---
title: "DOMBÅS TREIMPREGNERING AS (975792641): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DOMBÅS TREIMPREGNERING AS i Dovre hadde 22,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Fredrik Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975792641-dombas-treimpregnering-as"
---

# DOMBÅS TREIMPREGNERING AS

Bearbeiding og etterbehandling av tre · Dovre · Etablert 1995

- Org.nr: 975 792 641
- Telefon: 61241950
- Nettsted: [byggtorget.no](https://byggtorget.no)
- Daglig leder: Fredrik Hagen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,1 mill. kr (+16,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,17 mill. kr (Margin 9,8 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- september 2025: 19
- oktober 2025: 11
- april 2026: 12
- juni 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,5 % (meget god). Opp fra 14,5 % i 2024
- Likviditet: 1,84 (god). Ned fra 1,94 i 2024
- Soliditet: 44,8 % (meget god). Opp fra 35,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,8 % | 12,0 % | 14,5 % | 15,5 % |
| Driftsmargin | 0,6 % | −4,3 % | 9,4 % | 10,5 % | 9,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −22,2 % | 42,3 % | 39,9 % | 33,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,80 | 0,93 | 1,03 | 1,94 | 1,84 |
| Soliditet | 52,9 % | 18,7 % | 24,2 % | 35,5 % | 44,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 4,4 | 3,1 | 1,8 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 478 | 8 159 | 16 273 | 19 007 | 22 086 |
| Driftsresultat | 31 | −352 | 1 528 | 1 990 | 2 173 |
| Årsresultat | −91 | −562 | 1 190 | 1 651 | 1 783 |
| Driftsmargin | 0,6 % | −4,3 % | 9,4 % | 10,5 % | 9,8 % |
| Sum gjeld | 2 547 | 9 675 | 10 669 | 8 883 | 8 202 |
| Sum driftskostnader | - | - | 14 745 | 17 017 | 19 913 |
| Finansresultat | - | - | −338 | −338 | −216 |
| Resultat før skatt | −91 | −562 | 1 190 | 1 651 | 1 957 |
| Anleggsmidler | 1 851 | 5 475 | 5 712 | 1 121 | 912 |
| Omløpsmidler | 3 552 | 6 419 | 8 366 | 12 641 | 13 953 |
| Sum eiendeler | 5 403 | 11 893 | 14 078 | 13 762 | 14 865 |
| Egenkapital | 2 856 | 2 219 | 3 409 | 4 879 | 6 663 |
| Kortsiktig gjeld | 1 267 | 6 884 | 8 092 | 6 524 | 7 587 |
| Langsiktig gjeld | 1 280 | 2 790 | 2 577 | 2 359 | - |

## Ledelse og styre

- Fredrik Hagen: Daglig leder og styremedlem
- Ola Håkon Korsvoll: Styrets leder
- Ole Anders Moldal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 2660 Dombås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.120 Bearbeiding og etterbehandling av tre
- Etablert: 07.09.1995
- Aksjekapital: 495 170 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1996
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982307767-snohetta-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Treimpregnering og salg av impregnert materiell, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777359&sokeverdi=975792641&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000482616&sokeverdi=975792641&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000406179&sokeverdi=975792641&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKING LASTEBIL OG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/937948689-viking-lastebil-og-eiendom-as) | Dovre | - | 200 000 kr | - |
| [INNLANDET PRECUT & TAKSTOL AS](https://www.norscout.com/no/company/821990092-innlandet-precut-takstol-as) | Ringsaker | 13 | 28,6 mill. kr | +16,2 % |
| [KEBONY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979446276-kebony-norge-as) | Skien | 9 | 567 mill. kr | +45,9 % |
| [T.M. SLUNGÅRD SAG & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/986984313-t-m-slungard-sag-hovleri-as) | Meråker | 14 | 38,8 mill. kr | +1,1 % |
| [TØMMERVÅG TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/996643948-tommervag-tre-as) | Aure | 8 | 9,92 mill. kr | +37,4 % |
| [LARVIK IMPREGNERINGSKOMPANI AS](https://www.norscout.com/no/company/965698590-larvik-impregneringskompani-as) | Larvik | 15 | 93,1 mill. kr | +10,8 % |
| [AS SKOGMO BRUK](https://www.norscout.com/no/company/925216402-as-skogmo-bruk) | Overhalla | 7 | 30,5 mill. kr | −9,1 % |
| [MARNAR BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/963005431-marnar-bruk-as) | Lindesnes | 20 | 95,6 mill. kr | +15,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
