---
title: "STRØMBERGS AS (976115449): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRØMBERGS AS i Rælingen hadde 125 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Svein Henrik Strømberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976115449-strombergs-as"
---

# STRØMBERGS AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Rælingen · Etablert 1996

- Org.nr: 976 115 449
- Telefon: 64 80 29 00
- E-post: office@strombergs-plast.no
- Nettsted: [strombergs-plast.no](https://www.strombergs-plast.no)
- Daglig leder: Svein Henrik Strømberg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 125 mill. kr (+13 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,41 mill. kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 14

## Ansatte

- oktober 2025: 13
- november 2025: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,0 % (meget god). Ned fra 19,8 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 1,52 i 2024
- Soliditet: 42,7 % (meget god). Ned fra 52,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,7 % | 25,1 % | 19,8 % | 15,0 % |
| Driftsmargin | 9,4 % | 7,5 % | 5,9 % | 4,7 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 84,8 % | 54,5 % | 39,1 % | 27,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,35 | 1,31 | 1,52 | 1,35 |
| Soliditet | 35,2 % | 34,3 % | 37,1 % | 52,6 % | 42,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,9 | 1,7 | 0,9 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 117 962 | 135 639 | 125 304 | 110 757 | 125 203 |
| Driftsresultat | 11 082 | 10 153 | 7 384 | 5 215 | 4 409 |
| Årsresultat | 8 388 | 7 759 | 5 198 | 4 465 | 3 511 |
| Driftsmargin | 9,4 % | 7,5 % | 5,9 % | 4,7 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 21 336 | 21 806 | 21 284 | 14 172 | 21 831 |
| Sum driftskostnader | 106 880 | - | 117 919 | 105 542 | 120 794 |
| Finansresultat | −322 | - | −857 | 320 | −29 |
| Resultat før skatt | - | 9 743 | 6 527 | 5 535 | 4 380 |
| Anleggsmidler | 332 | 3 791 | 5 872 | 8 396 | 8 504 |
| Omløpsmidler | - | 29 384 | 27 979 | 21 508 | 29 570 |
| Sum eiendeler | 32 946 | 33 175 | 33 851 | 29 904 | 38 074 |
| Egenkapital | 11 610 | 11 369 | 12 567 | 15 732 | 16 243 |
| Kortsiktig gjeld | - | 21 806 | 21 284 | 14 172 | 21 831 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Svein Henrik Strømberg: Daglig leder og styrets leder
- Michael Fredrik Strømberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stallbakken 7, 2005 Rælingen
- Postadresse: Postboks 3, 2029 Rælingen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 08.02.1996
- Tidligere navn: STRØMBERGS PLAST AS (1996 til 2020)
- Aksjekapital: 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1996
- Revisor: [MYRDAHL OG SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942254962-myrdahl-og-sveen-as)
- Størrelse: Nr. 175 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produktutvikling, lisensiering, produksjon, teknisk og merkantil rådgivning samt handel og hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000226089&sokeverdi=976115449&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SENSORS AS](https://www.norscout.com/no/company/982517346-sensors-as) | Rælingen | - | 3,73 mill. kr | +38,7 % |
| [UNISIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/923792201-unisign-as) | Rælingen | - | 3,52 mill. kr | −40,4 % |
| [T STENSRUD OG SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/916139349-t-stensrud-og-sonn-as) | Rælingen | - | 563 720 kr | - |
| [AS GÅRDFINANS](https://www.norscout.com/no/company/930691895-as-gardfinans) | Rælingen | - | 399 869 kr | - |
| [DAFFODIL AS](https://www.norscout.com/no/company/965003428-daffodil-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [STRØMBERGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989257137-strombergs-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [NORBINS AS](https://www.norscout.com/no/company/936631657-norbins-as) | Rælingen | - | - | - |
| [PICTURA GRUPPEN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/927804913-pictura-gruppen-norge-as) | Rælingen | 54 | 190 mill. kr | +2,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
