---
title: "NORSPRAY AS (976698118): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSPRAY AS i Sandnes hadde 219 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 36 ansatte. Daglig leder er Roar Bråtane. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976698118-norspray-as"
---

# NORSPRAY AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Sandnes · Etablert 1996

- Org.nr: 976 698 118
- Telefon: 51 59 18 88
- Nettsted: [norspray.no](https://norspray.no)
- Daglig leder: Roar Bråtane (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 219 mill. kr (+44,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 23,3 mill. kr (Margin 10,6 %)
- Ansatte: 36 (Opp fra 34 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 34
- juni 2026: 35
- august 2026: 37
- september 2026: 34
- oktober 2026: 36

### Per sted

- Stavanger: 30 ansatte · 2 avdelinger
- Drammen: 6 ansatte
- Straume: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,9 % (meget god). Opp fra 24,2 % i 2024
- Likviditet: 2,29 (meget god). Opp fra 1,93 i 2024
- Soliditet: 61,9 % (meget god). Opp fra 54,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,5 % | 21,1 % | 24,2 % | 25,9 % |
| Driftsmargin | 11,3 % | 11,9 % | 11,9 % | 11,9 % | 10,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 59,6 % | - | 42,5 % | 43,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 1,52 | - | 1,93 | 2,29 |
| Soliditet | 47,1 % | 43,5 % | 59,2 % | 54,5 % | 61,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,3 | 0,7 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 127 130 | 155 329 | 124 089 | 152 096 | 219 270 |
| Driftsresultat | 14 429 | 18 458 | 14 806 | 18 132 | 23 346 |
| Årsresultat | 11 164 | 15 064 | 11 649 | 14 212 | 18 134 |
| Driftsmargin | 11,3 % | 11,9 % | 11,9 % | 11,9 % | 10,6 % |
| Sum gjeld | 34 485 | 40 485 | 29 491 | 35 940 | 39 599 |
| Sum driftskostnader | - | - | 109 283 | 133 964 | 195 924 |
| Finansresultat | - | - | 49 | 84 | 26 |
| Resultat før skatt | 14 313 | 18 428 | - | 18 216 | 23 372 |
| Anleggsmidler | 7 075 | 9 975 | 9 086 | 9 475 | 13 223 |
| Omløpsmidler | 58 100 | 61 660 | - | 69 477 | 90 810 |
| Sum eiendeler | 65 175 | 71 635 | 72 341 | 78 952 | 104 033 |
| Egenkapital | 30 690 | 31 150 | 42 800 | 43 012 | 64 434 |
| Kortsiktig gjeld | 34 485 | 40 485 | - | 35 940 | 39 599 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Roar Bråtane: Daglig leder og varamedlem
- Staffan Mats Johansson: Styrets leder
- Elisabeth Maria Kruth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Torneroseveien 4, 4315 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 16.08.1996
- Aksjekapital: 502 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1996
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [PROPLAN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/896896482-proplan-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 91 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg (engros & detalj) av maskiner, verktøy, rekvisita og øvrige forbruksvarer. Selskapet skal også drive service og reparasjon på det utstyr som selges.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626365&sokeverdi=976698118&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000593777&sokeverdi=976698118&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INGE S ÅRSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/934349210-inge-s-arstad-as) | Sandnes | 23 | 63,3 mill. kr | +21,4 % |
| [TERMO SENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/985768625-termo-senteret-as) | Sandnes | 17 | 48,9 mill. kr | −35,9 % |
| [SCHOU-ANDREASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/936483097-schou-andreassen-as) | Sandnes | 14 | 18,5 mill. kr | −2,0 % |
| [TA ELEKTRONIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/992649879-ta-elektronikk-as) | Sandnes | 10 | 62,7 mill. kr | +11,4 % |
| [PR MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/892452172-pr-maskin-as) | Sandnes | 7 | 84,6 mill. kr | +11 % |
| [A I M AS](https://www.norscout.com/no/company/926820036-a-i-m-as) | Sandnes | 7 | 12,7 mill. kr | +0,6 % |
| [SCANKAB CABLES AS](https://www.norscout.com/no/company/987147229-scankab-cables-as) | Sandnes | 5 | 127 mill. kr | −13,9 % |
| [SEVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982362628-sevest-as) | Sandnes | 5 | 36,8 mill. kr | +74,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
