---
title: "AURDAL FJORDCAMPING OG HYTTER AS (975922170): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AURDAL FJORDCAMPING OG HYTTER AS i Nord-Aurdal hadde 9,58 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Ragnhild Sundet. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975922170-aurdal-fjordcamping-og-hytter-as"
---

# AURDAL FJORDCAMPING OG HYTTER AS

Drift av campingplasser · Nord-Aurdal · Etablert 1995

- Org.nr: 975 922 170
- Telefon: 61 36 52 12
- E-post: post@aurdalcamp.no
- Daglig leder: Ragnhild Sundet (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,58 mill. kr (−6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 277 513 kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 12 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- oktober 2025: 16
- november 2025: 12
- januar 2026: 6
- februar 2026: 7
- april 2026: 12
- mai 2026: 14
- juni 2026: 16
- august 2026: 20
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,4 % (svak). Ned fra 14,3 % i 2024
- Likviditet: 2,18 (meget god). Opp fra 1,51 i 2024
- Soliditet: 62,4 % (meget god). Opp fra 51,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,0 % | 12,8 % | 14,3 % | 2,4 % |
| Driftsmargin | 26,8 % | 20,9 % | 20,8 % | 24,8 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 21,2 % | 24,0 % | 1,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,90 | 1,51 | 2,18 |
| Soliditet | 44,8 % | 50,6 % | 53,3 % | 51,3 % | 62,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 406 | 10 027 | 10 434 | 10 281 | 9 585 |
| Driftsresultat | 2 520 | 2 094 | 2 175 | 2 554 | 278 |
| Årsresultat | 1 765 | 1 513 | 1 476 | 1 865 | 97 |
| Driftsmargin | 26,8 % | 20,9 % | 20,8 % | 24,8 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 8 678 | 8 331 | 8 791 | 9 394 | 6 029 |
| Sum driftskostnader | 6 886 | 7 932 | 8 259 | 7 727 | 9 307 |
| Finansresultat | −203 | −213 | −205 | −167 | −93 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 970 | 2 386 | 184 |
| Anleggsmidler | 10 596 | 9 936 | 10 243 | 10 700 | 9 824 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 572 | 8 584 | 6 192 |
| Sum eiendeler | 15 713 | 16 880 | 18 816 | 19 284 | 16 015 |
| Egenkapital | 7 035 | 8 549 | 10 025 | 9 889 | 9 986 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 503 | 5 697 | 2 840 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 288 | 3 698 | - |

## Ledelse og styre

- Ragnhild Sundet: Daglig leder og styremedlem
- Jan Opheim: Daglig leder og styremedlem
- Vidar Bråten: Styrets leder
- Trude Opheim: Varamedlem
- Knut Ivar Sundet: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 2910 Aurdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 26.07.1995
- Tidligere navn: AURDAL FJORDCAMPING AS (1996 til 2007)
- Aksjekapital: 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1998
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [ARILD BRÅTEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988936987-arild-braten-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 69 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Campingplass, samt virksomhet som er naturlig i denne forbindelse.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000473127&sokeverdi=975922170&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 25.01.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,01 mill. kr
- 25.01.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,01 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FAGERNES CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/927425556-fagernes-camping-as) | Nord-Aurdal | 19 | 15,1 mill. kr | +12,5 % |
| [VASETDANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/922789703-vasetdansen-as) | Nord-Aurdal | 6 | 7,75 mill. kr | +3,5 % |
| [BJØRKESTØLEN HELÅRSCAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/925269492-bjorkestolen-helarscamping-as) | Nord-Aurdal | 6 | 4,8 mill. kr | +9,6 % |
| [VASETDANSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922767211-vasetdansen-holding-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [GOMOBU FJELLSTUE AS](https://www.norscout.com/no/company/860858282-gomobu-fjellstue-as) | Nord-Aurdal | 17 | 14,4 mill. kr | +13,2 % |
| [NYTHUN AS](https://www.norscout.com/no/company/911600994-nythun-as) | Nord-Aurdal | 11 | 4,49 mill. kr | −17,2 % |
| [AURDAL FJELLPARK-VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/979432941-aurdal-fjellpark-valdres-as) | Nord-Aurdal | - | 4,32 mill. kr | +31,8 % |
| [VALDRES FJELLHOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/917524068-valdres-fjellhotell-as) | Nord-Aurdal | - | 1,23 mill. kr | −30,6 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
