---
title: "GRANBERG GARVERI AS (975864944): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GRANBERG GARVERI AS i Vindafjord hadde 33,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 34 ansatte. Daglig leder er Olav Granberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975864944-granberg-garveri-as"
---

# GRANBERG GARVERI AS

Beredning og farging av lær og pelsskinn · Vindafjord · Etablert 1995

- Org.nr: 975 864 944
- Telefon: 52 76 50 00
- E-post: post@granberggarveri.no
- Nettsted: [granberggarveri.no](https://www.granberggarveri.no)
- Daglig leder: Olav Granberg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33,6 mill. kr (−7,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −577 748 kr (Margin −1,7 %)
- Ansatte: 34 (Ned fra 43 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- oktober 2025: 34
- november 2025: 36
- desember 2025: 43
- mars 2026: 44
- april 2026: 45
- mai 2026: 41
- juli 2026: 38
- august 2026: 39
- september 2026: 35
- oktober 2026: 34

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,3 % i 2024
- Likviditet: 1,77 (god). Opp fra 1,64 i 2024
- Soliditet: 55,9 % (meget god). Ned fra 57,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,4 % | 2,5 % | 1,3 % | −1,7 % |
| Driftsmargin | 8,6 % | 2,2 % | 0,9 % | 0,2 % | −1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,6 % | 4,2 % | 1,7 % | −4,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,47 | 1,66 | 1,64 | 1,77 |
| Soliditet | 51,4 % | 48,3 % | 57,7 % | 57,9 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,1 | 0,7 | 0,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 39 003 | 39 407 | 38 041 | 36 176 | 33 566 |
| Driftsresultat | 3 352 | 860 | 335 | 84 | −578 |
| Årsresultat | 2 741 | 805 | 429 | 190 | −412 |
| Driftsmargin | 8,6 % | 2,2 % | 0,9 % | 0,2 % | −1,7 % |
| Sum gjeld | 10 793 | 13 069 | 9 279 | 9 350 | 9 829 |
| Sum driftskostnader | 35 651 | - | 37 706 | 36 092 | 34 144 |
| Finansresultat | 141 | - | 182 | 131 | 23 |
| Resultat før skatt | - | 1 019 | 517 | 215 | −555 |
| Anleggsmidler | 3 759 | 6 366 | 6 793 | 7 175 | 6 306 |
| Omløpsmidler | - | 18 931 | 15 143 | 15 022 | 15 957 |
| Sum eiendeler | 22 215 | 25 297 | 21 936 | 22 197 | 22 263 |
| Egenkapital | 11 423 | 12 228 | 12 657 | 12 847 | 12 435 |
| Kortsiktig gjeld | - | 12 916 | 9 139 | 9 185 | 9 028 |
| Langsiktig gjeld | - | 152 | 140 | 165 | 801 |

## Ledelse og styre

- Olav Granberg: Daglig leder og styrets leder
- Karl Trygve Granberg: Styremedlem
- Roy Kaldheim: Styremedlem
- Lars Granberg: Styremedlem
- John Karsten Hustveit: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjoavegen 187, 5582 Ølensvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 15.110 Beredning og farging av lær og pelsskinn
- Etablert: 09.10.1995
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1995
- Revisor: [TSREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/813855372-tsrevisjon-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 12 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Foredling og salg av skinn, huder og relevante produkter, samt hva herved er forbundet, og å delta i foretak med tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 18.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000588095&sokeverdi=975864944&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000121372&sokeverdi=975864944&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HOLSTAD PRODUKSJONER AS](https://www.norscout.com/no/company/917633762-holstad-produksjoner-as) | Fauske | 8 | 1,5 mill. kr | +28,5 % |
| [ROAR PELS AS](https://www.norscout.com/no/company/923624392-roar-pels-as) | Bærum | 5 | 10,8 mill. kr | −15,1 % |
| [NORDISK REINSKINN COMPAGNIE AS](https://www.norscout.com/no/company/927290235-nordisk-reinskinn-compagnie-as) | Namsos | 5 | 10,5 mill. kr | −8,8 % |
| [JÆREN PELSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/990462380-jaeren-pelseri-as) | Sola | - | 7,65 mill. kr | - |
| [ØLMHEIM GARD AS](https://www.norscout.com/no/company/920904416-olmheim-gard-as) | Sogndal | - | 1,42 mill. kr | +27,9 % |
| [ULU OF NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920271456-ulu-of-norway-as) | Vågå | - | 1,17 mill. kr | - |
| [NORSK FJORDSKINN AS](https://www.norscout.com/no/company/925495638-norsk-fjordskinn-as) | Trondheim | - | 965 408 kr | - |
| [NORSKE VILLSAUSKINN AS](https://www.norscout.com/no/company/919825839-norske-villsauskinn-as) | Lyngdal | - | 690 875 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
