---
title: "WENAAS WORKWEAR AS (976502132): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WENAAS WORKWEAR AS i Rauma hadde 995 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 161 ansatte. Daglig leder er Katrine Deunk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976502132-wenaas-workwear-as"
---

# WENAAS WORKWEAR AS

Engroshandel med klær og skotøy · Rauma · Etablert 1996

- Org.nr: 976 502 132
- Telefon: 71 22 73 00
- E-post: post@wenaas.no
- Nettsted: [wenaas.com](https://wenaas.com)
- Daglig leder: Katrine Deunk (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 995 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 95,7 mill. kr (Margin 9,6 %)
- Ansatte: 161 (Opp fra 160 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 164
- oktober 2025: 159
- november 2025: 160
- desember 2025: 162
- januar 2026: 159
- februar 2026: 161
- mars 2026: 163
- april 2026: 162
- mai 2026: 163
- juli 2026: 167
- august 2026: 166
- september 2026: 161

### Per sted

- Måndalen: 104 ansatte
- Oslo: 29 ansatte
- Stavanger: 28 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,0 % (meget god). Ned fra 18,8 % i 2024
- Likviditet: 1,52 (god). Ned fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 45,2 % (meget god). Ned fra 45,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,1 % | 20,1 % | 18,8 % | 17,0 % |
| Driftsmargin | 8,3 % | 5,7 % | 9,0 % | 11,1 % | 9,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 30,8 % | 28,5 % |
| Likviditetsgrad | 3,13 | 3,13 | 1,76 | 1,56 | 1,52 |
| Soliditet | - | - | 51,6 % | 45,5 % | 45,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 1,2 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 664 400 | 691 143 | 852 787 | 936 285 | 994 856 |
| Driftsresultat | 55 109 | 39 139 | 76 800 | 103 804 | 95 730 |
| Årsresultat | 45 381 | 39 970 | 59 360 | 77 442 | 66 296 |
| Driftsmargin | 8,3 % | 5,7 % | 9,0 % | 11,1 % | 9,6 % |
| Sum gjeld | 106 073 | 125 338 | 294 957 | 375 288 | 342 006 |
| Sum driftskostnader | - | - | 775 987 | 832 481 | 899 126 |
| Finansresultat | - | - | −879 | −7 056 | −10 809 |
| Resultat før skatt | 58 083 | 51 098 | 75 921 | 96 748 | 84 921 |
| Anleggsmidler | 48 592 | 46 931 | 91 143 | 104 765 | 103 374 |
| Omløpsmidler | 331 702 | 392 540 | 517 670 | 584 042 | 520 486 |
| Sum eiendeler | 380 294 | 439 471 | 608 813 | 688 807 | 623 860 |
| Egenkapital | - | - | 313 856 | 313 519 | 281 854 |
| Kortsiktig gjeld | 106 073 | 125 338 | 294 957 | 375 288 | 342 006 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Katrine Deunk: Daglig leder og styremedlem
- Christian Peter Dyvig: Styrets leder
- Michael Sørensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bruasetvegen 122, 6386 Måndalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.420 Engroshandel med klær og skotøy
- Etablert: 30.04.1996
- Tidligere navn: KWINTET NORGE AS (2011 til 2015); WENAAS AS (2004 til 2011); KWINTET WENAAS AS (2003 til 2004); WENAAS AS (1999 til 2003); WENAAS ASA (1996 til 1999)
- Aksjekapital: 72 963 084 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 551 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive industriell virksomhet, produksjon, handel samt å delta i andre selskaper med tilsvarende formål.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659273&sokeverdi=976502132&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688626&sokeverdi=976502132&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AAK SAFETY AS](https://www.norscout.com/no/company/992574623-aak-safety-as) | Rauma | 32 | 118 mill. kr | +0,2 % |
| [GRANDE INTERIØR AS](https://www.norscout.com/no/company/999108954-grande-interior-as) | Rauma | 12 | 38,8 mill. kr | −11,8 % |
| [NAKKEN KJØLESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/984928904-nakken-kjoleservice-as) | Rauma | 10 | 26,2 mill. kr | +13,7 % |
| [SCANTOY AS](https://www.norscout.com/no/company/925131393-scantoy-as) | Rauma | 6 | 3,31 mill. kr | +55,2 % |
| [MOONLIGHT MOUNTAIN GEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/913422163-moonlight-mountain-gear-as) | Rauma | 5 | 10,6 mill. kr | +100,7 % |
| [SERVICE TJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/961519330-service-tjenester-as) | Rauma | - | 2,05 mill. kr | +2,9 % |
| [CORCELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/894607092-corcella-as) | Rauma | - | 720 000 kr | - |
| [ISTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/933771326-istek-as) | Rauma | - | 547 991 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
