.com/no/company/929507398-dekk-lunde-as) | Steinkjer | 11 | 19,8 mill. kr | +13 % |
| [SANNAN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/990465363-sannan-bil-as) | Steinkjer | 17 | 92,9 mill. kr | +85,7 % |
| [AUTO FIRE AS](https://www.norscout.com/no/company/947631055-auto-fire-as) | Steinkjer | 10 | 24,8 mill. kr | −8,4 % |
| [INTAKT BILSKADE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/979358806-intakt-bilskade-steinkjer-as) | Steinkjer | 25 | 48,1 mill. kr | +2,7 % |
| [NT LAST OG BUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/988196312-nt-last-og-buss-as) | Steinkjer | 10 | 19,8 mill. kr | −8,3 % |
| [STEINKJER BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/976970411-steinkjer-bil-as) | Steinkjer | 25 | 151 mill. kr | −4,5 % |
| [BILSERVICE STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/987313706-bilservice-steinkjer-as) | Steinkjer | 10 | 17,8 mill. kr | +25,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
