---
title: "NORDLAKS PRODUKTER AS (976725859): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDLAKS PRODUKTER AS i Hadsel hadde 587 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 324 ansatte. Daglig leder er Tomas Tømmerås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976725859-nordlaks-produkter-as"
---

# NORDLAKS PRODUKTER AS

Slakting av fisk, skalldyr og bløtdyr · Hadsel · Etablert 1996

Heleid av [NORDLAKS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919331097-nordlaks-holding-as)

- Org.nr: 976 725 859
- Telefon: 76 11 81 00
- E-post: firmapost@nordlaks.no
- Nettsted: [nordlaks.no](https://www.nordlaks.no)
- Daglig leder: Tomas Tømmerås

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 587 mill. kr (−6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 89,5 mill. kr (Margin 15,2 %)
- Ansatte: 324 (Opp fra 311 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 304
- oktober 2025: 309
- november 2025: 307
- desember 2025: 311
- februar 2026: 313
- mars 2026: 312
- april 2026: 317
- juni 2026: 315
- juli 2026: 334
- august 2026: 327
- september 2026: 313
- oktober 2026: 324

### Per sted

- Stokmarknes: 321 ansatte
- Bodø: Ingen oppgitt
- Trondheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,8 % (god). Opp fra 7,6 % i 2024
- Likviditet: 0,64 (svak). Ned fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 71,3 % (meget god). Ned fra 78,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,9 % | 14,5 % | 7,6 % | 14,8 % |
| Driftsmargin | 4,3 % | 1,8 % | 12,1 % | 5,2 % | 15,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 4,0 % | 18,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,08 | 1,19 | 2,54 | 1,48 | 0,64 |
| Soliditet | - | - | 74,1 % | 78,5 % | 71,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,3 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 860,5 | 930,1 | 687,7 | 629,6 | 587,1 |
| Driftsresultat | 36,9 | 16,3 | 83,5 | 32,6 | 89,5 |
| Årsresultat | 92,1 | 20,2 | 84,1 | 16,7 | 76,9 |
| Driftsmargin | 4,3 % | 1,8 % | 12,1 % | 5,2 % | 15,2 % |
| Sum gjeld | 259,2 | 1 266,3 | 182,9 | 147,2 | 223,3 |
| Sum driftskostnader | - | - | 604,2 | 597,0 | 497,6 |
| Finansresultat | - | - | 24,3 | −11,1 | 9,1 |
| Resultat før skatt | 118,1 | 25,8 | 107,8 | 21,4 | 98,6 |
| Anleggsmidler | 132,5 | 204,4 | 255,5 | 478,7 | 640,5 |
| Omløpsmidler | 540,2 | 1 500,0 | 449,6 | 207,5 | 136,4 |
| Sum eiendeler | 672,7 | 1 704,4 | 705,1 | 686,2 | 776,9 |
| Egenkapital | - | - | 522,2 | 538,9 | 553,6 |
| Kortsiktig gjeld | 259,2 | 1 262,2 | 177,3 | 140,6 | 212,5 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 4,1 | 5,7 | 6,6 | 10,8 |

## Konsern

9 selskaper.

- [NORDLAKS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919331097-nordlaks-holding-as) (Morselskap)
  - [NORDLAKS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/976725913-nordlaks-eiendom-as)
    - [FISKEBØL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/920180507-fiskebol-eiendom-as)
  - [NORDLAKS OPPDRETT AS](https://www.norscout.com/no/company/955750802-nordlaks-oppdrett-as) (250 ansatte)
    - [AKVAKULTUR I VESTERÅLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/993505005-akvakultur-i-vesteralen-as) (17 ansatte)
    - [AQUAVISNING AS](https://www.norscout.com/no/company/997021274-aquavisning-as)
    - [NORDLAKS SMOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/991193332-nordlaks-smolt-as) (80 % · 69 ansatte)
  - NORDLAKS PRODUKTER AS (Denne bedriften)
  - [NORDLAKS TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/980855260-nordlaks-transport-as) (18 ansatte)

## Ledelse og styre

- Tomas Tømmerås: Daglig leder
- Eirik Welde: Styrets leder
- Therese Berg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 14, 8450 Stokmarknes
- Postadresse: Postboks 224, 8455 Stokmarknes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.202 Slakting av fisk, skalldyr og bløtdyr
- Etablert: 16.08.1996
- Aksjekapital: 1 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1998
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 79 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, bearbeiding og salg av fisk, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 17.03.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000694585&sokeverdi=976725859&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000607818&sokeverdi=976725859&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEIN MAGNUSSEN BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/887652422-stein-magnussen-bakeri-as) | Hadsel | 29 | 11 mill. kr | +10,6 % |
| [JORIDS LEFSEBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/998547113-jorids-lefsebakeri-as) | Hadsel | 13 | 5,94 mill. kr | +15,7 % |
| [HAVFISK MELBU AS](https://www.norscout.com/no/company/951306851-havfisk-melbu-as) | Hadsel | - | 6,54 mill. kr | +74,4 % |
| [LERØY SEAFOOD INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/996646734-leroy-seafood-industri-as) | Austevoll | 614 | 583 mill. kr | +22,8 % |
| [GUNNAR KLO AS](https://www.norscout.com/no/company/923584145-gunnar-klo-as) | Øksnes | 233 | 328 mill. kr | +24,5 % |
| [SALMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/958973306-salmar-as) | Frøya | 1 379 | 24 mrd. kr | +1,3 % |
| [MYRE FISKEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/989118927-myre-fiskemottak-as) | Øksnes | 223 | 1,48 mrd. kr | +38,4 % |
| [SINKABERG NT145 AS](https://www.norscout.com/no/company/932585340-sinkaberg-nt145-as) | Nærøysund | 181 | 1,26 mrd. kr | +1 605,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
