---
title: "RUSH MASKINERING AS (976702492): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RUSH MASKINERING AS i Strand hadde 69 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 23 ansatte. Daglig leder er Gaute Bjørheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976702492-rush-maskinering-as"
---

# RUSH MASKINERING AS

Bearbeiding av metaller · Strand · Etablert 1996

Heleid av [JØSSANGVEGEN 12 AS](https://www.norscout.com/no/company/939508562-jossangvegen-12-as)

- Org.nr: 976 702 492
- Telefon: 51 74 08 00
- E-post: rush@rush.no
- Nettsted: [rush.no](https://www.rush.no)
- Daglig leder: Gaute Bjørheim

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 69 mill. kr (−19,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,48 mill. kr (Margin 2,1 %)
- Ansatte: 23

## Ansatte

- februar 2026: 22
- september 2026: 23

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Ned fra 21,1 % i 2024
- Likviditet: 1,82 (god). Ned fra 2,03 i 2024
- Soliditet: 44,3 % (meget god). Ned fra 47,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,5 % | 11,3 % | 21,1 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 0,6 % | 7,5 % | 13,5 % | 18,8 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,4 % | - | 51,1 % | 7,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 1,46 | - | 2,03 | 1,82 |
| Soliditet | 18,1 % | 23,9 % | 27,8 % | 47,6 % | 44,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,5 | 3,2 | 2,6 | 1,1 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 37 034 | 47 988 | 78 712 | 85 984 | 69 048 |
| Driftsresultat | 224 | 3 620 | 10 658 | 16 129 | 1 478 |
| Årsresultat | −1 532 | 725 | 5 430 | 10 591 | 1 510 |
| Driftsmargin | 0,6 % | 7,5 % | 13,5 % | 18,8 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 56 421 | 69 378 | 70 826 | 28 743 | 30 210 |
| Sum driftskostnader | - | - | 68 054 | 69 854 | 67 570 |
| Finansresultat | - | - | −3 693 | −2 510 | 415 |
| Resultat før skatt | −1 963 | 929 | - | 13 620 | 1 893 |
| Anleggsmidler | 23 134 | 848 | 1 970 | 4 111 | 4 110 |
| Omløpsmidler | 45 741 | 90 304 | - | 50 727 | 50 098 |
| Sum eiendeler | 68 876 | 91 152 | 98 030 | 54 838 | 54 208 |
| Egenkapital | 12 455 | 21 774 | 27 204 | 26 095 | 23 998 |
| Kortsiktig gjeld | 51 184 | 61 889 | - | 25 042 | 27 519 |
| Langsiktig gjeld | 5 237 | 7 489 | - | 3 702 | 2 691 |

## Konsern

2 selskaper.

- [JØSSANGVEGEN 12 AS](https://www.norscout.com/no/company/939508562-jossangvegen-12-as) (Morselskap)
  - RUSH MASKINERING AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Gaute Bjørheim: Daglig leder
- Jan Arild Wathne: Styrets leder
- Jostein Kvamme: Styremedlem
- Even Bakkemyr: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ryfylkevegen 781, 4100 Jørpeland
- Postadresse: Finnestadsvingen 24, 4029 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 15.03.1996
- Tidligere navn: RUSH MASKINERINGSENTER AS (1996 til 2008)
- Aksjekapital: 3 700 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1996
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive mekanisk verksted og industri med hovedvekt på bearbeiding av metaller samt hva som herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000610989&sokeverdi=976702492&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000576871&sokeverdi=976702492&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FJELDES MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/979559054-fjeldes-mek-verksted-as) | Strand | 15 | 37,6 mill. kr | −19,7 % |
| [STEELWORK TAU AS](https://www.norscout.com/no/company/919745983-steelwork-tau-as) | Strand | 15 | 20,3 mill. kr | −9,8 % |
| [HØMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/980233960-homek-as) | Strand | 14 | 16,8 mill. kr | +13,3 % |
| [TAU MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/974526603-tau-mek-verksted-as) | Strand | 40 | 105 mill. kr | +24,7 % |
| [NORDIC ROADS AS](https://www.norscout.com/no/company/912386562-nordic-roads-as) | Strand | 13 | 62,9 mill. kr | −27,3 % |
| [RYMET AS](https://www.norscout.com/no/company/923298843-rymet-as) | Strand | 8 | 11,4 mill. kr | +8,9 % |
| [TAU MEK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/812374362-tau-mek-eiendom-as) | Strand | - | 5,74 mill. kr | +2,4 % |
| [TAU MEK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926019600-tau-mek-holding-as) | Strand | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
