---
title: "AS BRANN OG SIKRINGSERVICE (975955907): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AS BRANN OG SIKRINGSERVICE i Porsgrunn hadde 33,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Øystein Rorge. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/975955907-as-brann-og-sikringservice"
---

# AS BRANN OG SIKRINGSERVICE

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Porsgrunn · Etablert 1995

- Org.nr: 975 955 907
- Telefon: 35 55 46 33
- Nettsted: [brann-sikringservice.no](https://brann-sikringservice.no)
- Daglig leder: Øystein Rorge

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33,6 mill. kr (+4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,7 mill. kr (Margin 17 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- mars 2026: 14
- juni 2026: 15
- juli 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,1 % (meget god). Ned fra 27,7 % i 2024
- Likviditet: 2,27 (meget god). Opp fra 2,22 i 2024
- Soliditet: 57,8 % (meget god). Opp fra 57,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,8 % | 18,4 % | 27,7 % | 25,1 % |
| Driftsmargin | 10,5 % | 15,2 % | 11,5 % | 18,6 % | 17,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 44,2 % | 28,2 % | 45,6 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 2,65 | 2,57 | 2,22 | 2,27 |
| Soliditet | 56,5 % | 66,2 % | 64,5 % | 57,6 % | 57,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 29 720 | 35 994 | 32 681 | 32 101 | 33 572 |
| Driftsresultat | 3 121 | 5 488 | 3 757 | 5 982 | 5 703 |
| Årsresultat | 2 412 | 3 833 | 2 952 | 4 918 | 4 831 |
| Driftsmargin | 10,5 % | 15,2 % | 11,5 % | 18,6 % | 17 % |
| Sum gjeld | 7 309 | 6 806 | 7 447 | 10 378 | 10 562 |
| Sum driftskostnader | - | - | 28 924 | 26 119 | 27 868 |
| Finansresultat | - | - | 29 | 317 | 491 |
| Resultat før skatt | 3 099 | 5 042 | 3 786 | 6 299 | 6 194 |
| Anleggsmidler | 1 905 | 2 088 | 1 870 | 1 389 | 1 025 |
| Omløpsmidler | 14 895 | 18 041 | 19 122 | 23 084 | 24 018 |
| Sum eiendeler | 16 800 | 20 130 | 20 993 | 24 473 | 25 043 |
| Egenkapital | 9 491 | 13 324 | 13 546 | 14 096 | 14 481 |
| Kortsiktig gjeld | 7 309 | 6 806 | 7 447 | 10 378 | 10 562 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Øystein Rorge: Daglig leder
- Andreas Setting: Styrets leder
- Svanhild Benedicte Grimstad: Styremedlem
- Thomas Norman Sann: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gimlevegen 1, 3917 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 11.12.1995
- Tidligere navn: BRANN OG SIKRINGSSERVICE AS (1996 til 2020)
- Aksjekapital: 1 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1996
- Revisor: [DIN REVISOR TELEMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/984669003-din-revisor-telemark-as)
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 138 av 378 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av låser, beslag, safer, gitter brannvern- materiell, skiltgravering, svakstrøminstallasjoner og montering og reparasjon av ovennevnte, samt deltakelse i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000520362&sokeverdi=975955907&spraak=nb)
- 24.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000757627&sokeverdi=975955907&spraak=nb)
- 24.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000757626&sokeverdi=975955907&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AASLAND TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/989257420-aasland-teknikk-as) | Porsgrunn | 14 | 17 mill. kr | +11 % |
| [BILMATERIELL GRENLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/984382677-bilmateriell-grenland-as) | Porsgrunn | 13 | 32,9 mill. kr | −5,6 % |
| [CAMP SUPPLY INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/882722252-camp-supply-international-as) | Porsgrunn | 20 | 147 mill. kr | +31,8 % |
| [HEISTAD BIL CARAVAN AS](https://www.norscout.com/no/company/929134737-heistad-bil-caravan-as) | Porsgrunn | 12 | 118 mill. kr | - |
| [EUROBUS NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/921025653-eurobus-nordic-as) | Porsgrunn | 23 | 592 mill. kr | +1 109,7 % |
| [TOUCH SOFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995989786-touch-soft-as) | Porsgrunn | 12 | 21,1 mill. kr | +1,2 % |
| [ELTECO AS](https://www.norscout.com/no/company/988638897-elteco-as) | Porsgrunn | 24 | 151 mill. kr | −3,2 % |
| [THRACE POLYBULK AS](https://www.norscout.com/no/company/983435963-thrace-polybulk-as) | Porsgrunn | 11 | 179 mill. kr | +8,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.08.2026.
