---
title: "CAFE RAMPA AS (976118219): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CAFE RAMPA AS i Malvik hadde 4,55 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stein Hofstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976118219-cafe-rampa-as"
---

# CAFE RAMPA AS

Drift av restauranter · Malvik

- Org.nr: 976 118 219
- Daglig leder: Stein Hofstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,55 mill. kr (−4,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 848 022 kr (Margin 18,6 %)
- Etablert: 1995

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,7 % (meget god). Ned fra 20,1 % i 2024
- Likviditet: 5,36 (meget god). Opp fra 4,23 i 2024
- Soliditet: 82,7 % (meget god). Opp fra 78,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,2 % | 13,8 % | 20,1 % | 17,7 % |
| Driftsmargin | 19,8 % | 13,0 % | 11,4 % | 17,5 % | 18,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,4 % | 25,7 % | 19,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,27 | 4,23 | 5,36 |
| Soliditet | 78,6 % | 78,6 % | 78,7 % | 78,0 % | 82,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 631 | 3 857 | 4 213 | 4 775 | 4 548 |
| Driftsresultat | 521 | 502 | 482 | 836 | 848 |
| Årsresultat | 397 | 349 | 389 | 661 | 587 |
| Driftsmargin | 19,8 % | 13 % | 11,4 % | 17,5 % | 18,6 % |
| Sum gjeld | 621 | 715 | 800 | 1 022 | 883 |
| Sum driftskostnader | 2 110 | 3 355 | 3 731 | 3 939 | 3 699 |
| Finansresultat | −8 | −35 | 5 | 11 | −102 |
| Resultat før skatt | - | - | 487 | 847 | 746 |
| Anleggsmidler | 412 | 381 | 345 | 322 | 391 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 418 | 4 324 | 4 703 |
| Sum eiendeler | 2 902 | 3 344 | 3 763 | 4 646 | 5 094 |
| Egenkapital | 2 280 | 2 629 | 2 963 | 3 624 | 4 211 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 800 | 1 022 | 877 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Stein Hofstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hommelvik jernbanestasjon, 7550 Hommelvik
- Postadresse: Maivegen 3, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 15.10.1995
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1996
- Regnskapsfører: [EIKA ØKONOMI MIDT-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/970999213-eika-okonomi-midt-norge-as)
- Størrelse: Nr. 3 456 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Restaurantvirksomhet med salg av mat og drikke. Selskapet skal for øvrig kunne delta i øvrige økonomiske aktiviteter, herunder å eie og forvalte fast eiendom, kjøp og salg av aksjer.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000449497&sokeverdi=976118219&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 27.11.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 247 679 kr
- 26.11.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 74 787 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKHAMMER PIZZA & GRILL AS](https://www.norscout.com/no/company/937396791-vikhammer-pizza-grill-as) | Malvik | 5 | - | - |
| [FORNO ITALIANO AS](https://www.norscout.com/no/company/932089521-forno-italiano-as) | Malvik | - | 2,54 mill. kr | +14,5 % |
| [MARJAN J AS](https://www.norscout.com/no/company/938279748-marjan-j-as) | Malvik | 7 | - | - |
| [KAFE SMEDSTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/927094770-kafe-smedstua-as) | Malvik | - | 1,22 mill. kr | - |
| [BELLINI RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/933098850-bellini-restaurant-as) | Malvik | 7 | 6,94 mill. kr | - |
| [SVERBERG KAFFE & MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/916753640-sverberg-kaffe-mat-as) | Malvik | - | 1,1 mill. kr | - |
| [NAPOLITANA AS](https://www.norscout.com/no/company/998340888-napolitana-as) | Malvik | 8 | 8,02 mill. kr | +11,2 % |
| [PUKHRAJ & GROUPS AS](https://www.norscout.com/no/company/927329832-pukhraj-groups-as) | Malvik | - | 638 427 kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
