---
title: "SYLTEMOA SANDTAK AS (976482425): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SYLTEMOA SANDTAK AS i Fjord hadde 22,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Frode Døving. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976482425-syltemoa-sandtak-as"
---

# SYLTEMOA SANDTAK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Fjord · Etablert 1996

- Org.nr: 976 482 425
- Telefon: 70 25 77 11
- E-post: post@syltemoa.no
- Nettsted: [syltemoasandtak.no](https://www.syltemoasandtak.no)
- Daglig leder: Frode Døving (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,6 mill. kr (−9,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −243 818 kr (Margin −1,1 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 6,1 % i 2024
- Likviditet: 5,01 (meget god). Opp fra 4,42 i 2024
- Soliditet: 82,9 % (meget god). Opp fra 81,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,3 % | 21,5 % | 6,1 % | 0,2 % |
| Driftsmargin | 15,4 % | 16,0 % | 13,4 % | 3,9 % | −1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 7,9 % | 0,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,75 | 2,45 | 3,05 | 4,42 | 5,01 |
| Soliditet | - | - | 72,7 % | 81,2 % | 82,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 310 | 31 710 | 34 861 | 24 974 | 22 560 |
| Driftsresultat | 3 743 | 5 076 | 4 654 | 964 | −244 |
| Årsresultat | 3 059 | 3 912 | 3 784 | 961 | −34 |
| Driftsmargin | 15,4 % | 16 % | 13,4 % | 3,9 % | −1,1 % |
| Sum gjeld | 5 752 | 7 317 | 6 289 | 3 749 | 3 126 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 207 | 24 010 | 22 804 |
| Finansresultat | - | - | 203 | 345 | 273 |
| Resultat før skatt | 3 743 | 5 105 | 4 858 | 1 310 | 29 |
| Anleggsmidler | 5 071 | 4 627 | 3 874 | 3 397 | 2 660 |
| Omløpsmidler | 14 748 | 17 668 | 19 177 | 16 575 | 15 655 |
| Sum eiendeler | 19 818 | 22 295 | 23 052 | 19 972 | 18 315 |
| Egenkapital | - | - | 16 762 | 16 223 | 15 189 |
| Kortsiktig gjeld | 5 361 | 7 222 | 6 289 | 3 749 | 3 126 |
| Langsiktig gjeld | 391 | 95 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Frode Døving: Daglig leder og styrets leder
- Evelina Melchior: Styremedlem
- Erika Melchior: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 6210 Valldal
- Postadresse: Postboks 107, 6211 Valldal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 23.05.1996
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1996
- Revisor: [ROBUST REGNSKAP OG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/982247268-robust-regnskap-og-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ØKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/977075459-okonsult-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive sanduttak, betongproduksjon og det som står naturlig i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 6
- 30.09.2026: Styret endret
- 30.09.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767125&sokeverdi=976482425&spraak=nb)
- 30.09.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767124&sokeverdi=976482425&spraak=nb)
- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000412591&sokeverdi=976482425&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOSSENS EFTF AS](https://www.norscout.com/no/company/929208749-fossens-eftf-as) | Indre Østfold | 6 | 23,2 mill. kr | −14,1 % |
| [BETKER AS](https://www.norscout.com/no/company/835704912-betker-as) | Vanylven | 6 | 15,1 mill. kr | - |
| [GHG NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/994660187-ghg-nord-as) | Karlsøy | 6 | 64,6 mill. kr | +58,6 % |
| [HEGNA GRUSTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/925578754-hegna-grustak-as) | Notodden | 6 | 10,8 mill. kr | −9,7 % |
| [OLLE MICHELSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/918734236-olle-michelsen-as) | Namsskogan | 7 | 3,62 mill. kr | +57 % |
| [JUVE PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/937096771-juve-pukkverk-as) | Drammen | 6 | 6,81 mill. kr | −22,5 % |
| [HAGEN GRUSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/992147385-hagen-grusforretning-as) | Nord-Aurdal | 7 | 13,4 mill. kr | −3,1 % |
| [KÅRE RINGSETH AS](https://www.norscout.com/no/company/928975924-kare-ringseth-as) | Steinkjer | 6 | 5,11 mill. kr | −28,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
