---
title: "STEINKJER MEKANISKE AS (975907244): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEINKJER MEKANISKE AS i Steinkjer hadde 56,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 31 ansatte. Daglig leder er Jan Helge Svarva. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975907244-steinkjer-mekaniske-as"
---

# STEINKJER MEKANISKE AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Steinkjer · Etablert 1995

- Org.nr: 975 907 244
- Telefon: 74 10 01 50
- E-post: info@steinkjer-mekaniske.no
- Daglig leder: Jan Helge Svarva

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 56,8 mill. kr (−21 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,56 mill. kr (Margin 6,3 %)
- Ansatte: 31 (Ned fra 34 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 35
- november 2025: 34
- februar 2026: 33
- mars 2026: 32
- mai 2026: 33
- juni 2026: 32
- juli 2026: 34
- august 2026: 35
- september 2026: 32
- oktober 2026: 31

### Per sted

- Steinkjer: 31 ansatte
- Malm: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,8 % (god). Ned fra 18,7 % i 2024
- Likviditet: 2,35 (meget god). Opp fra 1,73 i 2024
- Soliditet: 66,3 % (meget god). Opp fra 52,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,4 % | 9,9 % | 18,7 % | 11,8 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | 3,4 % | 4,8 % | 8,6 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,4 % | 17,8 % | 34,3 % | 19,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,13 | 2,04 | 1,86 | 1,73 | 2,35 |
| Soliditet | 59,6 % | 56,7 % | 55,5 % | 52,9 % | 66,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 0,9 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 44 798 | 48 212 | 56 861 | 71 972 | 56 836 |
| Driftsresultat | 2 517 | 1 638 | 2 749 | 6 192 | 3 559 |
| Årsresultat | 1 976 | 1 278 | 2 420 | 5 255 | 3 370 |
| Driftsmargin | 5,6 % | 3,4 % | 4,8 % | 8,6 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 10 654 | 12 457 | 14 490 | 18 774 | 11 721 |
| Sum driftskostnader | - | - | 54 112 | 65 780 | 53 277 |
| Finansresultat | - | - | 320 | 515 | 785 |
| Resultat før skatt | 2 531 | 1 659 | 3 069 | 6 707 | 4 344 |
| Anleggsmidler | 3 701 | 3 343 | 5 607 | 7 435 | 7 262 |
| Omløpsmidler | 22 642 | 25 427 | 26 963 | 32 388 | 27 512 |
| Sum eiendeler | 26 343 | 28 770 | 32 570 | 39 823 | 34 775 |
| Egenkapital | 15 688 | 16 313 | 18 080 | 21 049 | 23 054 |
| Kortsiktig gjeld | 10 654 | 12 457 | 14 490 | 18 774 | 11 721 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Helge Svarva: Daglig leder
- Jon Arne Kjesbu: Styrets leder
- Trond Asp: Styremedlem
- Gisle Tronstad: Styremedlem
- Harald Gran: Styremedlem
- Kjell-Erik Hansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bratlivegen 6, 7725 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 26.11.1995
- Aksjekapital: 700 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1995
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 78 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Virksomhet innen mekanisk produksjon, verksted- drift og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000694565&sokeverdi=975907244&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000557691&sokeverdi=975907244&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EL-TJENESTE AS](https://www.norscout.com/no/company/925140074-el-tjeneste-as) | Steinkjer | 24 | 86,8 mill. kr | −1,1 % |
| [ROEL PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915010776-roel-produkter-as) | Steinkjer | - | 12,2 mill. kr | −8,7 % |
| [ROEL PRODUKTER HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914975476-roel-produkter-holding-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [FOLLA TECH SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/846273972-folla-tech-services-as) | Steinkjer | 41 | 61,6 mill. kr | +3,9 % |
| [SLIPEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/998894654-slipehuset-as) | Steinkjer | 5 | 3,02 mill. kr | +41,3 % |
| [INNOVATION & DESIGN TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/916052383-innovation-design-technology-as) | Steinkjer | - | 1,39 mill. kr | +4,3 % |
| [BILDSTADSMIA AS](https://www.norscout.com/no/company/920239870-bildstadsmia-as) | Steinkjer | - | 7 116 kr | - |
| [FOLLA TECH HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927955016-folla-tech-holding-as) | Steinkjer | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
