---
title: "STENBERG & EMILSEN AS (976782720): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STENBERG & EMILSEN AS i Eidsvoll hadde 11,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Thor Emilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976782720-stenberg-emilsen-as"
---

# STENBERG & EMILSEN AS

Rørleggerarbeid · Eidsvoll · Etablert 1996

- Org.nr: 976 782 720
- Telefon: 63 95 13 23
- E-post: kontor@stenberg-emilsen.no
- Nettsted: [stenberg-emilsen.no](https://www.stenberg-emilsen.no)
- Daglig leder: Thor Emilsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,8 mill. kr (+7,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,5 mill. kr (Margin 12,7 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- november 2025: 8
- februar 2026: 9
- mai 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,5 % (meget god). Opp fra 12,5 % i 2024
- Likviditet: 1,96 (god). Ned fra 2,01 i 2024
- Soliditet: 53,7 % (meget god). Opp fra 51,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 47,4 % | 28,9 % | 12,5 % | 28,5 % |
| Driftsmargin | 9,7 % | 12,0 % | 11,1 % | 5,3 % | 12,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 54,4 % | 20,2 % | 54,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,51 | 2,01 | 1,96 |
| Soliditet | 19,5 % | 44,1 % | 61,3 % | 51,5 % | 53,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,1 | 1,3 | 0,6 | 0,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 634 | 16 016 | 12 886 | 10 935 | 11 792 |
| Driftsresultat | 1 318 | 1 924 | 1 434 | 579 | 1 495 |
| Årsresultat | 1 040 | 1 512 | 1 166 | 487 | 1 235 |
| Driftsmargin | 9,7 % | 12 % | 11,1 % | 5,3 % | 12,7 % |
| Sum gjeld | 2 659 | 2 729 | 2 097 | 2 646 | 2 624 |
| Sum driftskostnader | 12 317 | 14 092 | 11 452 | 10 356 | 10 297 |
| Finansresultat | 16 | 16 | 55 | 39 | 90 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 490 | 618 | 1 586 |
| Anleggsmidler | 0 | 295 | 300 | 226 | 617 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 119 | 5 229 | 5 052 |
| Sum eiendeler | 3 302 | 4 885 | 5 419 | 5 455 | 5 669 |
| Egenkapital | 644 | 2 156 | 3 322 | 2 810 | 3 045 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 041 | 2 597 | 2 578 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 55 | 49 | - |

## Ledelse og styre

- Thor Emilsen: Daglig leder og styremedlem
- Bent Anders Stenberg: Styrets leder
- Lise Stenberg: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vognvegen 4, 2072 Dal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 02.09.1996
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1996
- Revisor: INTRA REVISJON DA
- Regnskapsfører: [Tandberg regnskapsbyrå AS](https://www.norscout.com/no/company/947341642-tandberg-regnskapsbyra-as)
- Størrelse: Nr. 671 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørleggervirksomhet og alt som hører inn under dette.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 12.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000055830&sokeverdi=976782720&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EKA RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/927470616-eka-ror-as) | Eidsvoll | 9 | 13,4 mill. kr | +74,9 % |
| [E & H RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/917738963-e-h-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 7 | 12,5 mill. kr | −16,6 % |
| [B & O FORBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/911754215-b-o-forberg-as) | Eidsvoll | 27 | 32,7 mill. kr | +16,4 % |
| [EIDSVOLL RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/913953819-eidsvoll-ror-as) | Eidsvoll | 6 | 11,8 mill. kr | +23,6 % |
| [LARSEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/925233056-larsen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 6 | 6,65 mill. kr | +11,3 % |
| [BORGEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993753998-borgen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 5 | 11,3 mill. kr | −2,9 % |
| [ADAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/931569201-adaq-as) | Eidsvoll | - | 1,85 mill. kr | −4,9 % |
| [RØRLEGGERMESTER KAI G ALMELI AS](https://www.norscout.com/no/company/979569289-rorleggermester-kai-g-almeli-as) | Eidsvoll | - | 1,46 mill. kr | −12,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
