---
title: "NESJAR AS (976589432): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NESJAR AS i Larvik hadde 5,77 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Gunnar Tanum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976589432-nesjar-as"
---

# NESJAR AS

Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter · Larvik

- Org.nr: 976 589 432
- Telefon: 33 18 18 43
- Daglig leder: Per Gunnar Tanum (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,77 mill. kr (+45,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 371 528 kr (Margin 6,4 %)
- Etablert: 1996

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god). Ned fra 20,3 % i 2024
- Likviditet: 4,93 (meget god). Ned fra 5,65 i 2024
- Soliditet: 80,2 % (meget god). Ned fra 83,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 20,3 % | 12,7 % |
| Driftsmargin | −10,6 % | −11,2 % | 4,1 % | 10,5 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 24,8 % | 14,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,56 | 5,65 | 4,93 |
| Soliditet | - | - | 66,9 % | 83,2 % | 80,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 515 | 3 455 | 3 984 | 3 970 | 5 765 |
| Driftsresultat | −266 | −388 | 165 | 415 | 372 |
| Årsresultat | −232 | −404 | 136 | 667 | 284 |
| Driftsmargin | −10,6 % | −11,2 % | 4,1 % | 10,5 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | - | - | 424 | 495 | 628 |
| Sum driftskostnader | 2 781 | 3 843 | 3 819 | 3 555 | 5 393 |
| Finansresultat | −19 | −16 | −28 | −6 | −8 |
| Resultat før skatt | - | - | 136 | 410 | 364 |
| Anleggsmidler | - | - | 196 | 184 | 236 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 085 | 2 763 | 2 939 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 281 | 2 948 | 3 175 |
| Egenkapital | - | - | 856 | 2 453 | 2 547 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 424 | 489 | 597 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 5 | - |

## Ledelse og styre

- Per Gunnar Tanum: Daglig leder og styrets leder
- Jonas Claussen: Styremedlem
- Sindre Soo Tanum: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kleiverveien 140, 3268 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.240 Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter
- Etablert: 26.06.1996
- Aksjekapital: 275 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1996
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 13 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av næringsmidler samt handel for øvrig.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000252930&sokeverdi=976589432&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DRUEHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/999336566-druehagen-as) | Larvik | - | 1,04 mill. kr | −45,9 % |
| [LÅGEN AGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/987919795-lagen-agro-as) | Larvik | - | 8,58 mill. kr | +33,8 % |
| [FOLDVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/923123776-foldvik-as) | Larvik | - | 4,56 mill. kr | +2,2 % |
| [VINTERSTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/999329233-vinterstua-as) | Larvik | - | 10,4 mill. kr | - |
| [KAPITTEL TO EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/992694106-kapittel-to-eiendom-as) | Larvik | - | 3,56 mill. kr | −1,8 % |
| [SKJÆRGÅRDSHAGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/937167393-skjaergardshagen-as) | Larvik | 5 | - | - |
| [LÅGENDALS PAKKERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/918841946-lagendals-pakkeriet-as) | Larvik | - | 3,03 mill. kr | +2,3 % |
| [WIRGENES GULROT AS](https://www.norscout.com/no/company/911839733-wirgenes-gulrot-as) | Larvik | 6 | 8,45 mill. kr | +280,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
