---
title: "KSM AS (976799070): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KSM AS i Skien hadde 50,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Christoffer Dyrland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976799070-ksm-as"
---

# KSM AS

Bearbeiding av metaller · Skien · Etablert 1996

- Org.nr: 976 799 070
- Telefon: 35 91 30 10
- E-post: post@ksm.no
- Daglig leder: Christoffer Dyrland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 50,7 mill. kr (+11,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,14 mill. kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 35 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 35
- februar 2026: 36
- mars 2026: 34
- april 2026: 35
- juli 2026: 36
- september 2026: 37
- oktober 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,8 % (tilfredsstillende). Opp fra −15,8 % i 2024
- Likviditet: 1,58 (god). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 43,4 % (meget god). Opp fra 26,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,0 % | 5,8 % | −15,8 % | 7,8 % |
| Driftsmargin | −1,1 % | 2,6 % | 1,6 % | −5,7 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,9 % | 10,0 % | −53,7 % | 16,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,49 | 1,70 | 1,75 | 1,16 | 1,58 |
| Soliditet | 36,5 % | 45,7 % | 41,5 % | 26,9 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,2 | 1,4 | 2,7 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 744 | 46 123 | 48 135 | 45 313 | 50 702 |
| Driftsresultat | −413 | 1 182 | 755 | −2 561 | 1 143 |
| Årsresultat | −125 | 852 | 479 | −2 230 | 700 |
| Driftsmargin | −1,1 % | 2,6 % | 1,6 % | −5,7 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 8 864 | 7 074 | 9 074 | 11 378 | 8 672 |
| Sum driftskostnader | - | - | 47 380 | 47 874 | 49 559 |
| Finansresultat | - | - | −138 | −289 | −240 |
| Resultat før skatt | −233 | 1 097 | 617 | −2 850 | 903 |
| Anleggsmidler | 1 999 | 1 467 | 3 714 | 4 444 | 3 662 |
| Omløpsmidler | 11 958 | 11 552 | 11 785 | 11 128 | 11 655 |
| Sum eiendeler | 13 957 | 13 019 | 15 499 | 15 572 | 15 317 |
| Egenkapital | 5 093 | 5 945 | 6 424 | 4 195 | 6 645 |
| Kortsiktig gjeld | 8 027 | 6 791 | 6 734 | 9 589 | 7 361 |
| Langsiktig gjeld | 836 | 283 | 2 341 | 1 789 | 1 312 |

## Ledelse og styre

- Christoffer Dyrland: Daglig leder
- Kai Gustavsen: Styrets leder
- Sindre Bork Solbakken: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rødmyrjordet 2, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 10.09.1996
- Tidligere navn: KSM - SKIEN VERKTØYINDUSTRI AS (2020 til 2022); KARLSEN & SOLBAKKEN MASKINERING AS (1996 til 2020); KS MASKINERING AS (1996)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1997
- Revisor: [EVJEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915638384-evjen-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SKIEN REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/944886923-skien-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Maskineringsarbeid, herunder dreiing og fresing av metallkomponenter, samt annen produksjon, montasje og servicevirksomhet. Kjøp/salg av varer tilknyttet virksomhetsområdet. Annet som naturlig faller inn under selskapets virksomhet og drift

## Kunngjøringer

- 09.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000103634&sokeverdi=976799070&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790977&sokeverdi=976799070&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790978&sokeverdi=976799070&spraak=nb)
- 17.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000745998&sokeverdi=976799070&spraak=nb)
- 17.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000745997&sokeverdi=976799070&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MEIVCORE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/997119487-meivcore-norway-as) | Skien | 28 | 37,2 mill. kr | −6,3 % |
| [LASER DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/934779665-laser-drift-as) | Skien | - | 6 mill. kr | - |
| [KANTHAL NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/927733161-kanthal-norway-as) | Skien | - | 4,29 mill. kr | +8,7 % |
| [SOLBAKKENS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930743143-solbakkens-holding-as) | Skien | - | 25 000 kr | - |
| [ERDI DIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/934101529-erdi-dive-as) | Skien | - | - | - |
| [TATA STEEL NORWAY BYGGSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/959807949-tata-steel-norway-byggsystemer-as) | Skien | 41 | 319 mill. kr | −3,9 % |
| [SKIENS RUSTFRI INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/989454471-skiens-rustfri-industri-as) | Skien | 43 | 78,7 mill. kr | −7,8 % |
| [ELEKTROSVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/989830775-elektrosveis-as) | Skien | 18 | 25,6 mill. kr | −29 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
