---
title: "EVJE OG VENNESLA BEGRAVELSESBYRÅ AS (975926311): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EVJE OG VENNESLA BEGRAVELSESBYRÅ AS i Vennesla hadde 9,37 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Rune Dale. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975926311-evje-og-vennesla-begravelsesbyra-as"
---

# EVJE OG VENNESLA BEGRAVELSESBYRÅ AS

Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester · Vennesla · Etablert 1995

- Org.nr: 975 926 311
- Daglig leder: Rune Dale (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,37 mill. kr (+2,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,34 mill. kr (Margin 14,3 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- juni 2026: 15
- oktober 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,9 % (meget god). Ned fra 34,8 % i 2024
- Likviditet: 1,65 (god). Ned fra 4,90 i 2024
- Soliditet: 56,8 % (meget god). Ned fra 73,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 27,3 % | 34,8 % | 15,9 % |
| Driftsmargin | 24,2 % | 16,9 % | 19,1 % | 25,6 % | 14,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 49,2 % | 53,5 % | 22,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,30 | 4,90 | 1,65 |
| Soliditet | 41,5 % | 54,0 % | 51,4 % | 73,1 % | 56,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 0,9 | 0,9 | 0,4 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 970 | 6 804 | 7 949 | 9 138 | 9 374 |
| Driftsresultat | 1 688 | 1 147 | 1 519 | 2 335 | 1 339 |
| Årsresultat | 1 289 | 840 | 1 122 | 1 757 | 959 |
| Driftsmargin | 24,2 % | 16,9 % | 19,1 % | 25,6 % | 14,3 % |
| Sum gjeld | 2 721 | 2 140 | 3 159 | 1 879 | 4 310 |
| Sum driftskostnader | 5 282 | 5 658 | 6 430 | 6 803 | 8 035 |
| Finansresultat | −35 | −69 | −79 | −81 | −108 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 440 | 2 255 | 1 231 |
| Anleggsmidler | 1 498 | 1 049 | 1 747 | 1 883 | 6 191 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 751 | 5 093 | 3 774 |
| Sum eiendeler | 4 648 | 4 657 | 6 498 | 6 976 | 9 965 |
| Egenkapital | 1 927 | 2 517 | 3 339 | 5 097 | 5 655 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 439 | 1 040 | 2 292 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 720 | 840 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Dale: Daglig leder og styrets leder
- Einar Dale: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Koldalsvegen 2E, 4700 Vennesla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.300 Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester
- Etablert: 16.11.1995
- Tidligere navn: EVJE OG VIKELAND BEGRAVELSESBYRÅ AS (1996 til 2004)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1995
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Regnskapsfører: [LUNDEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/978616070-lunden-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 88 av 255 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Begravelsesbyråvirksomhet samt annen virksomhet som naturlig hører inn under denne virksomhet.

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816892&sokeverdi=975926311&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595461&sokeverdi=975926311&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755293&sokeverdi=975926311&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EVJE OG VENNESLA BEGRAVELSESBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/938694559-evje-og-vennesla-begravelsesbyra-as) | Vennesla | - | - | - |
| [THE HAIRFACTORY AS](https://www.norscout.com/no/company/999629962-the-hairfactory-as) | Vennesla | 9 | 3,75 mill. kr | −6,3 % |
| [MONICAS SALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/816792142-monicas-salong-as) | Vennesla | 8 | 5,26 mill. kr | −2,7 % |
| [INFORM FRISØRSALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/979367031-inform-frisorsalong-as) | Vennesla | - | 3,58 mill. kr | +8,4 % |
| [NEW STYLE FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/919137940-new-style-frisor-as) | Vennesla | - | 2,15 mill. kr | +3,1 % |
| [SALONG HEAD ON AS](https://www.norscout.com/no/company/918378707-salong-head-on-as) | Vennesla | - | 1,97 mill. kr | +48 % |
| [SONI FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/926679872-soni-frisor-as) | Vennesla | - | 1,18 mill. kr | - |
| [SALONGSILHOUETTE AS](https://www.norscout.com/no/company/914834449-salongsilhouette-as) | Vennesla | - | 1,13 mill. kr | −4,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
