---
title: "ARCUS NORWAY AS (975381722): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARCUS NORWAY AS i Nittedal hadde 523 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 76 ansatte. Daglig leder er Holger Edvard Gramstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975381722-arcus-norway-as"
---

# ARCUS NORWAY AS

Destillering, rektifisering og blanding av sprit · Nittedal · Etablert 1995

Heleid av [ARCUS-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/974476053-arcus-gruppen-as)

- Org.nr: 975 381 722
- Telefon: 67 06 50 00
- E-post: destilleriveien@arcus.no
- Nettsted: [destilleriveien11.no](https://destilleriveien11.no)
- Daglig leder: Holger Edvard Gramstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 523 mill. kr (−8,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,4 mill. kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 76 (Ned fra 82 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 82
- oktober 2025: 81
- desember 2025: 82
- januar 2026: 77
- april 2026: 76
- juni 2026: 75
- juli 2026: 73
- august 2026: 74
- september 2026: 73
- oktober 2026: 76

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,3 % (god). Opp fra 4,3 % i 2024
- Likviditet: 1,20 (tilfredsstillende). Opp fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 37,9 % (god). Opp fra 31,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,2 % | −12,7 % | 4,3 % | 12,3 % |
| Driftsmargin | 7,6 % | 8,6 % | −11,9 % | −0,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 30,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,18 | 1,14 | 1,13 | 1,20 |
| Soliditet | - | - | - | 31,5 % | 37,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 2,2 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 802 960 | 821 945 | 849 271 | 573 559 | 522 871 |
| Driftsresultat | 61 068 | 70 375 | −100 691 | −1 681 | 10 393 |
| Årsresultat | 54 432 | 48 887 | −92 801 | 8 899 | 47 912 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 8,6 % | −11,9 % | −0,3 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 547 137 | 522 985 | 359 514 | 348 380 | 320 093 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 575 240 | 512 477 |
| Finansresultat | - | - | - | 13 311 | 43 321 |
| Resultat før skatt | 73 364 | 67 632 | −114 896 | 11 630 | 53 714 |
| Anleggsmidler | 309 804 | 294 982 | 165 793 | 164 848 | 166 575 |
| Omløpsmidler | 526 420 | 512 667 | 343 807 | 343 559 | 348 575 |
| Sum eiendeler | 836 224 | 807 648 | 509 600 | 508 407 | 515 151 |
| Egenkapital | - | - | - | 160 027 | 195 058 |
| Kortsiktig gjeld | 450 400 | 436 277 | 302 813 | 304 111 | 290 380 |
| Langsiktig gjeld | 96 737 | 86 708 | 56 701 | 44 269 | 29 713 |

## Konsern

8 selskaper.

- [ARCUS-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/974476053-arcus-gruppen-as) (Morselskap)
  - ARCUS NORWAY AS (Denne bedriften)
    - DE LYSHOLMSKE BRENNERI- OG DESTILLASJONSFABRIKKER ANS (99 %)
    - LØITEN BRÆNDERIS DESTILLATION ANS (99 %)
    - OPLANDSKE SPRITFABRIK ANS (99 %)
    - SIEMERS & COS DESTILLASJON ANS (99 %)
  - [HJEMMEL HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985073716-hjemmel-hamar-as)
  - [VECTURA AS](https://www.norscout.com/no/company/975381781-vectura-as) (193 ansatte)

## Ledelse og styre

- Holger Edvard Gramstad: Daglig leder
- Stein Alexander Eriksen: Styrets leder
- Tore Hagen: Styremedlem
- Arne Larsen: Styremedlem
- Tonje Wist: Styremedlem
- Sara Johanna Sundén: Styremedlem
- Simen Fricker: Styremedlem
- Thomas Erik Johannes Heinonen: Styremedlem
- Håvar Wenaasen: Varamedlem
- Elisabeth Bravo: Varamedlem
- Anne-Marie Flåten: Varamedlem
- Linn Stanghelle: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.010 Destillering, rektifisering og blanding av sprit
- Etablert: 22.09.1995
- Tidligere navn: ARCUS AS (2002 til 2017); ARCUS PRODUKTER AS (1995 til 2002)
- Aksjekapital: 62 163 636 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1996
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AMESTO ACCOUNTHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957170005-amesto-accounthouse-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 38 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av næringsmidler og andre varer, samt virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 14.07.2026: Styret endret
- 16.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665727&sokeverdi=975381722&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000544858&sokeverdi=975381722&spraak=nb)
- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000527532&sokeverdi=975381722&spraak=nb)
- 16.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000115577&sokeverdi=975381722&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728823&sokeverdi=975381722&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ARCUS-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/974476053-arcus-gruppen-as) | Nittedal | 32 | 226 mill. kr | −1,0 % |
| [ATLUNGSTAD HÅNDVERKSDESTILLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/820853032-atlungstad-handverksdestilleri-as) | Nittedal | - | 6,46 mill. kr | −18,3 % |
| [RINGNES SUPPLY COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/990666466-ringnes-supply-company-as) | Nittedal | 563 | 2,14 mrd. kr | +7,5 % |
| [NORTHBREW AS](https://www.norscout.com/no/company/929604512-northbrew-as) | Nittedal | - | 492 248 kr | - |
| [1489 BREWERY AS](https://www.norscout.com/no/company/921313314-1489-brewery-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [AURORA SPIRIT DISTILLERY AS](https://www.norscout.com/no/company/911812401-aurora-spirit-distillery-as) | Lyngen | 29 | 24 mill. kr | +3,1 % |
| [GARDSBRENNERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/897836572-gardsbrenneriet-as) | Gloppen | 27 | 15,7 mill. kr | +7,0 % |
| [K G PUNTERVOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/915255736-k-g-puntervold-as) | Grimstad | 20 | 86 mill. kr | −0,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
