---
title: "EVIDENS AS (976463110): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EVIDENS AS i Sola hadde 157 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 156 ansatte. Daglig leder er Ninna Lucia Ravn. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976463110-evidens-as"
---

# EVIDENS AS

Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester · Sola · Etablert 1995

- Org.nr: 976 463 110
- Telefon: 51 67 18 88
- Nettsted: [evidens.no](https://evidens.no)
- Daglig leder: Ninna Lucia Ravn (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 157 mill. kr (+2,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,13 mill. kr (Margin 0,7 %)
- Ansatte: 156 (Ned fra 158 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 153
- oktober 2025: 165
- november 2025: 167
- desember 2025: 158
- januar 2026: 82
- mars 2026: 106
- april 2026: 134
- mai 2026: 160
- juni 2026: 155
- juli 2026: 171
- august 2026: 142
- september 2026: 140
- oktober 2026: 156

### Per sted

- Tananger: 145 ansatte
- Stavanger: 11 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,0 % (svak). Ned fra 10,1 % i 2024
- Likviditet: 1,10 (tilfredsstillende). Ned fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 14,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 13,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,0 % | 15,4 % | 10,1 % | 4,0 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 3,3 % | 2,7 % | 1,6 % | 0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 64,8 % | - | - | −9,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,24 | 1,21 | 1,11 | 1,10 |
| Soliditet | 15,9 % | 20,0 % | - | 13,0 % | 14,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,3 | 4,0 | - | 6,7 | 6,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 496 | 58 329 | 81 182 | 153 106 | 157 100 |
| Driftsresultat | 933 | 1 923 | 2 228 | 2 451 | 1 134 |
| Årsresultat | 561 | 907 | 1 098 | 625 | −295 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 3,3 % | 2,7 % | 1,6 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 7 091 | 8 982 | 15 526 | 26 657 | 22 195 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 150 655 | 155 966 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 648 | −1 510 |
| Resultat før skatt | 719 | 1 163 | 1 408 | 802 | −376 |
| Anleggsmidler | 211 | 82 | 57 | 1 119 | 1 990 |
| Omløpsmidler | 8 223 | 11 149 | 18 818 | 29 512 | 23 884 |
| Sum eiendeler | 8 434 | 11 232 | 18 875 | 30 631 | 25 874 |
| Egenkapital | 1 343 | 2 250 | - | 3 973 | 3 679 |
| Kortsiktig gjeld | 7 091 | 8 982 | 15 526 | 26 482 | 21 738 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 176 | 458 |

## Ledelse og styre

- Ninna Lucia Ravn: Daglig leder og styrets leder
- Roy Lauritzen: Styremedlem
- Kasper Tovik: Varamedlem
- Marte Tovik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Plattformvegen 2, 4056 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 78.200 Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester
- Etablert: 03.11.1995
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [CREDO REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/996105709-credo-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [INFOREGN AS](https://www.norscout.com/no/company/936354890-inforegn-as)
- Størrelse: Nr. 74 av 1 122 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fjernarkivering og totalløsninger for dokumentstyring og annen virksomhet som kan forbindes med dette.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641636&sokeverdi=976463110&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000607801&sokeverdi=976463110&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HYTECH PERSONELL AS](https://www.norscout.com/no/company/986906800-hytech-personell-as) | Sola | 317 | 191 mill. kr | +6,0 % |
| [ANSETT AS](https://www.norscout.com/no/company/925295973-ansett-as) | Sola | 99 | 64,3 mill. kr | −3,7 % |
| [NOBLE DRILLING NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/952603957-noble-drilling-norge-as) | Sola | 579 | 298 mill. kr | +243,2 % |
| [REXOR MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/915765602-rexor-marine-as) | Sola | 76 | 55,7 mill. kr | +47,7 % |
| [HYTECH NORSE OFFSHORE AS](https://www.norscout.com/no/company/882106012-hytech-norse-offshore-as) | Sola | 39 | 41,5 mill. kr | −12,5 % |
| [STAVANGER BEMANNING AS](https://www.norscout.com/no/company/929993489-stavanger-bemanning-as) | Sola | 38 | 456 715 kr | - |
| [OFFSHORE LOGISTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/912159396-offshore-logistics-as) | Sola | 17 | 6,29 mill. kr | +185,4 % |
| [MARTRACON SHIPMANAGEMENT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/928282554-martracon-shipmanagement-norway-as) | Sola | 6 | 22,1 mill. kr | −2,3 % |

## Bedriftslister

- [Bemanningsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/bemanningsbyraer/oslo)
- [Bemanningsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/bemanningsbyraer/bergen)
- [Bemanningsbyråer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/bemanningsbyraer/stavanger)
- [Bemanningsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/bemanningsbyraer/trondheim)
- [Bemanningsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/bemanningsbyraer/baerum)
- [Bemanningsbyråer i Asker](https://www.norscout.com/no/l/bemanningsbyraer/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
