---
title: "ENVIROPAC AS (976714482): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ENVIROPAC AS i Nordre Follo hadde 265 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 37 ansatte. Daglig leder er Christina Chryssafi. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976714482-enviropac-as"
---

# ENVIROPAC AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Nordre Follo · Etablert 1996

- Org.nr: 976 714 482
- Telefon: 22 70 00 80
- E-post: info@enviropac.no
- Nettsted: [enviropac.no](https://www.enviropac.no)
- Daglig leder: Christina Chryssafi (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 265 mill. kr (+12,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,93 mill. kr (Margin 2,6 %)
- Ansatte: 37 (Ned fra 40 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 39
- desember 2025: 40
- april 2026: 38
- mai 2026: 39
- juli 2026: 38
- august 2026: 36
- oktober 2026: 37

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,6 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,9 % i 2024
- Likviditet: 1,55 (god). Ned fra 2,28 i 2024
- Soliditet: 11,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,9 % | 12,9 % | 6,9 % | 7,6 % |
| Driftsmargin | 3,6 % | 4,0 % | 2,0 % | 4,7 % | 2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 43,8 % | - | - | 28,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 1,74 | 1,74 | 2,28 | 1,55 |
| Soliditet | 14,0 % | 18,9 % | - | 11,1 % | 11,0 % |
| Gjeldsgrad | 6,1 | 4,3 | - | 8,0 | 8,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 205 256 | 225 837 | 255 530 | 235 241 | 264 952 |
| Driftsresultat | 7 319 | 8 998 | 5 162 | 11 084 | 6 926 |
| Årsresultat | 865 | 10 870 | 12 063 | 3 362 | 4 422 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 4,0 % | 2,0 % | 4,7 % | 2,6 % |
| Sum gjeld | 137 439 | 132 593 | 144 695 | 157 475 | 168 416 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 224 156 | 258 026 |
| Finansresultat | - | - | - | −6 721 | −1 220 |
| Resultat før skatt | 1 109 | 11 686 | 11 905 | 4 363 | 5 707 |
| Anleggsmidler | 66 522 | 68 045 | 75 317 | 73 643 | 75 029 |
| Omløpsmidler | 93 291 | 95 488 | 101 531 | 103 486 | 114 102 |
| Sum eiendeler | 159 813 | 163 534 | 176 848 | 177 129 | 189 131 |
| Egenkapital | 22 374 | 30 940 | - | 19 654 | 20 715 |
| Kortsiktig gjeld | 45 754 | 54 970 | 58 240 | 45 408 | 73 433 |
| Langsiktig gjeld | 91 686 | 77 624 | 86 455 | 112 066 | 94 984 |

## Ledelse og styre

- Christina Chryssafi: Daglig leder og varamedlem
- Per Bruno Robert Sjöqvist: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Lienga 2, 1414 Trollåsen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 22.08.1996
- Tidligere navn: PROWA SCANDINAVIA AS (1996 til 2001)
- Aksjekapital: 555 425,25 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1996
- Revisor: [FORVIS MAZARS AS](https://www.norscout.com/no/company/979605994-forvis-mazars-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 69 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive kjøp, salg, utleie og markedsføring og alt som hermed står i forbindelse innen kildesorterings -og avfallshåndteringsutstyr.

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827925&sokeverdi=976714482&spraak=nb)
- 31.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827924&sokeverdi=976714482&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000441168&sokeverdi=976714482&spraak=nb)
- 10.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000008443&sokeverdi=976714482&spraak=nb)
- 10.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000008442&sokeverdi=976714482&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000006654&sokeverdi=976714482&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SCANDEC SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/935262844-scandec-systemer-as) | Nordre Follo | 40 | 234 mill. kr | −6,1 % |
| [MOVEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/984154658-movement-as) | Nordre Follo | 37 | 74,7 mill. kr | +2,3 % |
| [BOSCH REXROTH AS](https://www.norscout.com/no/company/911348764-bosch-rexroth-as) | Nordre Follo | 40 | 298 mill. kr | +21,2 % |
| [HOLGER HARTMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/967289965-holger-hartmann-as) | Nordre Follo | 34 | 229 mill. kr | +23,8 % |
| [STERNER AS](https://www.norscout.com/no/company/957471455-sterner-as) | Nordre Follo | 47 | 261 mill. kr | −4,1 % |
| [BEIJER REF SUPPORT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/894871172-beijer-ref-support-norway-as) | Nordre Follo | 24 | 184 mill. kr | +32,7 % |
| [CULLIGAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984522738-culligan-norge-as) | Nordre Follo | 134 | 270 mill. kr | −0,5 % |
| [ISTA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/911071347-ista-norge-as) | Nordre Follo | 19 | 31,2 mill. kr | −5,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
