---
title: "VALENTINO MOTE AS (976854101): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALENTINO MOTE AS i Lyngdal hadde 8,73 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Hilde Årsland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/976854101-valentino-mote-as"
---

# VALENTINO MOTE AS

Detaljhandel med klær · Lyngdal · Etablert 1996

- Org.nr: 976 854 101
- Telefon: 38 34 44 00
- Daglig leder: Hilde Årsland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,73 mill. kr (+4,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,05 mill. kr (Margin 12,1 %)
- Ansatte: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,1 % (meget god). Ned fra 32,4 % i 2024
- Likviditet: 2,24 (meget god). Ned fra 2,61 i 2024
- Soliditet: 56,2 % (meget god). Ned fra 62,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 44,2 % | 32,4 % | 26,1 % |
| Driftsmargin | 18,9 % | 20,8 % | 19,3 % | 14,9 % | 12,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 80,4 % | 54,6 % | 44,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,19 | 2,61 | 2,24 |
| Soliditet | 38,5 % | 53,7 % | 55,8 % | 62,6 % | 56,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 0,9 | 0,8 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 592 | 7 945 | 8 124 | 8 383 | 8 726 |
| Driftsresultat | 1 245 | 1 656 | 1 570 | 1 252 | 1 054 |
| Årsresultat | 953 | 1 264 | 1 223 | 982 | 827 |
| Driftsmargin | 18,9 % | 20,8 % | 19,3 % | 14,9 % | 12,1 % |
| Sum gjeld | 1 797 | 1 542 | 1 677 | 1 493 | 1 808 |
| Sum driftskostnader | 5 347 | 6 289 | 6 554 | 7 131 | 7 672 |
| Finansresultat | −53 | −34 | 0 | 6 | 6 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 570 | 1 259 | 1 060 |
| Anleggsmidler | 66 | 143 | 119 | 97 | 83 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 672 | 3 893 | 4 049 |
| Sum eiendeler | 2 924 | 3 333 | 3 791 | 3 990 | 4 132 |
| Egenkapital | 1 127 | 1 791 | 2 115 | 2 496 | 2 324 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 677 | 1 493 | 1 808 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hilde Årsland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Aanen O. Bergsakers gate 2, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 24.10.1996
- Tidligere navn: STOKKE INVEST AS (1998 til 2008)
- Aksjekapital: 125 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1996
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 487 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse hermed, herunder også eie og drive fast eiendom, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre selskap eller foretak.

## Siste endringer

- 11.06.2026: Antall ansatte endret til 8
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 07.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000100483&sokeverdi=976854101&spraak=nb)
- 14.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059140&sokeverdi=976854101&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000758615&sokeverdi=976854101&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 26.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 1 mill. kr
- 07.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 1 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NAIS AS](https://www.norscout.com/no/company/912631354-nais-as) | Lyngdal | 9 | 3,92 mill. kr | +0,2 % |
| [FABIENNE AS](https://www.norscout.com/no/company/842577802-fabienne-as) | Lyngdal | 8 | 10,5 mill. kr | +17 % |
| [STELLA STARS AS](https://www.norscout.com/no/company/998301580-stella-stars-as) | Lyngdal | 8 | 7,96 mill. kr | −5,4 % |
| [REJOICE ALWAYS AS](https://www.norscout.com/no/company/930722480-rejoice-always-as) | Lyngdal | - | 1,02 mill. kr | - |
| [RIDR ATHLETICS AS](https://www.norscout.com/no/company/938432708-ridr-athletics-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [ELMA LI AS](https://www.norscout.com/no/company/988637912-elma-li-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [LYNGDAL JAKT OG FISKESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979759584-lyngdal-jakt-og-fiskesenter-as) | Lyngdal | 9 | 30 mill. kr | +25,4 % |
| [BYREMO LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/928340678-byremo-landhandel-as) | Lyngdal | 10 | 17,6 mill. kr | +11,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
